#مهسا_امینی

فروش فیلم سینمایی خروج از مرز یک میلیارد تومان عبور کرد

رکوردی که طی چهار روز برای فیلمی ثبت شد که تنها اکران اینترنتی دارد

فروش فیلم خروج

فیلم سینمایی خروج جدیدترین اثر «ابراهیم حاتمی کیا» موفق شد تا در چهارمین روز اکران خود به صورت اینترنتی به رکورد یک میلیارد تومان فروش برسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا و به نقل از روابط عمومی فیلیمو و نماوا، پس از گذشت ۳ روز و ۲۱ ساعت از ادامه‌ی اکران فیلم «خروج» در سرویس‌های آنلاین فیلیمو و نماوا، فروش این فیلم در مجموع از مرز یک میلیارد تومان گذشت. طبق آمار، طی این مدت ۸۴ هزار و چهارصد بلیت برای این فیلم به فروش رفته و با همین مقدار موفق شده است تا چنین رکوردی را ثبت کند.

با در نظر گرفتن معیار سنجش تعداد تماشاگر که به ازای هر بلیت ۲.۵ نفر حساب می‌شود، می‌توان تخمین زد که حداقل ۲۱۱ هزار نفر فیلم خروج را تماشا کرده‌اند و در رسیدن فروش آن به رقم یک میلیارد تومان سهیم بوده‌اند. فیلم «خروج» اولین فیلمی محسوب می‌شود که پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی‌ها سینماها، تصمیم به اکران اینترنتی آن گرفته شده است.

این فیلم قصه‌ی زندگی گروهی پنبه‌کار شهرستانی را روایت می‌کند که محصول‌شان بر اثر بارش شدید باران آب خورده و وعده‌هایی که به آن‌ها داده شده، پوچ درآمده است. حال این گروه تصمیم می‌گیرند برای اعتراض به وضعیت‌شان نزد هیئت دولت در نهاد ریاست جمهوری بروند.

فرامرز قریبیان، پانته آ پناهی ها، کامبیز دیرباز، سام قریبیان، محمدرضا شریفی نیا، گیتی قاسمی و جهانگیر الماسی به عنوان بازیگران اصلی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم بیستمین اثر ابراهیم حاتمی کیا در مقام کارگردان به حساب می‌آید. فیلم قبلی او «به وقت شام» در اسفند ۱۳۹۶ اکران شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا