برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قسمت چهارم سریال X-Men 97
1%
  • 10/10

موشکافی قسمت چهارم سریال X-Men 97

موشکافی قسمت چهارم سریال X-Men 97 ۵ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

بالاخره قسمت چهارم سریال X-Men 97 از دیزنی پلاس پخش شد و حقیقتی شوکه‌کننده از یکی از دوستان قدیمی پروفسور ایکس را فاش کرد.

قبل از اینکه ماجراجویی جهش‌یافته‌های محبوب دنیای مارول دوباره از سر گرفته شود، شایعاتی مبنی بر سفر جیوبیلی به دنیای بازی‌های قدیمی شانزده بیتی به گوش می‌رسید. خوشبختانه شایعات حقیقت داشتند، چراکه در قسمت چهارم سریال X-Men 97 شاهد سفر جیوبیلی و سان اسپات به دنیای بازی‌های شانزده بیتی بودیم. البته این قسمت علاوه‌بر به تصویر کشیدن یک ماجراجویی هیجان انگیز، از حقیقتی شوکه‌کننده پرده برداشت که هیچکس انتظارش را نداشت.

نگاهی به ایستراگ و نکات قسمت چهارم سریال X-Men 97

اشاره غیرمستقیم به ابرشرور قسمت چهارم

قبل از اینکه جیوبیلی و سان اسپات وارد بازی قدیمی به‌نام “Motendo” شوند، یک اسباب بازی روی یکی از کمدها به چشم می‌خورد که کسی نیست جز لانگ شات، ستاره اصلی برنامه بین کهکشانی موجو (ابرشرور قسمت چهارم). لانگ‌شات شخصیتی کمتر شناخته‌شده از دنیای کمیک‌ها است که چند باری در مجموعه تلویزیونی X-men: The Animated Series نیز حضور داشته است.

بازسازی قسمت جنوشا از سریال اصلی

در ادامه مشخص شد که موجو بازی خود را با الهام از جیوبیلی و زندگی او ساخته است. به‌همین خاطر در یکی از مرحله‌ها شاهد بازسازی یکی از قسمت‌های فصل اول سریال X-Men animated series بودیم. برای کسانی که سریال اصلی را تماشا نکردند، در این قسمت که جنوشا نام دارد، دولت جهش‌یافته‌های زیادی مانند بلاب، سان فایر و دامینو را به برده تبدیل و به جزیره جنوشا تبعید کرده بود تا از قدرت آنها برای منافع شخصی خود استفاده کند. خوشبختانه مردان ایکس به موقع سر رسیده و تمامی جهش‌یافته‌های اسیر را نجات دادند.

اشاره قسمت چهارم به جهش‌یافته‌ محبوب کمیک‌ها

در قسمت چهارم سریال X-Men 97، جوبیلی از اینکه موجو زندگی خود را برای الگوبرداری از بازی ویدیویی خود انتخاب کرده تا حدودی متملق است. با این حال، ابرشرور بین کهکشانی داستان خاطرنشان می‌کند که او اولین انتخاب و منبع الهامش نبوده است. در واقع او قبل از جیوبیلی، جهش‌یافته محبوب دیگری با نام مستعار دزلر (Dazzler) را برای خلق بازی موتندو در نظر داشته است. در کمیک‌ها، دزلر یک جهش‌یافته فوق‌العاده قدرتمند است که توانایی تبدیل ارتعاشات صدا به پرتوهای نور و انرژی را دارد. اگرچه او مثل هر ابرقهرمانی از قدرت‌های خود برای مبارزه با جرم و جنایت استفاده می‌کند، اما از طرفی هم آرزوی تبدیل شدن به بزرگترین خواننده پاپ را دارد.

این شخصیت محبوب تنها در کمیک‌ها دیده شده، اما اگر شایعات و گمانه‌زنی‌ها حقیقت داشته باشند، فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine او را برای اولین بار به دنیای لایو اکشن معرفی خواهد کرد. طبق شایعات تیلور سوییف (Taylor Swift)، خواننده مشهور و موفق حال حاضر قراره به این نقش جان ببخشد اما فعلا همه چیز در حد شایعه است.

پوستری که به سری کمیک‌های Days of Future Past اشاره دارد

مرحله اول بازی ویدیویی موجو دارای یک نسخه شانزده بیتی از پوستر تحت تعقیب با چهره‌های مختلف مردان ایکس است که از جلد کمیک Days of Future Past الهام گرفته شده است. درست مثل حماسه ققنوس تاریک که روی شخصیت جین گری متمرکز است، این مجموعه کمیک نیز از اهمیت به‌شدت بالایی برخوردار است و حتی در سال ۲۰۱۴، اقتباس لایو اکشن آن با نام X-men: Days of Future Past توسط کمپانی فاکس قرن بیستم ساخته شده است.

اشاره به بازی کلاسیک مردان ایکس از استودیو کونامی

ماجراجویی جیوبیلی و سان اسپات با وارد شدن به مرحله ساید اسکرولر شانزده بیتی، خاطرات خوش طرفداران بازی کلاسیک مردان ایکس از استودیو کونامی را زنده کردند. این مرحله نه‌تنها صحت داشتن ادعای افشاگران را ثابت کرد، بلکه شخصیت‌های زیادی از جزیره جنوشا، سرزمین وحشی و حتی سیارک مگنیتو را به شخصیت‌های دیجیتالی شانزده بیتی تبدیل کرد.

اشاره به بازی آرکید مردان ایکس که در دنیای واقعی به فروش می‌رسد

در مرحله باس فایت بازی موتندو، شخصیت شرور از بازی آرکید مردان ایکس بیرون می‌آید. قابل توجه است که این دستگاه با الهام از سریال X-men 97 ساخته شده و در دنیای واقعی به فروش می‌رسد. طبق تایید رسمی مارول این دستگاه دارای هشت بازی کلاسیک مردان ایکس و مارول از دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی است.

نگاهی به گروه مردان ایکس دوست صمیمی چارلز اگزاویر

همانطور که در سکانس پایانی قسمت سوم مشخص شد، فورج یکی از دوستان صمیمی و مورد اعتماد پروفسور ایکس است که سعی دارد به استورم کمک کند تا قدرت‌های خود را بازیابد. حین کار روی دستگاهی مخصوص در زیرزمین، تصویری از گروه مردان ایکس متفاوتی روی دیوار قابل مشاهده است که در سریال اصلی نیز حضوری افتخاری داشتند. این سکانس علاوه‌بر ایستراگ اشاره شده، از حقیقتی شوکه‌کننده پرده برداشت که هیچکس انتظارش را نداشت. ظاهرا دستگاهی که قدرت‌های استورم را در قسمت دوم گرفت، توسط فورج و به دستور دولت ساخته شده است. این پیچش داستانی منعکس کننده گذشته فورج و استورم در کمیک‌ها است که درنهایت به شروع رابطه‌ای عاشقانه ختم می‌شود.

قسمت چهارم سریال X-Men 97 هم اکنون از دیزنی پلاس قابل تماشا است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments