بازی‌های راه یافته به مسابقات EVO 2020 مشخص شدند

Mortal Kombat 11 از مسابقات حذف شد

بازی‌های راه یافته به مسابقات EVO 2020 مشخص شدند نیکان صبوری ۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
بازی‌های EVO 2020

مسابقات EVO سال 2020 میلادی حدود پنج ماه دیگر آغار می‌شود. حال بازی‌های این مسابقات معرفی شدند که طی رویدادی غیرمنتظره، بازی Mortal Kombat 11 در لیست وجود ندارد.

Evolution Championship Series یکی از مهم‌ترین رویداد‌ها در ورزش‌های الکترونیک است که از سال ۱۹۹۶ تا کنون به صورت مرتب مسابقات آن برگزار شده است. در این رویداد فقط بازی‌های مبارزه‌ای برگزار می‌شود و این عناوین بر اساس محبوبیت و سختی آن‌ها انتخاب می‌شوند. حال به تازگی سازمان برگزاری مسابقات EVO، لیست بازی‌های راه یافته برای سال ۲۰۲۰ خود را منتشر کرد.

مانند همیشه چند ماه قبل از شروع مسابقات، بازی‌های حاضر در این رویداد معرفی می‌شود اما در اتفاقی خیلی عجیب، بازی پرآوازه‌ی Mortal Kombat 11 در این لیست وجود ندارد و به جای آن بازی بسیار قدیمی Marvel vs. Capcom 2 که در سال ۲۰۰۰ میلادی منتشر شده بود، حضور دارد. با توجه به حضور چند سال اخیر سری Mortal Kombat در مسابقات EVO و همچنین محبوبیت این اثر، نبود آن در EVO 2020 باعث تعجب بسیاری از علاقه‌مندان به این ژانر از بازی‌های ویدیویی شده است.

بازی‌هایی که به این رویداد راه یافتند، عبارت‌اند از:

  • Dragon Ball FighterZ
  • Granblue Fantasy: Versus
  • Samurai Shodown
  • Soulcalibur VI
  • Street Fighter V: Champion Edition
  • Super Smash Bros. Ultimate
  • Tekken 7
  • [Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r
  • Marvel vs. Capcom 2

حضور بازی قدیمی، Marvel vs. Capcom 2 به دلیل بیستمین سالگرد انتشارش است که EVO برای قدردانی از آن، این اثر را به جمع ورزش‌های امسال خود قرار داده است.

هنوز هیچ بیانیه‌ای رسمی از خود سازمان EVO و شرکت سازنده‌ی این عنوان یعنی NetherRealm Studios در این خصوص صادر نشده ولی طرفداران و بازیکنان حرفه‌ای این رشته از نبود این عنوان در مسابقات ابراز ناراحتی کرده‌اند. SonicFox، قهرمان قبلی مسابقات Mortal Kombat 11 در توییتر خود به عدم حضور این بازی عکس‌العمل نشان داد و گفت:

با توجه به تعداد حضور بازیکنان در مسابقات Mortal Kombat 11 که سال پیش برگزار شد، عدم این حضور این عنوان بسیار عجیب است و من حس می‌کنم، سیاستی در این کار است.

در EVO سال ۲۰۱۹  میلادی تعداد ۱۵۶۷ نفر برای حضور در مسابقات Mortal Kombat 11 ثبت نام کرده بودند که از نظر، میزان ثبت نامی‌ها در کل تاریخ Mortal Kombat یکی از بیشترین‌ها محسوب می‌شد.

مسابقات EVO در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۹ (۱ جولای ۲۰۲۰) در لاس وگاس برگزار می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا