#مهسا_امینی

خالقان Westworld اقتباس سریالی فال‌آوت را می‌سازند

این سریال از سرویس پرایم ویدیو پخش خواهد شد

اقتباس سریالی فال‌آوت

جاناتان نولان و لیزا جوی که ساخت سریال Westworld را در پرونده‌ی حرفه‌ای خود دارند، روی اقتباس سریالی فال‌آوت کار می‌کنند.

بتزدا سافتورکس یکی از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی بوده و امتیاز فرنچایزهای مختلفی از جمله فال‌آوت را در اختیار دارد. طی دو دهه‌ی گذشته بازی‌های مختلفی بر اساس این فرنچایز نقش‌آفرینی ساخته شده که داستان تمامی آن‌ها در دنیایی آخرالزمانی روایت می‌شود؛ دنیایی که به واسطه‌ی یک بمب هسته‌ای به ورطه‌ی نابودی کشیده شده است. شخصیت اصلی داستان هم یکی از معدود بازمانده‌ها‌ی انسانی بوده و باید با گشت و گذار در محیط و تعامل با دیگر بازماندگان برای بقا تلاش کند.

از آن‌جایی که فال‌آوت از محبوبیت بالایی در میان علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی برخوردار است، بتزدا سافتورکس بارها تلاش کرد تا اقتباس سینمایی یا سریالی آن را بسازد اما هیچ یک از پروژه‌ها به سرانجام نرسیدند؛ زیرا کیفیت راضی‌کننده‌‌ای نداشتند و همین مسئله هم باعث شده بود تا چراغ سبز دریافت نکنند. اینطور که به نظر می‌رسد، بالاخره یکی از پروژه‌ها توانست نظر مثبت مدیران بتزدا را جلب کند. با توجه به اعلام رسمی این شرکت، جاناتان نولان (Jonathan Nolan) و لیزا جوی (Lisa Joy) اقتباس سریالی فال‌آوت را تولید می‌کنند. این دو، تنها تهیه‌کنندگان اجرایی نیستند و آتینا ویکهام (Athena Wickham)، تاد هاوارد (Todd Howard) و جیمز آلتمن (James Altman) وظیفه‌ی مشابهی را بر دوش می‌کشند. هاوارد یکی مدیران استودیوی بازیسازی بتزدا درباره‌ی این محصول گفت:

طی یک دهه‌ی گذاشته به دنبال راه‌هایی برای آوردن فال‌آوت به سینما یا تلویزیون بودیم. از نخستین لحظه‌ای که با جاناتان نولان و لیزا جوی صحبت کردم متوجه شدم آن دو و اعضای تیمشان در شرکت کیلتر فیلمز افراد مناسبی برای ساخت اقتباس هستند. ما طرفداران پروپاقرص کارهایشان هستیم.

خالقان Westwrold در یک بیانیه‌ی مشترک درباره‌ی اقتباس سریالی فال‌آوت نوشتند:

فال‌آوت یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزها در طول تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی است. هر چپتر از داستان خلاقانه و سرشار از تخیل آن ساعت‌ها ما را در کنار خانواده و دوستانمان سرگرم کرد. از اینکه قرار است با همکاری استودیوی آمازون، تاد هاوارد و دیگر افراد بااستعداد فعال در بتزدا دنیای عظیم، آخرالزمانی، تاریک و در عین حال طنزآمیز فال‌آوت را به تصویر بکشیم بسیار هیجان‌زده هستیم.

تا به این لحظه هیچ جزئیاتی از داستان و شخصیت‌های حاضر در سریال تلویزیونی فال‌آوت منتشر نشده و نمی‌دانیم اقتباس مستقیمی از بازی‌ها خواهد بود یا داستانی کاملا جدید را روایت می‌کند. در ضمن، پروژه ظاهرا مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد. از همین رو، انتشار اطلاعات جدید یا آغاز روند فیلمبرداری طی ماه‌های آتی مقداری دور از ذهن به نظر می‌رسد. به این مورد، همه‌گیری ویروس کرونا را اضافه کنید. بحران جهانی کووید-۱۹ باعث شده سرعت پیشرفت بسیاری از پروژه‌های سینمایی و سریالی به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد.

در حال حاضر صحبتی از زمان یا حتی سال انتشار به میان نیامده است اما می‌دانیم سریال تلویزیونی فال‌آوت به صورت انحصاری از ویدیو پرایم پخش خواهد شد. این سرویس اشتراکی به شرکت آمازون تعلق دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا