اینستاگرام و فیسبوک تبلیغ اسلحه و مواد مخدر توسط اینفلوئنسرها را ممنوع کرد

ممنوعیت تبلیغ و فروش اسلحه و مواد مخدر در اینستاگرام

اینستاگرام و فیسبوک

اینستاگرام و فیسبوک در حال حاضر تبلیغات اسلحه و دخانیات را ممنوع کرده‌اند، اما قانون جدیدی وضع شده که بر اساس آن اینفلوئنسرها نیز اجازه تبلیغ این موارد را ندارند.

 شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیسبوک از چندی پیش برای فروش اسلحه و دخانیات با محدودیت‌هایی روبه‌رو شدند، حتی برای فروش محصولاتی مانند الکل و مکمل‌های رژیم غذایی محدودیت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شد. به این ترتیب بود که ظاهرا شرکت‌ها برای تبلیغ محصولات‌شان سراغ اینفلوئنسرها رفتند تا به این شکل محصولات‌شان را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کرده و به فروش برسانند. اما حالا شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیسبوک قوانین سختی را برای فروش این محصولات در نظر گرفته‌اند و حتی تبلیغات آن توسط افراد دیگر و اینفلوئنسرها را ممنوع کرده‌اند. بر این اساس فیسبوک اعلام کرده که اجرای قوانین جدید در هفته آتی اجرا خواهد شد، همچنین در حال کار روی ابزارهایی است که به سازندگان کمک می‌کند تا از سیاست جدید مثل تعیین حداقل سن یا محتوای آنها پیروی کنند.

این نخستین باری است که اینستاگرام آنچه را که اینفلوئنسرها می‌توانند در صفحات خود منتشر کنند، محدود کرده است. البته احتمال می‌رود که بسیاری از این افراد چنین ممنوعیت‌ها را جدی نگیرند یا به دلایلی پیروی از آن را به تعویق بیندازند، اما با توجه به قوانینی که در نظر گرفته شده، احتمالا در صورت پیروی نکردن از آن یا صفحات‌شان بسته می‌شود یا برای مدتی به حالت تعلیق درخواهد آمد.

اما این قانون که توسط شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیسبوک وضع شده بیشتر به دلیل جلوگیری از به دام افتادن افراد دارای کمتر از سن قانونی اعمال شده است و حتی اینستاگرام متذکر شده در بسیاری از موارد همین اینفلوئنسرها نمی‌دانند که چه چیزی تبلیغ می‌کنند چرا که خودشان از آنها استفاده نکرده و حتی امتحان نکرده‌اند.

البته اینستاگرام از چندی پیش نمایش تبلیغات مربوط به دخانیات را برای افراد زیر ۲۵ سال ممنوع کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا