اد بون خواهان از سرگیری ساخت مجموعه Virtua Fighter است

طرفداری کارگردان Mortal Kombat از Virtua Fighter

از سرگیری ساخت مجموعه Virtua Fighter

اد بون، کارگردان مجموعه Mortal Kombat خواهان از سرگیری ساخت مجموعه Virtua Fighter است.

بدون شک، اد بون همیشه نامی آشنا برای طرفداران بازی‌های ویدیویی، به خصوص طرفداران سبک مبارزه‌ای محسوب می‌شود. شاید برای شما جالب باشد که اد بون که خود خالق یکی از بزرگترین مجموعه بازی‌های مبارزه‌ای همچون، Mortal Kombat است، طرفدار کدام یک از بازی‌های این ژانر محسوب می‌شود. بون یکی از طرفداران بزرگ مجموعه Virtua Fighter است و به‌تازگی خواهان ریبوت مجدد این مجموعه شده است. باید دید که کمپانی سگا به درخواست شخصی مثل اد بون در رابطه با از سرگیری ساخت مجموعه Virtua Fighter چه واکنشی نشان خواهد داد.

اد بون، معمولا عادت دارد تا در صفحه رسمی خودش در شبکه اجتماعی توییتر با طرفداران به بحث و گفتگو درباره موارد مختلف بپردازد. در طی یکی از همین بحث‌ها، بون با انتشار یک توییت از تمایل خود به ساخت نسخه جدید Virtua Fighter پرده‌برداری کرد.

مجموعه Virtua Fighter توسط کمپانی Sega-AM2 و طراحان آن، یو سوزوکی و سیچی ایشی خلق شد. اولین نسخه از این سری در سال ۱۹۹۳ عرضه شد و بعد از آن پنج نسخه اصلی و چندین و چند اسپین آف (نسخه فرعی) از Virtua Fighter منتشر شد. در عین حال که Virtua Fighter معمولا مجموعه‌ای مشهور محسوب نمی‌شود، اما جزو تاثیرگذارترین بازی‌های تاریخ ژانر فایتینگ به‌حساب می‌آید. جالب است بدانید که اولین نسخه از این سری به عنوان اولین بازی سه بعدی در ژانر مبارزه‌ای شناخته می‌شود.

آخرین نسخه از این مجموعه در سال ۲۰۰۷ با نام Virtua Fighter 5 برای کنسول‌های پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 منتشر شد. بعد از آن شاهد انتشار چند نسخه موبایلی از این سری بودیم که این روند هم تا سال ۲۰۱۴ با انتشار Virtua Fighter: Fever Combo متوقف شد. با اینکه هیچ‌گاه این مجموعه شهرت بسیار بالایی نداشته است، اما همیشه Virtua Fighters از جایگاه ویژه‌ای در میان طرفداران ژانر مبارزه‌ای برخوردار بوده است و همین موضوع سبب می‌شود که علاقه اد بون به این مجموعه چندان تعجب‌برانگیز نباشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا