#مهسا_امینی

ایوان مک‌گرگور درباره‌ی سریال اوبی-وان کنوبی چه نظری دارد؟

تجدید دیدار با دوستی قدیمی

ایوان مک‌گرگور درباره‌ی سریال اوبی-وان کنوبی چه نظری دارد؟ امیرمسعود الماسی ۰ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
سریال اوبی-وان کنوبی

ایوان مک‌گرگور، بازیگر نقش اوبی-وان کنوبی در دومین سه‌گانه‌ی سری فیلم‌های استار وارز، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود از هیجان خود برای سریال اختصاصی اوبی-وان کنوبی گفت.

نزدیک به پانزده سال از آخرین باری که ایوان مک‌گرگور را در قامت اوبی-وان کنوبی، یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای استار وارز، دیدیم، گذشته است و هنوز که هنوز است در قلب طرفداران جای دارد. ایوان مک‌گرگور که نقش اوبی-وان کنوبی را در قسمت‌های اول، دوم و سوم حماسه‌ی اسکای‌واکر ایفا کرده بود، بزودی باری دیگر در قامت این شخصیت محبوب حاضر خواهد شد و این بار در تلوزیون به ایفای نقش اوبی-وان کنوبی خواهد پرداخت.

ایوان مک‌گرگور که بیش از پیش از بازی در نقش این جدای محبوب هیجان‌زده است، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود از تجربه‌ی بازی در استار وارز و تفاوت‌های بازی در سریال این شخصیت و حماسه‌ی اسکای‌واکر سخن گفت. به گفته‌ی مک‌گرگور، بازی در سریال اختصاصی اوبی-وان کنوبی بسیار هیجان‌انگیزتر از سه‌گانه‌ی پیش‌درآمد است و باور دارد که در این سریال خط داستانی خوبی در انتظار اوبی-وان کنوبی است.

من برای بازی در این سریال بیشتر از بازی در قسمت‌های دوم و سوم هیجان دارم. بیشتر منتظر همکاری با دبورا چاو (Deborah Chow) هستم و فکر می‌کنم که خط داستانی خوبی در انتظار اوبی-وان کنوبی است. خیلی برای بازی دوباره در نقش او هیجان‌زده هستم. مدت زیادی از آخرین باری که این کار را کرده‌ام، گذشته است.

سریال اختصاصی اوبی-وان کنوبی تنها چیزی نبود که ایوان مک‌گرگور درباره‌ی آن اظهار نظر کرد و مک‌گرگور در ادامه‌ی مصاحبه، از دومین سه‌گانه‌ی استار وارز که در آن بازی کرده بود، سخن گفت. بازیگر نقش اوبی-وان کنوبی فکر می‌کند که سه‌گانه‌‌ی پیش‌درآمد، قسمت‌های اول تا سوم، نزد آن دسته طرفدارانی که در زمان اکران کودک بودند، محبوبیت زیادی دارد.

می‌دونی، آن سری فیلم‌‌های استار وارز زمانی که اکران شدند، با محبوبیت زیادی از سوی نسل من که عاشق فیلم‌های نخست بودند، روبرو نشد. من فکر می‌کنم مردم هم‌نسل من می‌خواستند دقیقا همان حسی را تجربه کنند که در کودکی و در زمان اکران قسمت‌های نخست استار وارز تجربه کرده بودند، و جورج [لوکاس] می‌خواست که سه‌گانه‌ی دوم را در جهت دیگری هدایت کند و ایده‌ی متفاوتی برای ساخت آنان داشت. اما اکنون، پس از گذشت این همه سال، می‌دانم که سه‌گانه‌ی دوم برای آن دسته از طرفدارانی که در آن زمان کودک بودند، معنای خاصی دارد. در این چند سال با کسانی دیدار داشتم که به قدری عاشق این سه‌گانه بودند که به من گفتند که حتی از سه‌گانه‌ی اصلی نیز بیشتر آن را دوست دارند.

دومین سه‌گانه‌ی استار وارز که شامل قسمت‌های اول، دوم و سوم حماسه‌ی اسکای‌واکر می‌شوند، از سال 2000 تا 2005 اکران شد و با استقبال نه چندان خوبی از سوی طرفداران سه‌گانه‌ی اصلی استار وارز روبرو شد. پس از اکران نه چندان موفق سه‌گانه‌ی دوم، جورج لوکاس حق امتیاز استار وارز را به دیزنی فروخت و سال‌هاست که دیزنی مسئولیت ساخت آثار این فرنچایز بزرگ را بر گردن دارد.

مدتی پیش، مشخص شد که سریال اختصاصی اوبی-وان کنوبی بصورت یک مینی‌سریال چهار قسمتی تولید خواهد شد. داستان این سریال بین قسمت‌های سوم و چهارم حماسه‌ی اسکای‌واکر جریان خواهد داشت و به زندگی اوبی-وان کنوبی پس از نابودی محفل جدای خواهد پرداخت. هرچند مشخص نیست که این سریال در سال 2021 منتشر می‌شود یا 2022، اما به گفته‌ی سران لوکاس‌فیلم قرار است فیلمبرداری سریال اختصاصی اوبی-وان کنوبی از بهار 2021 آغاز شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا