فیلم ایلان ماسک به کارگردانی دارن آرونوفسکی در دست ساخت قرار دارد

زندگینامه میلیاردر مشهور و پرحاشیه

فیلم ایلان ماسک

به تازگی اعلام شده است که فیلم ایلان ماسک (Elon Musk) به کارگردانی دارن آرونوفسکی (Darren Aronofsky) و توسط شرکت فیلمسازی مستقل ای۲۴ (A24) در دست ساخت قرار دارد.

مدتی پیش کتاب زندگینامه ایلان ماسک، کارآفرین و میلیاردر مشهور و مالک شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشته والتر آیزاکسون (Walter Isaacson) به چاپ رسید و سپس شرکت‌های فیلمسازی مختلف سعی داشتند تا حقوق ساخت اقتباس سینمایی آن را به دست آورند. حالا شرکت فیلمسازی مستقل ای۲۴ که در چند سال اخیر با فیلم‌های Everything Everywhere All at Once و Moonlight موفقیت‌های زیادی کسب کرده است، موفق شده تا حق ساخت فیلم ایلان ماسک را به دست آورد.

فیلم زندگینامه ایلان ماسک توسط دارن آرونوفسکی، کارگردان آثاری چون The Whale و !Mother که برای کارگردانی فیلم Black Swan نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود، کارگردانی خواهد شد. این طور که رسانه ورایتی (Variety) گزارش می‌دهد، در ماه سپتامبر رقابت شدید و داغی میان شرکت‌های فیلمسازی برای به دست آوردن حق ساخت اقتباس سینمایی کتاب زندگینامه ایلان ماسک در جریان بود. همچنین خود این کتاب نیز پس از چاپ با حواشی و جنجال‌های زیادی همراه بود.

کتاب زندگینامه ایلان ماسک، اولین کتاب والتر آیزاکسون نیست که به یک فیلم سینمایی تبدیل می‌شود. او پیش از این زندگینامه افراد مشهور دیگری مثل هنری کیسینجر (Hemry Kissinger)، بنجامین فرانکلین (Bejamin Franklin) و آلبرت اینشتین (Albert Einstein) را به نگارش درآورده بود و سپس بیوگرافی پرفروش استیو جابر (Steve Jobs) موسس شرکت اپل (Apple) را در سال ۲۰۱۱ نوشت که در سال ۲۰۱۵ اقتباس سینمایی با بازی مایکل فاسبندر (Michael Fassbender) و کیت وینسلت (Kate Winslet) و به نویسندگی آرون سورکین (Aaron Sorkin) و کارگردانی دنی بویل (Danny Boyle) ساخته شد.

دارن آرونوفسکی اخیرا فیلم The Whale را کارگردانی کرده است، اثری که برای برندان فریزر (Brendan Fraser)، بازیگر نقش اصلی آن جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقض اصلی را به همراه داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا