مرگ خواران در هری پاتر
1%
  • 0/10

هر آنچه که باید درباره مرگ خواران در هری پاتر بدانید

یاران همان کسی که خودتان می‌شناسید را بهتر بشناسید!

هر آنچه که باید درباره مرگ خواران در هری پاتر بدانید ۱ ۰۸ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

گروه مرگ خواران در هری پاتر یکی از معروف‌ترین گروه‌های شخصیت‌های منفی در دنیاهای فانتزی بوده که همیشه ما را متعجب و سرگرم کرده است! اما شما تا چه حد این گروه را می‌شناسید؟ در این مطلب قصد داریم نگاهی کامل به پیروان کسی که نباید اسمش را بر زبان بیاورید داشته باشیم.

مرگ خواران شیطانی، یکی از مهم‌ترین و خاطره انگیزترین بخش‌ها در مجموعه زیبای هری پاتر هستند. اعضای این گروه شیطانی تمام عقاید و ایدئولوژی خود را بر اساس خون خالص جادوگری قرار داده و از همین رو تبدیل به نزدیک‌ترین و وفادارترین پیروان لورد ولدمورت (Lord Voldemort) شده‌اند. با این حال، با گذشت سال‌ها از آخرین دیدار ما با مرگ خواران در دنیای هری پاتر، طرفداران بسیاری وجود داشته که از پیشینه آن‌ها و هر آنچه که بر آن‌ها گذشته بی خبر هستند!

این گروه متشکل از ساحره‌ها و جادوگران، در هر دو جنگ جادوگری نقش مهمی را ایفا کردند. این گروه متشکل از برخی از مهم‌ترین شخصیت‌های دنیای هری پاتر بوده که همیشه ردای مشکی بر تن داشته و همه آن‌ها نشان تاریک (Dark Mark) بر دست خود دارند. پیروان وفادار ولدمورت یا همان مرگ خواران، اولین مرتبه در هری پاتر و جام آتش (Harry Potter and the Goblet of Fire) رخ نمایی کردند. اما گروه مرگ خواران از چه زمانی وجود داشته، چه افرادی در زمان‌های مختلف در این گروه فعالیت داشته و در گذشته چه بر سر آن‌ها آمده است؟

مرگ خواران در هری پاتر چه کسانی هستند؟

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره کردیم، مرگ خواران پیروان وفادار شخصیت منفی اصلی دنیای هری پاتر، همان کسی که نباید اسمش را بگوییم هستند! هدف مرگ خواران، به قدرت رساندن لورد ولدمورت است. به باور اعضای این گروه، تنها جادوگران و ساحره‌هایی با خون خالص باید در مسند قدرت بوده و بر دیگر جادوگران سلطه داشته باشند. هر مرگ خوار نشانی تاریک بر دست خود دارد. این نشان تاریک ترکیبی از یک جمجمه و یک مار بوده که بر دست هر یک از مرگ خواران دیده می‌شود. مرگ خواران با استفاده از این نشان می‌توانند سرور خود یعنی ولدمورت را احضار کنند.

 پیروان لورد ولدمورت، مرگ خواران، به طور مداوم به تمرین هنرهای تاریک پرداخته و به طور مداوم از جادوی نابخشودنی در برابر دشمنان خود استفاده می‌کند. علاوه بر آن، آن‌ها از دیگر جادوهای ممنوعه از جمله کروشیاتس نیز استفاده می‌کنند. برخی از معروف‌ترین قربانیان این جادوی ممنوعه پدر و مادر نویل لانگ باتم (Neville Longbottom)، یکی از تاثیر گذارترین شخصیت‌های دنیای هری پاتر است.

در دنیای جادوگری، مرگ خواران همیشه سبب ایجاد رعب و وحشت شده و همیشه مردم این دنیا از آن‌ها ترس داشته‌اند. دلیل این ترس، کشت و کشتار بی ترس و واهمه آن‌ها به منظور به قدرت رساندن ولدمورت بر اساس باور به ایدئولوژی خون خالص بوده است. در اولین جنگ جادوگری، محفل ققنوس (the Order of the Phoenix) به منظور رویارویی و شکست دادن مرگ خواران شکل گرفت. پس از شکست معروف ولدمورت در این جنگ، مرگ خواران موضع خود را تغییر نداده و به او وفادار ماندند و پس از گذشت سیزده سال و بازگشت دوباره ولدمورت، این گروه وفاداران از نو شکل گرفت. همانطور که از ابتدای مطلب نیز اشاره شده، افراد حاضر در این گروه از خانواده‌هایی با خون خالص هستند، اما به راستی این گروه شیطانی کار خود را در چه زمانی، چگونه و از کجا آغاز کرده است؟

تولد گروه مرگ خواران در هری پاتر چه زمانی بوده است؟

پیش از خیزش دوباره لورد ولدمورت، او با نام تام مارولو ریدل (Tom Marvolo Riddle) شناخته می‌شد. حال اگر شما اطلاعات اندکی از دنیای هری پاتر داشته باشید، می‌دانید که ریدل خود یکی از دانش آموزان مدرسه هاگوارتز بوده و در خانه اسلیدرین (Slytherin) حضور داشته است. ریدل طی دوران حضور خود در مدرسه هاگوارتز، گروهی از دانش آموزان را دور خود گرد آورده که در آینده تبدیل به گروه مرگ خواران شده‌اند. ریدل از همان ابتدا خود را به عنوان رئیس این گروه معرفی کرد.

این گروه در ابتدا به عنوان دوستان ولدمورت جوان شناخته می‌شدند، اما حقیقت این بوده که ریدل هرگز حتی برای ایجاد پیوند دوستی با آن‌ها تلاش نکرده و از همان ابتدا آن‌ها را فریب داده و برای دست یابی به هدف شوم خود استفاده کرده است. برخی از افراد حاضر در این گروه، مانند شخص ریدل به دنبال قدرت بوده و از همین رو تبدیل به عضوی از مرگ خواران شده‌اند، اما برخی دیگر از اعضا به دلیل ترس از بین رفتن و نابودی به دست ریدل، تبدیل به مرگ خوار شده‌اند.

گروه مرگ خواران طی سال‌های حضور خود در مدرسه هاگوارتز، به طور مداوم برای ترساندن و ایجاد رعب و وحشت میان دیگر دانش آموزان تلاش کردند و در حالی که آن زمان از قدرت چندانی برخوردار نبودند، کسی در مسیر به آن‌ها آسیبی نرسانده و به عبارتی آن‌ها به سزای اعمال رعب آمیز خود نرسیدند. به همین دلیل تام ریدل توانست با وجود کارهای منفی خود، به تحصیل ادامه داده و به عنوان یکی از بهترین شاگردان تاریخ هاگوارتز شناخته شود.

ریدل پس از خروج خود از مدرسه هاگوارتز، برای تشکیل گروهی حتی بزرگ‌تر از گروه متشکل از پیروان خود در مدرسه تلاش کرد. بسیاری از افراد گروه ریدل در خارج از هاگوارتز، اشخاصی بودند که او را در هاگوارتز همراهی کرده بودند. او در ابتدا گروه خود را شوالیه‌های والپورگیس نامید، اما پس از مدتی گروه او به مرگ خواران یا همان Death Eaters تغییر نام داد.

مرگ خواران خود را وقف لورد ولدمورت کردند. آن‌ها باور داشتند که رهبر آن‌ها نامیرا بوده و با ایدئولوژی خون خالص به سرعت بر جهان جادوگری سلطه کامل پیدا می‌کند. ولدمورت به ارشد بودن خانواده‌های با خون خالص باور داشت و بر این عقیده بود که انسان‌های عادی و خانواده‌های جادوگری که خونشان با انسان‌های عادی ترکیب شده از آن‌ها پایین‌تر هستند. این ایدئولوژی در تمام یاران او رخنه کرد و آن‌ها به این باور رسیدند که ارشد هستند!

پیش از آغاز جنگ اول، ولدمورت گروهی بزرگ را تشکیل داد، اما با شکست مواجه شد و تعداد زیادی از یاران او در زندان آزکابان (Azkaban) زندانی شدند. با این حال یاران او وفادار مانده و به انتظار رهبر خود نشستند. مرگ خواران از جمله خطرناک‌ترین و معروف‌ترین شخصیت‌های جهان جادوگری بوده و این ماهیت خود را مدیون ولدمورت هستند. اما معروف‌ترین مرگ خواران چه کسانی هستند؟

معروف‌ترین مرگ خواران در دنیای هری پاتر چه کسانی هستند؟

مرگ خواران متشکل از معروف‌ترین جادوگران دنیای هری پاتر است. از معروف‌ترین مرگ خواران می‌توان به لوسیوس ملفوی (Lucius Malfoy) و پسرش دریکو (Draco) اشاره داشت. لوسیوس با افشای اطلاعات درباره مرگ خواری دیگر به عنوان شخصی غیر قابل اعتماد شناخته می‌شد، اما با بازگشت ولدمورت توانست بار دیگر خود را ثابت کرده و پسرش را نیز تبدیل به یک مرگ خوار کند.

پیتر پتیگرو (Peter Pettigrew) یکی دیگر از مرگ خواران معروف بوده که با خیانت به پدر و مادر هری، به ولدموت اجازه به قتل رساندن آن‌ها را داد. در حالی که پتیگرو معمولا شخصی ترسو خطاب شده، یکی از مسئولین بازگشت ولدمورت به حالت فیزیکی بوده و شخصی فوق العاده مهم در میان مرگ خواران است.

دیگر مرگ خوار معروف، سوروس اسنیپ (Severus Snape) است. سوروس پس از مرگ معشوقه خود لیلی پاتر (Lily Potter) عقاید خود را تغییر داده و تبدیل به نیروی مخفی دامبلدور (Dumbledore) در میان مرگ خواران شد. اسنیپ پس از مرگ خود، به عنوان یکی از شجاع‌ترین جادوگران تاریخ شناخته شده و نام او از میان مرگ خواران خارج شد.

در نهایت به معروف‌ترین مرگ خوار یعنی بلاتریکس لسترینج (Bellatrix Lestrange) می‌رسیم. بلاتریکس به دلیل شخصیت عجیب و علاقه شدید به ولدمورت تبدیل به معروف‌ترین مرگ خوار شده است. بلاتریکس بیش از هر چیز برای کشتن سیریوس بلک (Sirius Black) و الف دوست داشتنی دنیای هری پاتر یعنی دابی (Dobby) در میان طرفداران منفور است. او همچنین در عذاب دادن والدین نویل لانگ باتم و عذاب دادن هرماینی گرنجر (Hermione Granger) نقش داشته است. به طور کلی فهرست کارهای منفی بلاتریکس پایان نداشته و ترکیب آن‌ها او را تبدیل به معروف‌ترین مرگ خوار کرده است.

مرگ خواران در هری پاتر بدون شک یکی از بهترین و درگیر کننده‌ترین گروه‌ها در دنیای فانتزی بوده که می‌توان سال‌های سال از تماشای آن‌ها لذت برد و در عین حال زجر کشید. شما چه خاطراتی از گروه مرگ خواران در هری پاتر دارید که برای همیشه در ذهنتان باقی می‌ماند؟ در انتظار نظرات و خاطرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments