#مهسا_امینی

دهمین هدیه‌ی کریسمس فروشگاه اپیک گیمز به کاربران مشخص شد

تجربه‌ای جذاب در یک دنیای پساآخرالزمانی و فانتزی

بازی My Time at Portia

فروشگاه اپیک گیمز چندی پیش بازی My Time at Portia را به عنوان دهمین هدیه‌ی کریسمس خود به کاربران معرفی کرد.

فرا رسیدن تعطیلات سال نو، اتفاق مهمی برای کشورهایی به شمار می‌رود که از تقویم میلادی استفاده می‌کنند. از همین رو، شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف با برگزاری حراجی یا مراسم‌های مختلف این رویداد را جشن می‌گیرند. ولو، مایکروسافت و سونی از این قاعده مستثنا نبوده و به مناسب کریسمس، حراجی‌های بزرگی را در فروشگاه‌های خود راه‌انداخته‌اند تا علاقه‌مندان بتوانند بازی یا بازی‌های مورد نظر خود را با پرداخت مبلغ کمتری نسبت به شرایط عادی تهیه کنند. در این میان، اپیک گیمز به تخفیف محصولات خود بسنده نکرده و به صورت روزانه به تمامی کاربران بازی‌های رایگان هدیه می‌دهد.

اگر هم اکنون به فروشگاه اپیک گیمز بروید، قادر خواهید بود بازی My Time at Portia را به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دریافت کنید. داستان در یک دنیای پساآخرالزمانی جریان دارد. تمدن بشری به دلیلی نابود شده و بازماندگان پس از مدت‌ها سکونت در زیرزمین، حالا تصمیم دارند به سطح زمین بازگشته و جامعه را بازسازی کنند. شخصیت اصلی بازی یک کارگر است. او وظیفه دارد با آماده کردن بهترین سازه‌ها، شهر پورتیا را گسترش دهد. همان‌طور که از خلاصه‌ی داستان می‌توان حدس زد، محصول استودیو پتیا گیمز (Pathea Games) المان‌هایی از دو ژانر نقش‌آفرینی و شبیه‌سازی را در خود جای داده است.

کاربر باید به گشت و گذار در محیط وسیع پرداخته و منابع مورد نیاز مانند چوب را برای گسترش کارگاه خود جمع‌آوری کند. سپس باید از امکانات موجود برای کمک به مردم شهر پورتیا بهره برده و سازه‌های مورد نظر را آماده کند. کاربر می‌تواند زمین‌های خالی اطراف کارگاه خود را به مزرعه تبدیل کرده و از آن برای پرورش انواع حیوانات و کاشت گیاهان باارزش بهره ببرد. پروتاگونیست همچنین می‌تواند از اسبی که در مزرعه‌ی خود پرورش داده برای گشت و گذار در محیط‌های بازی My Time at Portia استفاده کند. در ضمن، کاربر در هنگام آماده‌سازی سازه‌ها و ساختمان‌های مختلف با ممکن است با رازهایی روبرو شود که برای مدت‌ها پنهان شده بودند.

محصول مشترک پتیا گیمز و تیم17 (Team17) در زمان عرضه نمرات متوسطی را از سوی متتقدان دریافت کرد. برخی از کارشناسان از مدت زمان بیش از حد طولانی بازی و برخی دیگر هم از عمکرد نامناسب تعدادی از مکانیک‌ها گله داشتند. با این حال، My Time at Portia به شدت مورد استقبال کاربران استیم قرار گرفت و توانست نام خود را در میان پرفروش‌ترین بازی‌های ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی قرار دهد. این عنوان نقش‌آفرینی همچنین نقدهای بسیار مثبتی را در این فروشگاه دیجیتالی دریافت کرده که نشان از رضایت کاربران دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا