سریال Hawkeye

قبل از تماشای سریال هاکای باید چه فیلم و سریال‌هایی ببینیم؟

فیلم‌هایی با حضور هاکای

دو قسمت اول سریال Hawkeye – هاکای به تازگی از شبکه استریم دیزنی پلاس پخش شده و طرفداران بسیاری قصد دارند تا آن را تماشا کنند. با این وجود باید بدانید که پیش از تماشای این مجموعه ۶ قسمتی، باید برخی دیگر از پروژه‌های قبلی مارول را هم تماشا کنید!

سریال جدید هاکای به بررسی بیشتری از زندگی کلینت بارتون (Clint Barton) با بازی جرمی رنر (Jeremy Renner) می‌پردازد که حال یک انتقام‌جو بازنشسته است و به جای جنگ و تیر زدن به خلافکاران و دشمنان فضایی، بیشتر به دنبال این است که با خانواده خود خوش بگذراند! در حالی که دردسرهای گذشته همیشه به دنبال او خواهند آمد و اکنون نیز مشکلات تازه در قالب حمله خلافکارهای قدیمی و آموزش یک کماندار تازه‌کار ظاهر شده‌اند!

فیلم Thor

  • اولین فیلمی که پیش از تماشای سریال Hawkeye حتما باید تماشا کنید Thor خواهد بود. در این فیلم که کاملا درباره زندگی پسر اودین (Odin) خدای ازگارد (Asgard) است، شما برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول می‌توانید شاهد حضور کلینت بارتون در نقش هاکای باشید؛ در حالی که او مراقب است تا کسی چکش عجیبی که از آسمان‌ها به روی زمین فرود آمده را ندزدد!

فیلم Avengers

  • در این اثر سینمایی می‌توانید با اعضای تیم انتقام‌جویان قدیمی آشنا شوید که کلینت هم در کنار آن‌ها قرار دارد! بارتون در این فیلم و نجات زمین از دست لوکی (Loki) و ارتش او نقش مهمی دارد و حتی انگیزه اصلی کیت بیشاپ (Kate Bishop) نیز که دوست دارد تا مثل هاکای یک اونجر شود، در میان وقایع همین فیلم است.

فیلم Avengers: Age of Ultron

  • در سریال Hawkeye شما با وقت‌گذرانی هاکای و خانواده‌اش مواجه می‌شوید، اما اگر می‌خواهید تا فرزندان و همسر این انتقام‌جو را بهتر بشناسید، باید حتما فیلم Avengers: Age of Ultron را ببینید! در این اثر سینمایی به وضوح می‌توان دید که کلینت چقدر با دیگر اعضای تیم انتقام‌جویان متفاوت بوده و به جای تبدیل شدن به یک خدا یا ابرسرباز، صرفا یک انسان عادی است که به زندگی و آرامش در کنار خانواده خود علاقه دارد!

فیلم Captain America: Civil War

  • در این اثر سینمایی می‌بینیم که تیم انتقام‌جویان از همدیگر می‌پاشد و در نتیجه همین کار هم دو گروه از ابرقهرمانان به وجود می‌آید که یکی همراهان تونی استارک (Tony Stark) و دیگری پیرو دستور کاپیتان آمریکا (Captain America) هستند. حال در این بین، کلینت هم به عنوان کسی که به کاپیتان کمک می‌کند ظاهر شده و از طرفی در پایان مبارزه توسط نیروهای ویژه دستگیر می‌شود و در نهایت به زندان فوق پیشرفته Raft منتقل می‌شود؛ جایی که سم ویلسون (Sam Wilson) و اسکلت لنگ (Scott Lang) هم حضور دارند.

فیلم Avengers: Endgame

  • مهم‌ترین فیلم در این لیست که باید صد درصد آن را پیش از سریال Hawkeye بیینید، آخرین عنوان از سری Avengers، یعنی Emdgame است. در ابتدای این اثر سینمایی می‌توانیم ببینیم که به دلیل بشکن معروف ثانوس (Thanos)، حال جمعیت جهان نصف شده و خانواده کلینت هم در حالی که او هرگز متوجه آن نمی‌شود پودر می‌شوند! به همین دلیل نیز او به رونین (Ronin) تبدیل می‌شود، یک قاتل وحشی که هر خلافکار و در کل کسی که ارزش زندگی بعد از بشکن ثانوس را ندارد گرفته و سلاخی می‌کند!

سریال The Falcon And The Winter Soldier

  • مجموعه The Falcon And The Winter Soldier در واقع ارتباط چندانی را با سریال Hawkeye ندارد، اما شخصیت‌هایی که در آن حضور دارند باعث می‌شود تا از نظر اهمیت آن را پیش از دیدن هاکای ضروری بدانیم. در این سری ولنتینا فانتین (Valentina Fontaine) معرفی می‌شود، کسی که یک گروه از آنتی‌هیروهای مختلف را جمع می‌کند و در نهایت احتمالا اهداف خبیثانه‌ای دارد که در سریال Hawkeye دنبال خواهد شد.

فیلم Black Widow

  • در فیلم Avengers: Endgame یک اتفاق بزرگ بین ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) و هاکای می‌افتد که نتیجه آن در سریال Hawkeye دیده می‌شود و می‌بینیم که کلینت چقدر تحت تاثیر آن قرار گرفته است. با این وجود، برای اینکه با گذشته و دوستی این دو شخصیت بیشتر آشنا شوید باید حتما فیلم Black Widow را ببینید!

این‌ها آثاری بودند که قاعدتا باید پیش از تماشای سریال Hawkeye ببینید تا بفهمید که در آن چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. با این حساب، اگر برخی موارد مهم در لیست فوق را مشاهده نکنید، احتمالا هنگام دیدن سریال سردرگم خواهید ماند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا