#مهسا_امینی

اطلاعاتی از پایان‌بندی خط داستانی اصلی Fast & Furious منتشر شد

یونیورسال همچنین برنامه‌های زیادی برای فرنچایز محبوبش دارد

خط داستانی اصلی Fast & Furious

به لطف گزارشی که ساعاتی قبل روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفت، اکنون می‌دانیم خط داستانی اصلی Fast & Furious چگونه به پایان می‌رسد.

سریع و خشن در ابتدا یک مجموعه فیلم‌های اکشن به شمار می‌رفت اما با اکران Fast Five در سال ۲۰۱۱ میلادی و اضافه شدن دواین جانسون (Dwayne Johnson) به لیست بازیگران، محبوبیت آن در سراسر جهان به میزان چشمگیری افزایش یافت و نهایتا به یک فرنچایز تبدیل شد. طی سال‌های گذشته که شهرتش روز به روز افزایش می‌یافت، نه تنها چهره‌های مشهوری از جمله جیسون استاتهام (Jason Statham) و شارلیز ترون (Charlize Theron) به جمع هنرپیشه‌ها پیوستند، بلکه آثار مختلفی بر اساس این فرنچایز در مدیوم‌های متفاوت تولید شدند.

Fast & Furious 9 که به صورت F9 هم شناخته می‌شود، قرار بود در نیمه‌ی نخست سال جاری میلادی به سینماها بیاید اما همه‌گیری ویروس کرونا و بسته بودن سینماها در مناطق مختلف، اکرانش را دو بار به تعویق انداخت. بدین ترتیب، انتظار برای جدیدترین قسمت از فرنچایز سریع و خشن حدودا یک سال بیشتر به طول می‌انجامد. داستان این قسمت روی تقابل شخصیت‌های اصلی با ماهرترین راننده و قاتل جهان تمرکز دارد. او برادر دومینیک تورتو بوده و نقش‌آفرینی‌اش به جان سینا (John Cena) سپرده شده است.

وب سایت Deadline با انتشار یک مطلب اختصاصی به خط داستانی اصلی Fast & Furious پرداخت و جزئیاتی را پیرامون آن به اشتراک گذاشت. بر این اساس، جاستین لی (Justin Lin) برای کارگردانی قسمت‌های دهم و یازدهم سریع و خشن بازمی‌گردد. این دو فیلم حکم یک پایان‌بندی را برای خط داستانی اصلی خواهند داشت. قسمت دهم قرار بود سال آینده‌ی میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما پس از اینکه Fast & Furious 9 دو بار تاخیر خورد، به طور کامل از لیست اکران کنار رفت تا مدیران استودیو بتوانند زمان مناسبی را انتخاب کنند. قسمت یازدهم هم از شرایط مشابهی برخوردار است. در ضمن، کریس مورگان (Chris Morgan) بار دیگر وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه‌ها را به دوش می‌کشد.

انتشار چنین خبری چندان غافل‌گیرکننده نبوده است؛ زیرا وین دیزل (Vin Diesel) یکی از بازیگر و تهیه‌کنندگان سریع و خشن قبلا گفته بود ماجراجویی بعدی به دو بخش تقسیم شده و در قالب قسمت‌های دهم و یازدهم به تصویر کشیده خواهد شد. نخستین باری نیست که یک استودیو چنین سیاستی را در پیش می‌گیرد. سال‌ها قبل استودیوی برادران وارنر اقدام مشابهی را در قبال هری پاتر انجام داده بود. پس از آن هم شرکت‌های لاینزگیت فیلمز و والت دیزنی در مسیر مشابهی قدم گذاشتند. در ضمن، اکران قسمت یازدهم قطعا به منزله‌ی پایان سریع و خشن نیست و این فرنچایز با ساخت آثار اسپین‌آف ادامه خواهد یافت.

نویسنده‌ی Deadline در گزارش خود نگفت کدام یک از بازیگران در قسمت‌های دهم و یازدهم سریع و خشن بازمی‌گردند. با این حال، می‌توان مطمئن بود هنرپیشه‌های اصلی مانند وین دیزل، میشل رودریگز (Michelle Rodriguez)، تایریس گیبسون (Tyrese Gibson)، دواین جانسون، جیسون استاتهام و ناتالی امانوئل (Nathalie Emmanuel) بار دیگر نقش خود را جلوی دوربین ایفا کنند. در پایان، لازم به ذکر است Fast & Furious 9 از تاریخ ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲ آوریل سال ۲۰۲۱) به سینماها خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا