مادر الی در The Last of Us

هر آنچه که باید درباره آنا، مادر الی در The Last of Us بدانید

آنا، از مهم‌ترین شخصیت‌های دنیای د لست آف آس که کم حضور بود!

شخصیت‌های سری The Last of Us هر کدام درسی خاص برای ما داشته و ما را به فکر فرو برده است. اما یک شخصیت در این میان وجود داشته که با وجود اهمیت بسیار بالا، ما اطلاعات کمی درباره او داریم. در این مطلب قصد داریم هر آنچه از مادر الی در The Last of Us می‌دانیم را با شما به اشتراگ بگذاریم.

هسته داستان The Last of Us بر روابط انسان‌ها در شرایط سخت تمرکز دارد. این مجموعه، چنین روابطی را در قالب سفر الی (Ellie) و جوئل (Joel) در کشور آمریکا، از میان آدم خوارانی ترسناک به تصویر می‌کشد. طی این سفر دور و دراز و پر فراز و نشیب، رابطه این دو به قدری قدرتمند شده که تمام ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها را تغییر داده و داستانی عمیق، غمگین و در برخی لحظات خوشحال کننده را ارائه می‌دهد.

مجموعه د لست آف آس همیشه با رابطه پدر دختری جوئل و الی معروف بوده و این حقیقت که جوئل سال‌ها پیش دختر خود را به دلیل اتفاقاتی مشابه از دست داده، عمق این داستان و شخصیت جوئل را بیشتر می‌کند. از سویی دیگر نباید فراموش کرد که الی سال‌ها پیش پدر و مادر خود را از دست داده و در مدرسه‌ای نظامی در دنیایی پادآرمانی پرورش یافته است.

این مجموعه قدرتمند شما را مجبور کرده که داستان این دو را با پوست و استخوان احساس کرده و به عبارتی با آن‌ها زندگی کنید. این امر را سریال The Last of Us با استفاده از شخصیتی جدید بهتر از سری بازی The Last of Us انجام داد و آن افزودن شخصیت آنا (Anna)، مادر الی با بازیگری اشلی جانسون (Ashley Johnson)، صدا گذار الی در سری بازی The Last of Us، بود که در این مطلب قصد داریم نگاهی کامل به این شخصیت داشته باشیم.

سرنوشت مادر الی در The Last of Us به کجا کشیده شد؟

در نسخه اول سری بازی The Last of Us، الی طی مکالمات به درگذشت مادر خود اشاره می‌کند. چاقوی در دست او و نامه‌ای که همیشه همراه اوست نیز یادگار مادر اوست. علاوه بر آن، ما در بازی می‌دانیم که آنا، مادر الی، دوست صمیمی مارلین (Marlene) است و دلیل پذیرفتن سرپرستی الی توسط مارلین نیز همین موضوع است.

شما همچنین می‌توانید با برداشتن آرتیفکت Marlene’s Recorder 2 در بازی The Last of Us به مکالمه مارلین با آنا گوش دهید. اما تمام این موضوعات چندان ما را با شخصیت آنا و هر آنچه در زندگی او رخ داده آشنا نکرد. به عبارتی بازی د لست آف آس فرصت به نمایش درآوردن این شخصیت را نداشت.

به طور کلی به باور عموم یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های سری بازی The Last of Us توجه کم به گذشته شخصیت‌ها بوده و تعجبی نداشت که آنا برای ما مانند یک راز باشد. ما طی بازی تنها گذری کوتاه به گذشته جوئل و در بسته الحاقی Left Behind گذری بر گذشته نزدیک الی داشتیم. اما ما متوجه شدیم که اسرار برخی شخصیت‌ها، همان چیزی بوده که کارگردان این سری بازی یعنی نیل دراکمن (Neil Druckmann) تلاش داشته خارج از دنیای بازی‌های ویدیویی به تعریف آن‌ها بپردازد.

کتاب کمیک چهار جلدی The Last of Us: American Dreams به شرح زندگی الی، پیش از ملاقات جوئل می‌پردازد. این کتاب به نحوه ورود او به مدرسه نظامی، نحوه آشنایی با رایلی (Riley) و همچنین شرح برخی اطلاعات کوتاه درباره آنا می‌پردازد. در این کتاب‌ها بود که ما متوجه می‌شویم مارلین به آنا قول نگهداری و مراقبت از الی را داده است. اما آنا در این کتاب‌ها نیز دیده نشده و همین موضوع سبب کنجکاوی بیشتر مخاطبین شد.

تلویزیون اما قدمی بزرگ در این مسیر برداشت و در قسمت نهم سریال The Last of Us آنا را به تصویر کشید که در حالی از دست کلیکرها به داخل خانه‌ای قدیمی فرار می‌کرد که فاصله چندانی با زایمان خود و به دنیا آمدن الی نداشت. او توسط مارلین و یاران خود یعنی گروه فایر فلایز (Fireflies) پیدا می‌شود. اما مارلین به محض یافتن آنا متوجه گزیده شدن او توسط کلیکرها شده و تصمیم به کشتن بهترین دوست خود می‌گیرد.

در زمان به دنیا آمدن الی، او به قارچ‌های کوردیسپس مبتلا نشده و این احتمال در ذهن مارلین جرقه خورده که شاید الی در برابر این بیماری ایمن باشد. آنا در لحظات پایانی زندگی خود و پیش از کشته شدن توسط مارلین، از او خواسته که از الی مراقبت کند و مارلین نیز به او قول مراقبت از الی را می‌دهد. این صحنه یکی از غم انگیزترین و احساسی‌ترین لحظات دنیای The Last of Us بود و البته به بسیاری از پرسش‌های مخاطبین نیز پاسخ داد.

دراکمن همچنین مدت‌ها پیش اعلام کرد که اتفاقات رخ داده در سریال The Last of Us در خط زمانی جداگانه رخ نداده و در حقیقت بخشی از داستان اصلی هستند. این سریال به کارگردانان اجازه داد تا بخش‌هایی تازه به داستان افزوده و حتی برخی از بخش‌ها را به طور کامل تغییر دهند. برای مثال، داستان زندگی بیل (Bill) و فرانک (Frank) تفاوت زیادی با داستان آن‌ها در بازی داشت، اما دراکمن نشان داد که زندگی بیل و فرانک در سریال را بیش از زندگی آن‌ها در سری بازی دوست دارد.

سرگذشت مادر الی در The Last of Us به واقع فضاهای خالی زیادی را در داستان این فرنچایز پر کرد و ما پس از سال‌ها انتظار و پس از انتشار دو نسخه از بازی و سری کمیک بوک چهار جلدی توانستیم به پاسخ یکی از بزرگ‌ترین پرسش‌ها رسیده و بالاخره بدانیم چه اتفاقی برای مادر الی رخ داده و او چه نقشی در زندگی الی داشته است.

در پایان باید افزود که داستان شخصیت الی داستانی بسیار غم انگیز است. او در دنیایی پسا آخرالزمانی و بدون والدین رشد یافته و به معنای واقعی هیچ علمی به غیر از علم بقا در وجود خود ندارد. همچنین، درک این موضوع که مارلین پس از قول دادن به آنا برای مراقبت از الی به منظور یافتن راه نجات پا روی قول خود گذاشته، برای ما سخت و غم انگیز است. اما در این میان یک نفر پیدا شد که آرزوی آنا را برآورده کند و آن شخص جوئل بود. شما چه چیزهایی از داستان مادر الی در The Last of Us‌ دریافت کرده‌اید که شاید از چشم ما دور مانده باشد؟ در انتظار نظرات شما درباره این فرنچایز جذاب و شخصیت‌های آن هستیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا