#مهسا_امینی

بازی Stranded Deep برای کاربران فروشگاه اپیک رایگان شده است

فرصتی محدود برای علاقه‌مندان به عناوین بقا

بازی Stranded Deep

طرفداران سبک بقا هم اکنون می‌توانند به فروشگاه اپیک گیمز رفته و بازی Stranded Deep را به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هزینه‌ای دریافت کنند.

اپیک گیمز در پی موفقیت‌های فورتنایت تصمیم گرفت فعالیت‌های خود را گسترش دهد تا بخش قابل‌توجهی از منبع درآمدش از یک بازی رایگان نباشد. اتخاذ چنین تصمیمی، به راه‌اندازی یک فروشگاه دیجیتالی منجر شد. شرکت آمریکایی می‌دانست برای رسیدن به موفقیت باید رقیب قدرتمندی مانند استیم را کنار بزند. از همین رو، سیاست‌های مختلف را در پیش گرفت تا توسعه‌دهندگان و کاربران بیشتری را به سمت خود جلب کند. یکی از سیاست‌ها، اهدای هفتگی بازی‌های رایگان بود که با فرا رسیدن تعطیلات سال نوی میلادی تغییر کوچکی در آن به وجود آمده است. این هدایا حالا به صورت روزانه اهدا می‌شوند.

طبق توییتی که اپیک گیمز به اشتراک گذاشته، کاربران می‌توانند به فروشگاه این شرکت رفته و بازی Stranded Deep را به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هزینه‌ای دریافت کنند. محصول بیم تیم گیمز (Beam Team Games) در سبک بقا ساخته شده و درباره‌ی خلبانی است که هواپیمایش در نقطه‌ای از اقیانوس آرام سقوط می‌کند. در پی این اتفاق، باید به گشت و گذار در محیط‌های مختلفی مانند جزایر متفاوت، تپه‌های دریایی و اقیانوس پرداخته تا بتواند منابع مورد نیاز برای بقا را بیابد. مطابق انتظار، در گوشه و کنار جهان بازی موجوداتی در کمین نشسته‌اند تا در فرصتی مناسب به خلبان حمله‌ور شوند.

بازی Stranded Deep دارای دو سیستم بسیار مهم و کاربردی است: نخستین سیستم، به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از منابعی که به دست آورده برای خود یک پناهگاه یا کلک چوبی بسازد. از کلک چوبی برای برای طی کردن مسیرهای آبی استفاده می‌شود؛ دومین و آخرین سیستم، امکان ساخت تجهیزات مورد نیاز برای بقا در محیط بازی را به کاربر می‌دهد. در ضمن، منابع مورد نیاز به ندرت یافت می‌شوند. علاوه بر این، کوله‌پشتی شخصیت اصلی فضای چندانی نداشته و نمی‌توان آیتم‌های متعددی را حمل کرد. از همین رو، کاربر باید دقت لازم را به کار برده و چیزی را بسازد یا آیتم‌هایی را برای حمل انتخاب کند که نیاز دارد.

کاربر باید در جریان ماجراجویی‌های خود توجه ویژه‌ای به میزان نیاز به غذا، سلامتی، تشنگی و خواب‌آلودگی داشته باشد. در میان این موارد، تشنگی اهمیت بالایی دارد؛ زیرا منابع آب در محیط کمیاب هستند. البته شخصیت اصلی به مرور زمان و پس از یافتن آیتم‌های مورد نیاز، می‌تواند از تبخیر برگ تخل‌ها آب به دست بیاورد. همان‌طور که پیش از این اشاره شد، یافتن منابع مورد نیاز تنها چالش پیش روی کاربر نیست. او در هنگام ماجراجویی‌های خود باید مراقب حیوانات به خصوص کوسه‌ها باشد. آن‌ها نه تنها در داخل آب حمله می‌کنند، بلکه قادر هستند صدمات قابل‌توجهی را به کلک چوبی وارد کنند. در ضمن، در گوشه و کنار محیط ایسترگ‌های Cast Away قابل‌مشاهده است.

در انتها، Stranded Deep با مراجعه به این لینک قابل‌دریافت است. در ضمن، اگر با نحوه‌ی دریافت بازی‌های رایگان از فروشگاه اپیک گیمز آشنایی ندارید، می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا