سینماتیک‌های Far Cry 6 به صورت سوم شخص خواهد بود

یک سنت‌شکنی بزرگ در سری فارکرای


نوید خاوری، به نمایندگی از استودیوی یوبی‌سافت تورنتو در گفتگوی اخیر خود فاش کرد سینماتیک‌های Far Cry 6 به صورت سوم شخص ساخته می‌شوند.

استودیوهای فعال در صنعت سریال، فیلم و بازی معمولا سیاست‌های سختگیرانه‌ای را به کار می‌گیرند تا اطلاعات مربوط به محصولات در حال ساختشان قبل از موعد مقرر فاش نشود اما این موضوع چندان برای یوبی‌سافت صدق نمی‌کند! چندی پیش Hyper Scape که یک بازی اول شخص و بتل رویال محسوب می‌شود، پیش از معرفی رسمی لو رفت. مشابه این اتفاق برای جدیدترین نسخه از سری بازی‌های فارکرای رخ داد. یوبی‌سافت مشغول آماده‌سازی شرایط برای رونمایی از Far Cry 6 در جریان رویداد Ubisoft Forward بود که جزئیات اولیه و کاور اصلی آن لو رفت. در نتیجه، این ناشر و بازیساز فرانسوی مجبور شد تیزر کوتاه این بازی را به اشتراک بگذارد.

نوید خاوری (Navid Khavari) کارگردان روایت Far Cry 6 اخیرا مصاحبه‌ای را با وبسایت Press Start انجام داده است. او در بخشی گفتگو اعلام کرد سینماتیک‌های این بازی به صورت سوم شخص خواهند بود. این اتفاق نخستین بار است که در سری فارکرای رخ می‌دهد. نسخه‌های قدیمی همگی از سینماتیک‌هایی با دوربین اول شخص بهره می‌بردند. خاوری در این باره گفت:

قصد ما این بود که سطح کیفی روایت را تا جای ممکن بالا ببریم. در نتیجه، تکنیک‌هایی را به کار بردیم که قبلا در این سری مورد استفاده قرار نگرفته بودند. سینماتیک‌های بازی به صورت سوم شخص خواهند بود. بدین ترتیب، شما می‌توانید کاراکتر خود را با تمام شخصی‌سازی‌هایش در هنگام تعامل با دیگر کاراکترها ببینید.

نوید خاوری در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت برای روایت داستان تنها به سینماتیک‌های Far Cry 6 اتکا نشده و تمرکز ویژه‌ای روی محیط بازی وجود دارد:

یارا [لوکیشن بازی] حس و حال کارت پستال‌های متحرک را به کاربر منتقل می‌کند؛ از آن دسته کارت پستال‌هایی که دوست دارید در آن‌ها قدم بگذارید. با این حال، تاثیر اقدامات دراماتیک آنتون کاستیلو هم در محیط قابل‌مشاهده است. باید مطمئن می‌شدیم انسجام مد نظر بین ویژگی‌های محیطی (زیبایی‌ها و نتایج اقدامات آنتون) برقرار باشد.

یارا، یک جزیره‌ی خیالی است که در دریای کارائیب واقع شده و فردی تحت عنوان آنتون کاستیلو با نام مستعار «ال پرزیدنته» بر آن حکمفرمایی می‌کند. کاستیلو یک فرزند پسر با نام دیگو دارد که شباهت‌هایی ظاهری او با شخصیت واس در Far Cry 3 باعث به وجود آمدن یک تئوری جالب شده است. عده‌ای از طرفداران عقیده دارند Far Cry 6 یک پیش‌ درآمد برای اتفاقات سومین نسخه‌ی شماره‌دار فارکرای به شمار می‌رود. تاکنون هیچ واکنشی از سوی کارمندان یوبی‌سافت تورنتو به این تئوری نشان داده نشده است.

در پایان، لازم به ذکر است که Far Cry 6 در تاریخ ۳۰ بهمن (مصادف با ۱۸ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، رایانه‌های شخصی و گوگل استادیا عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا