1%
  • 0/10

تام کروز در حال مذاکره برای ساخت دنباله Edge of Tomorrow است

پس از گذشت یک دهه

تام کروز در حال مذاکره برای ساخت دنباله Edge of Tomorrow است ۰ ۱۹ تیر ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
ساخت دنباله Edge of Tomorrow

آن طور که به نظر می‌رسد ساخت دنباله Edge of Tomorrow توسط تام کروز و کارگردان آن یعنی داگ لیمان مورد مذاکره قرار گرفته است.

ظاهرا تام کروز (Tom Cruise) مجددا در تلاش برای زنده ماندن، مردن و تکرار این چرخه (Live Die Repeat که اشاره به برند جدید فیلم برای عرضه در نمایش خانگی دارد) است. فیلم سینمایی Edge of Tomorrow محصول سال 2014 که اثری در ژانر اکشن هیجانی علمی تخیلی با تمرکز روی موضوع چرخه زمانی است، شامل حضور ستاره مجموعه فیلم‌های Top Gun و مجموعه فیلم‌های Mission Impossible یعنی تام کروز در نقش سرگرد ویلیام کیج می‌شود. شخصیتی که پا به یک ماموریت خودکشی در مقابله با بیگانگانی که توانایی کنترل زمان را دارند می‌گذارد.

کیج در یک چرخه زمانی پرتاب می‌شود که هر روز آن از طریق مرگ ریست شده و مجدد آغاز می‌گردد و در این مسیر از طریق شخصیتی به نام ریتا وراتاسکی با بازی امیلی بلانت (Emily Blunt) یاد می‌گیرد که قدرت خود را مهار نماید. ساخت دنباله Edge of Tomorrow در سال 2019 معرفی گردید با این حال پروسه تولید این فیلم که به مانند نسخه اول، وظیفه کارگردانی آن برعهده داگ لیمان (Doug Liman) خواهد بود ظاهرا در چرخه زندگی، مرگ و تکرار اسیر شده است.

لیمان در گفتگو با نشریه امپایر در پاسخ به همکاری مجدد با تام کروز برای فیلم Edge of Tomorrow 2 اظهار داشت که “ما مدام در حال صحبت درباره آن هستیم. ما جهان این فیلم را دوست داریم.” با توجه به مدت زمان یک دهه‌ای که از انتشار نسخه اول می‌گذرد این کارگردان به فاصله بزرگ موجود بین فیلم Terminator محصول سال 1984 ساخته جیمز کامرون (James Cameron) و دنباله آن اشاره کرد که نسخه دوم یعنی T2: Judgment Day در سال 1991 یعنی هفت سال بعد منتشر گردید. “من نمی‌دانم فیلم‌های Terminator چه مدت زمانی را از وقت جیمز کامرون به خود اختصاص داده اما در آن زمان، انگار که مدت زیادی وجود فاصله وجود داشت.”

در همین راستا لیمان و کروز پس از گذشت ده سال به تازگی برای اولین بار به تماشای فیلم خود نشسته که در اصل اقتباسی از رمان مصور All You Need Is Kill نوشته هیروشی ساکورازاکا (Hiroshi Sakurazaka) در سال 2004 است. “من و تام حدود دو ماه پیش به تماشای مجدد این فیلم نشستیم. زیرا من آن را در ده سال گذشته تماشا نکرده بودم. من با خود می‌گفتم که واو این واقعا فیلم خوبی است.”

علیرغم نمرات بسیار خوبی که دریافت کرد، این فیلم که وظیفه انتشار آن برعهده کمپانی برادران وارنر بود، در اولین هفته انتشار، جایگاه سوم باکس آفیس را پس از فیلم The Fault in Our Stars و هم‌چنین فیلم فانتزی Maleficent به خود اختصاص داد. “من آن‌چنان همیشه این خوش اقبالی نصیبم نشده تا فیلم‌هایم در اولین هفته انتشار عملکرد قدرتمندی داشته باشند. فیلم Bourne Identity در رقابت با Scooby-Doo مغلوب شد و فیلم Swingers بدون اتفاقی خاصی منتشر و به کار خود در سینما خاتمه داد.”

“چیزی که متوجه آن شدم این است که من فیلم‌هایی برای طولانی مدت می‌سازم. من شخصی هستم که از طریق نفس خود هدایت می‌شود. دوست دارم همین الان تحسین و تمجید را به دست بیاورم. با این حال متوجه شده‌ام که اگر انتخابی به من داده شود، من فیلم‌هایی خواهم ساخت که مردم در 50 سال بعد نیز به تماشای آن بنشینند.”

لیمان که وظیفه ساخت فیلم The Mr. & Mrs. Smith محصول سال 2005 را نیز در کارنامه دارد به این موضوع اشاره داشت که ساخت دنباله Edge of Tomorrow تنها نسخه دنباله‌ای است که تولید آن را در نظر گرفته زیرا داستان بسیار فوق‌العاده بوده و حتی بهتر از فیلم اصلی است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments