زامبی در Modern Warfare 3
1%
  • 0/10

هرآنچه از بخش زامبی در Modern Warfare 3 می‌دانیم

دلیلی عالی برای خرید نسخه جدید مدرن وارفر در ۲۰۲۳

هرآنچه از بخش زامبی در Modern Warfare 3 می‌دانیم ۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بخش محبوب زامبی در سری بازی کالاف دیوتی چیز جدیدی نیست، اما بخش زامبی در یکی از نسخه‌های سری مدرن وارفر اتفاقی اعجاب انگیز است! در این مطلب قصد داریم نگاهی به تمام اطلاعات انتشار یافته درباره بخش زامبی در Modern Warfare 3 داشته باشیم.

این روزها بازی Call of Duty Modern Warfare 3 در میان مهم‌ترین موضوعات دنیای ویدیو گیم جا داشته، اما موضوعی که از آن نیز نظر کاربران را بیشتر جلب کرده است، بخش زامبی در Modern Warfare 3 است. همانطور که احتمالا اطلاع دارید، طبق شایعات نسخه سال ۲۰۲۳ سری بازی کالاف دیوتی با نام Call of Duty Modern Warfare 3 عرضه شده و در کمال تعجب، احتمالا شاهد بخش زامبی در این بازی باشیم! اما آیا بخش زامبی می‌تواند با کلیت واقع گرای سری مدرن وارفر سازگار شود؟

بخش زامبی در سری بازی کالاف دیوتی، همیشه در بازی‌های توسعه یافته توسط استودیو تری آرک (Treyarch) یعنی سری بازی بلک اپس و World at War یا نسخه‌های توسعه یافته توسط استودیو اسلج همر (Sledgehammer Games) مانند ونگارد به انتشار رسیده است و در حقیقت اگر شایعات به واقعیت تبدیل شوند، ما برای اولین شاهد بخش زامبی در سری مدرن وارفر خواهیم بود.

سری بازی کالاف دیوتی بخش زامبی را اولین مرتبه در بازی Call of Duty World at War در سال ۲۰۰۸ معرفی کرد. این بازی به لطف بسیاری داستان‌های جذاب، دنیایی جدید را در سری کالاف دیوتی بر پایه بخش زامبی شکل داد. داستان گفته شده به سری بلک اپس راه یافت و پس از سال‌ها ما شاهد شاخه‌هایی از این داستان در بازی وارزون نیز بودیم.

پیش از تغییر نقشه وردانسک در وارزون به نقشه کالدرا، زامبی‌ها مسیر خود را به این منطقه پیدا کرده و نتیجه آن انفجار بمب اتم و از بین رفتن وردانسک شد. پس از آن، ما هرگز به وردانسک باز نگشته و از اتفاقات رخ داده در آن پس از انفجار بمب اتم اطلاعی نداریم. حال شایعات انتشار یافته از مدرن وارفر ۳ و بخش زامبی آن، اشاره به ادامه داستان زامبی‌های وردانسک در این بازی دارند!

شایعات مربوط به بخش زامبی در Modern Warfare 3 از همان زمان انتشار شایعات انتشار این بازی در ۲۰۲۳ آغاز شدند. این شایعات به لطف فعال معروف و قابل اعتماد دنیای ویدیو گیم یعنی تام هندرسون (Tom Henderson) در فضای اینترنت پخش شدند. از سویی انتشار دو نسخه از یک سری کالاف دیوتی طی دو سال پیاپی، اتفاقی است که هرگز رخ نداده و همین موضوع سبب نگرانی و نارضایتی بسیاری از طرفداران شده است.

بازگشت احتمالی حالت Outbreak به کالاف دیوتی

اگر موضوع پیش‌تر گفته شده حقیقت داشته باشد، بدون شک ما شاهد وجه تمایزی میان دو نسخه از یک سری خواهیم بود که کاربران را به خرید نسخه جدید ترغیب کند. حال اینگونه به نظر رسیده که این وجه تمایز، بخش زامبی خواهد بود. این شایعات در ادامه توسط Insider Gaming نیز به گوش ما رسید و آن‌ها با جدیت تمام بخش زامبی در Modern Warfare 3 را تایید کردند. اما نکته جالب این بوده که اطلاعات انتشار یافته خبر از تفاوتی بزرگ میان بخش زامبی این بازی و زامبی‌های پیشین می‌دهند. طبق اطلاعات انتشار یافته ما شاهد پیشرفت در بازی به صورت راندی (Round) نخواهیم بود!

زمانی که خبر خروج از حالت راندی در این بازی انتشار یافت، افکار فعالان تنها به یک سو رفت و آن بخش Outbreak در بازی کالاف دیوتی بلک اپس کلد وار بود. حالت Outbreak زامبی‌ها را به جهانی باز وارد کرد که به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفت. حال گمان می‌رود که ما شاهد Outbreak 2.0 یا حالتی شبیه به آن در بخش زامبی مدرن وارفر ۳ باشیم!

در این میان بد نیست اشاره داشت که هفته گذشته نشانه‌هایی از بازگشت نقشه وردانسک در وارزون ۲ دیده شده که می‌توان آن را نشانی برای انتشار بخش جدید Outbreak نیز دانست. گمان می‌رود که نقشه Building 21 در وارزون ۲، در حقیقت زیر نقشه وردانسک بنا شده است و با توجه به تمام موضوعات گفته شده، این احتمال نیز وجود دارد که ما شاهد حالت Outbreak 2.0 در نقشه وردانسک منفجر شده باشیم!

چه تیمی مسئول توسعه بخش زامبی در Modern Warfare 3 است؟

تیم Insider Gaming علاوه بر تمام اطلاعات پیش‌تر گفته شده، اشاره‌ای به تیم توسعه دهنده بخش زامبی مدرن وارفر ۳ نیز داشت. با توجه به آگهی‌های استخدامی تیم‌های تحت نظر اکتیویژن، تیم تری آرک به تازگی در صدد استخدام یک طراح ارشد برای نقشه با مقیاس بزرگ بوده که بار دیگر می‌تواند اشاره به بخش‌های وارزون و البته Outbreak باشد.

تمام اطلاعات انتشار یافته خبر از انتشار بخش زامبی در مدرن وارفر ۳ می‌دهند و جالب است بدانید روند پیشرفت این شایعات، تشابه بسیاری با روند انتشار مطالب مربوط به بازی کالاف دیوتی ونگارد و بخش زامبی آن دارند. در همین حین لازم است اشاره داشت که تیم توسعه دهنده اصلی بازی سال ۲۰۲۳ کالاف دیوتی مانند بازی ونگارد، استودیو اسلج همر است.

تیم Insider Gaming در کنار این اطلاعات، به انتشار برخی اطلاعات درباره بازی سال ۲۰۲۴ کالاف دیوتی نیز پرداخت. آن‌ها اشاره داشتند که حالت راندی در بخش زامبی بازی سال ۲۰۲۴ کالاف دیوتی باز خواهد گشت. آن‌ها همچنین افزودند که بازی سال ۲۰۲۴ کالاف دیوتی احتمالا از سری بلک اپس بوده و به طور کامل توسط تری آرک توسعه خواهد یافت. اما آیا داستان بخش زامبی در Modern Warfare 3 با داستان بخش زامبی سری بلک اپس در ارتباط خواهد بود یا ما داستانی کاملا جدید دریافت خواهیم کرد؟ این موضوعی است که هیچکس از ان خبر ندارد!

در زمان انتشار این مطلب، ما تقریبا اطمینان داریم که بازی سال ۲۰۲۳ کالاف دیوتی، Modern Warfare 3 نام خواهد داشت و احتمال وجود بخش زامبی در آن بسیار بالا است. با این حال ما همچنین گمان داریم که بخش Outbreak 2.0 می‌تواند به عنوان بخشی از وارزون ۲ یا بخش DMZ به انتشار برسد. نظر شما چیست؟ آیا با انتشار بخش زامبی در سری مدرن وارفر موافق هستید یا گمان دارید توسعه دهندگان مسیر اشتباهی را پیش گرفته‌اند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments