فستیوال سالانه‌ی بازی Eve Online به خاطر شیوع کرونا لغو شد

کرونا دست از سر دنیای گیمینگ بر نمی‌دارد!

فستیوال سالانه‌ی بازی Eve Online

شرکت CCP Games سازنده‌ی بازی Eve Online اعلام کرد که فستیوال سالانه‌ی مخصوص طرفداران، امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد.

بازی Eve Online یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین بازی‌های MMORPG محسوب می‌شود که حتی پس از ۱۷ سال، با قدرت به زندگی خود ادامه می‌دهد. شرکت CCP Games سازنده‌ی این عنوان، هر سال فستیوالی را ویژه‌ی طرفداران در کشور ایسلند برگزار می‌کرد که میزبان هزاران بازیکن و طرفدار این بازی بود. این فستیوال از سال ۲۰۰۴ میلادی تا به حال به طور سالانه برگزار می‌شد، اما شیوع ویروس کرونا شرکت سازنده را از برگزاری این رویداد در امسال منصرف کرده است.

شرکت CCP Games اعلام کرد فستیوال سالانه‌ی بازی Eve Online که با نام Eve Fanfest شناخته می‌شود، امسال به خاطر شیوع کرونا برگزار نخواهد شد. برنامه‌‌ی این فستیوال برای دوم تا چهارم آپریل سال جاری میلادی (۱۵ تا ۱۷ فروردین ۹۹) پیش‌بینی شده بود. شرکت سازنده در بیانیه‌ی خود اعلام کرد:

همراه با ناراحتی‌ست که این تصمیم را بگیریم و ما می‌دانیم که این اخبار برای مخاطبان شگفت‌‌انگیزمان ناامیدکننده خواهد بود، اما ما حس می‌کنیم که کاملا مجبوریم تا مسئولیت‌پذیرترین اقدام را ادامه و امنیت و سلامت شرکت‌کنندگان‌مان و البته، اعضای تیم‌مان و محیط عمومی ایسلند را در اولویت قرار دهیم.

لغو این فستیوال در چنین زمانی صدای برخی طرفداران را درآورده است. تعدادی از افرادی که قصد شرکت در این فستیوال را داشتند، در ردیت عنوان کردند که دیگر برای لغو بلیت هواپیما و هزینه‌ی هتل دیر شده است و نمی‌توانند پول خودرا پس بگیرند. عده‌ای هم گفته‌اند که با وجو لغو هم به ایسلند خواهند رفت. شرکت CCP Games در ادامه‌ی بیانیه گفت:

ما تصور می‌کنیم که وضعیت در یک ماه آینده می‌تواند خیلی متفاوت باشد، اما طوری که رویدادها هم در جهان و هم در کشورهای همسایه‌ی ایسلند پیش می‌روند، یک بررسی عمیق و جدی مشخص می‌کند (که این تصمیم) یک اقدام ضروری است.

فستیوال Eve Fanfest 2020 تنها رویدادی نبود که تحت‌الشعاع شیوع کرونا قرار گرفت. با وجود این‌که رویداد Pax East 2020 همین حالا در حال برگزاری‌ست، اما شرکت‌های بسیاری حضور خود را در آن منتفی کردند. روز شنبه هم تاریخ برگزاری رویداد GDC 2020 تا تابستان سال آینده به تعویق افتاد تا بدین شکل، تمام شرکت‌هایی که زودتر اعلام غیبت کردند بتوانند در یک زمان بهتر گرد هم جمع شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا