تصویر جدید، تیموتی شالامی و جاش برولین را بر فراز بیابان‌های فیلم Dune نشان می‌دهد

فعلا خبری از تاخیر فیلم نیست

تصویر جدید، تیموتی شالامی و جاش برولین را بر فراز بیابان‌های فیلم Dune نشان می‌دهد نیکان صبوری ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
تیموتی شالامی و جاش برولین Dune

به تازگی کارگردان فیلم Dune با مجله‌ی Empire Magazine مصاحبه‌ای داشته و تصویر جدیدی از تیموتی شالامی و جاش برولین نشان داد.

رمان Dune اولین بار در سال ۱۹۶۵ میلادی توسط فرانک هربرت خلق شد. این اثر علمی تخیلی روایت‌گر امپراتوری‌هایی است که به دنبال کنترل انرژی و منابع است که بیشتر این روایت‌ها در سیاره‌ی بیابانی به نام Arrakis روایت می‌شود. شهرت داستان‌ها و رمان‌های Dune به قدری زیاد است که حتی پس از مرگ هربرت، افراد سرشناسی روایت‌های مختلفی از دنیای Dune نوشتند؛ همچنین بازی‌های ویدیویی و سریال‌هایی بر اساس Dune ساخته شده است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به بازی بردگیم این سری اشاره کرد. جالب است که بدانید که از روی بردگیم این عنوان، آثار معروفی چون Twilight Imperium هم خلق شد.

حال شرکت برادران وارنر می‌خواهد فیلمی بر اساس رمان Dune تولید کند. چندی پیش کارگردان این اثر یعنی دنی ویلنوو مصاحبه‌ای با مجله‌ی Empire Magazine داشت که در آن تصویر جدیدی را به این مجله نشان داد. این تصویر، تیموتی شالامی و جاش برولین را نشان می‌دهند که در نقش کاراکتر‌های خود یعنی Paul Atreides و Gurney Halleck با سفینه‌ای بر فراز بیابان‌های Arrakis پرواز می‌کنند. ویلنوو در مورد این تصویر گفت:

اینجا زمانی است که شخصیت Paul برای اولین بار با عمق بیایان برخورد می‌کنند و از اتفاق‌های در آن شگفت زده شده است. او احساس می‌کند که در خانه به سر می‌برد و در این لحظه‌ی خاص زندگی‌اش اقدامات زیادی انجام می‌دهد و تصویری که آن را مشاهده می‌کنید، در واقع صحنه‌ای از فیلم است که شدیدا به آن افتخار می‌کنم.

فیلم سینمایی Dune در حال حاضر برای اکران از ۲۸ آذر ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی) برنامه‌ریزی شده است اما احتمال به تعویق افتادن آن وجود دارد. گر چه روند فیلمبرداری در تابستان سال گذشته‌ی میلادی به اتمام رسیده اما مشخص نیست پروسه‌ی پس‌تولید در چه مرحله‌ای قرار دارد. با شیوع ویروس کرونا و کاهش سرعت پیشرفت پروژه‌ها در اثر اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، نگرانی‌هایی پیرامون آماده نشدن فیلم در زمان مقرر به وجود آمده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا