بازی‌های جدید الکترونیک آرتز را به صورت رایگان به نسل بعدی ارتقا دهید

از این پس نگران خرید بازی‌های نسل هشتم نباشید!

بازی‌های جدید الکترونیک آرتز را به صورت رایگان به نسل بعدی ارتقا دهید حمید توحیدلو ۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی‌های جدید الکترونیک آرتز نسل بعدی

با استناد بر گفته‌های اخیر مدیر عامل الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، تمامی بازی‌های جدید این کمپانی که در طول ماه‌های آتی روانه بازار خواهند شد، به صورت رایگان به نسل نهم ارتقا می‌یابند و خریداران این عناوین برای تجربه‌ی آن‌ها روی کنسول‌های نسل نهم، نیازی به تهیه‌ی مجدد بازی‌ها نخواهند داشت.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، زمان چندان زیادی به پایان نسل هشتم باقی نمانده و بر اساس گفته‌های دو شرکت مایکروسافت و سونی، هر دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن علی‌رغم مشکلات ایجاد شده ناشی از فراگیری ویروس کرونا در سراسر جهان، در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. از این رو، در حال حاضر برخی از بازیکنان در طول ماه‌های پیش‌رو نگران خرید بازی‌های جدید نسل هشتم هستند که با شروع نسل نهم، ممکن است دیگر قادر به تجربه‌ی آن‌ها نباشند و برای اجرای این عناوین در سیستم‌های جدید، نیازمند خرید نسخه‌ی نسل بعدی و صرف هزینه‌ی مجدد خواهند بود.

در این میان، چند هفته پیش بود که شرکت خوش‌نام مایکروسافت در کنار رونمایی کامل‌تر از ایکس‌باکس سری ایکس، به معرفی ویژگی جدیدی به نام اسمارت دلیوری (Smart Delivery) پرداخت. قابلیتی که به کاربران کنسول ایکس‌باکس وان اجازه می‌دهد در صورت خرید بازی‌های این پلتفرم و همچنین پشتیبانی سازندگان بازی از نسل بعدی، بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای، به رایگان این آثار را با کیفیت بهتر روی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس تجربه کنند. در همین راستا، به نظر می‌رسد که شرکت الکترونیک آرتز نیز به سراغ ویژگی مشابهی برای عناوین جدید و آینده‌ی خود رفته تا به نگرانی همه‌ی هواداران خود پایان دهد.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش آقای اندرو ویلسون (Andrew Wilson) و بلیک یورگنسن (Blake Jorgensen)، به ترتیب مدیر عامل و مدیر ارشد مالی الکترونیک آرتز، در جریان جلسه‌ی ارائه گزارش سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۰ به سهام‌داران و سایر مدیران اعلام کردند که از این پس خریداران بازی‌های آینده این کمپانی می‌توانند نسخه‌ی نسل نهم همان عناوین را بعد از عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 به صورت رایگان و با کیفیت بالاتر دریافت و تجربه کنند. البته، توجه داشته باشید که این موضوع شامل تمامی عناوین نسل هشتم شرکت EA نمی‌شود، بلکه آثاری که صرفا در طول ماه‌های آینده توسط این کمپانی به بازار عرضه خواهند شد، مشمول این قابلیت می‌شوند. برای مثال، بازی‌هایی همچون FIFA 21 که به احتمال قوی برای عرضه در اوایل پاییز امسال برنامه ریزی شده، از قابلیت شبیه به اسمارت دلیوری پشتیبانی خواهد کرد.

بازی‌های جدید الکترونیک آرتز نسل بعدی

الکترونیک آرتز تنها شرکتی نیست که آخرین بازی‌های نسل هشتم خود را به صورت رایگان به نسخه‌ی نسل نهم ارتقا می‌دهد. پیش از این، شرکت سی‌دی پروجکت (CD Projekt) و یوبی‌سافت (Ubisoft) نیز طی پیامی رسما اعلام کرده بودند که نسخه‌ی نسل بعدی عناوین Cyberpunk 2077 و Assassin’s Creed Valhalla به طور رایگان در اختیار خریداران نسخه‌ی هشتم قرار خواهد گرفت.

نکته جالب اینجا است که تا به امروز، فقط شرکت مایکروسافت از ویژگی اسمارت دلیوری کنسول ایکس‌باکس سری ایکس پرده برداشته است و در طرف مقابل، چشم‌بادامی‌ها هیچ جزئیاتی در خصوص چنین قابلیت مشابهی برای کنسول پلی‌استیشن 5 به اشتراک نگذاشته‌اند. با این حال، حمایت سونی از عناوین میان نسلی چندان دور از انتظار نیست و از آنجا که الکترونیک آرتز و یوبی‌سافت در هنگام اشاره به ارائه‌ی رایگان نسخه‌ی نسل نهم بازی‌ها به خریداران نسل هشتم آن‌ها، به صراحت یک پلتفرم خاص یعنی ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس را محور اصلی صحبت‌های خود قرار نداده‌اند، به نظر می‌رسد که این موضوع برای پلی‌استیشن جدید نیز صادق خواهد بود و کاربران این کنسول هم به رایگان می‌توانند بازی‌های میان نسلی را به نسل نهم ارتقا دهند.

در هر حال، بهره‌مندی پلی‌استیشن 5 از قابلیت اسمارت دلیوری هنوز از سوی شرکت ژاپنی سونی تایید نشده است. باید منتظر ماند و دید که این کمپانی با برگزاری یک مراسم، از تمامی ویژگی‌ها و امکانات کنسول جدید خود پرده بردارد. طبق برخی از گمانه‌زنی‌ها، انتظار می‌رود که مایکروسافت و سونی در ماه ژوئن (خرداد) در کنار ارائه‌ی دقیق‌تر این اطلاعات، از عناوین روز عرضه‌ی کنسول‌های خود رونمایی کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا