لغو ساخت بازی تک نفره Titanfall و Apex Legends

پروژه‌های لغو شده الکترونیک آرتز

بازی تک نفره Titanfall

بر اساس گزارش رسانه بلومبرگ، به نظر می‌رسد که شرکت الکترونیک آرتز ساخت یک بازی تک نفره و داستانی از دنیای Titanfall و Apex Legends را پیش از معرفی، لغو کرده است.

یکی از فرنچایزهای موفق شرکت الکترونیک آرتز، تایتانفال نام دارد که توسط استودیو ریسپاون اینترتینمنت توسعه یافته و در حال حاضر بیش از هفت سال از عرضه آخرین نسخه آن می‌گذرد. در طول این مدت طولانی، تیم سازنده روی ساخت و توسعه عناوین مختلفی از جمله بازی بتل رویال ایپکس لجندز و سری جنگ ستارگان تمرکز کرده و علی‌رغم درخواست هواداران، خبری از دنباله سری تایتانفال نبود.

در این میان، هر از چند گاهی گزارش‌هایی مبنی بر ساخت بازی جدید تایتانفال به گوش می‌رسید که در تازه‌ترین این خبرها، ساعاتی پیش آقای جیسون شرایر، خبرنگار رسانه بلومبرگ، در پیامی خاطرنشان کرد که الکترونیک آرتز با همکاری ریسپاون اینترتینمنت در مقطعی روی ساخت یک بازی تک نفره و داستان محور از دنیای Titanfall و Apex Legends فعالیت می‌کرد.

بر اساس ادعای این منبع آگاه، ظاهرا پروژه مزبور همان بازی شوتر و اول شخصی است که محمد علوی، کارگردان باتجربه ایرانی در استودیو ریسپاون اینترتینمنت، روند توسعه آن را در سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز کرده بود. آقای علوی که به عنوان یکی از طراحان اصلی سری تایتانفال به شمار می‌رود، استودیوی ریسپاون را در اوایل سال گذشته میلادی به مقصد نامعلومی ترک کرد. شرایر مدعی است که با وجود ترک آقای علوی، ریسپاون اینترتینمنت روند ساخت بازی را ادامه داد؛ تا اینکه در هفته پیش پروسه تولید آن به دستور الکترونیک آرتز به کلی کنار گذاشته شد.

گزارش اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که با لغو روند ساخت این بازی، بالغ بر ۵۰ نفر از اعضای ریسپاون اینترتینمنت بی‌کار شدند که البته ظاهرا شرکت الکترونیک آرتز برخلاف مایکروسافت، برنامه‌ای برای اخراج آن‌ها ندارد و به‌زودی موقعیت شغلی جدیدی برای آن‌ها مشخص خواهد شد.

دقت داشته باشید الکترونیک آرتز تا به این لحظه واکنشی از خود در قبال ادعای فوق نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز صحت این گفته‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده است. بر این اساس، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره لغو ساخت بازی تک نفره و داستانی از دنیای Titanfall و Apex Legends اظهار نظر کرد و طبق روال همیشه، باید منتظر انتشار خبرهای موثق از سوی شرکت ناشر یا تیم سازنده بمانیم.

با این حال، صحت گزاش بلومبرگ چندان هم دور از واقعیت نیست. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که الکترونیک آرتز در سه ماهه اخیر از نظر تجاری عملکرد چندان خوبی نداشته و در تلاش است تا با کاهش هزینه‌ها، ضرر و زیان‌های خود را تا حدودی جبران کند.

این شرکت روز گذشته در پیامی رسما اعلام کرد که پشتیبانی از بازی موبایل Apex Legends به خاطر کیفیت و کمیت محتوای بازی به‌زودی به پایان می‌رسد و سرورهای آن طی ۹۰ روز آینده، یکم می پیش‌رو (۱۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲) برای همیشه خاموش و غیرفعال خواهد شد. البته، پایان پشتیبانی از بازی موبایل ایپکس لجندز هیچ تاثیری در روند توسعه نسخه کامپیوتر و کنسولی بازی نمی‌گذارد و استودیوی ریسپاون اینترتینمنت همچنان به ارائه محتوای جدید برای این عنوان ادامه خواهد داد.

همچنین، شرکت الکترونیک آرتز پروسه ساخت بازی Battlefield Mobile را نیز لغو کرد. همزمان با لغو ساخت بازی مزبور، استودیوی Industrial Toys نیز تعطیل شد. این استودیو توسط لکس سروپین، موسس و مدیر عامل سابق استودیوی بانجی هدایت می‌شد که در سال ۲۰۱۸ میلادی در جهت ساخت بازی‌های موبایل توسط شرکت الکترونیک آرتز خریداری شد.

در کنار با اعلام این خبرهای ناامیدکننده، کمپانی الکترونیک آرتز تایید کرد که انتشار بازی مورد انتظار Star Wars Jedi: Survivor نیز با دو ماه تاخیر روبه‌رو شده است. بدین ترتیب، بازی مزبور در ۲۸ آوریل پیش‌رو (۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن و همچنین پلتفرم رایانه شخصی منتشر خواهد شد. تمامی این گزارش‌ها نشان از عملکرد ضعیف الکترونیک آرتز در ماه‌های اخیر و وضعیت آشفته این شرکت و استودیوهای زیرمجموعه آن دارد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با لغو ساخت بازی تک نفره و داستانی از دنیای Titanfall و Apex Legends چیست؟ به نظر شما، آیا الکترونیک آرتز در آینده توسعه دنباله سری تایتانفال را آغاز می‌کند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا