برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قدرتمندترین جادوهای دامبلدور
1%
  • 0/10

۵ مورد از قدرتمندترین جادوهای دامبلدور در دنیای هری پاتر

نگاهی به شاهکارهای بزرگ‌ترین جادوگر تاریخ!

۵ مورد از قدرتمندترین جادوهای دامبلدور در دنیای هری پاتر ۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ترین‌ها (سینمایی) کپی لینک

دامبلدور، رئیس هاگوارتز، دوست و مربی هری و البته بزرگ‌ترین جادوگر تاریخ، شخصیتی به یادماندنی در جهان‌های فانتزی است. او بخش عمده محبوبیت خود را مدیون جادوهای جذاب خود است. به همین بهانه نگاهی به قدرتمندترین جادوهای دامبلدور در زندگی پر بار خود خواهیم داشت.

آلبوس پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور (Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore) به باور عموم قدرتمندترین جادوگر در جهان هری پاتر بوده که طی زندگی طولانی مدت خود موفق به مبارزه و شکست دادن جادوگران بدجنس زیادی با استفاده از قدرت خود شده است. با این حال، دامبلدور هرگز شخصیت اصلی داستان‌های هری پاتر نبوده و این موضوع در فیلم‌های سینمایی جذاب هری پاتر نیز به وضوح به تصویر کشیده شده است.

در نتیجه این موضوع، ما هرگز از تمام بخش‌های زندگی دامبلدور آگاه نشده و پرسش‌های زیادی درباره او داریم. بدون شک او در زندگی خود در خارج از کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر به انجام جادوهای بسیاری پرداخته که ما هرگز از آن‌ها مطلع نخواهیم شد!

در این مطلب قصد داریم نگاهی به قدرتمندترین جادوهای دامبلدور داشته باشیم، با این حال نباید فراموش کرد که به دلیل زندگی بسیار طولانی مدت دامبلدور، این مطلب تنها بخشی کوچک از زندگی او را برای ما به تصویر می‌کشد.

دامبلدور برای چند دلیل بسیار شهرت دارد. اولین دلیل استفاده از طلسم‌های قدرتمند، دومین دلیل قدرت تغییر شکل ظاهری اجسام و سومین دلیل قدرت ساخت اجسام جادویی از جمله دلومیناتور (Deluminator) است. حال جالب است بدانید که این‌ها نه کار جادو جمبل، بلکه صرفا کارهای ساده از سوی دامبلدور بوده‌اند! در ادامه به قدرتمندترین جادوهای دامبلدور می‌پردازیم.

جادوی محو شدن

بسیاری از طلسم‌ها و جادوهای قدرتمند، نه تنها خطرناک نبوده، بلکه بسیاری حتی از وجود آن نیز با خبر نمی‌شوند. این دقیقا همان کاری است که جادوی محو شدن دامبلدور انجام می‌دهد! یادگیری جادوی محو شدن بسیار سخت بوده و جادوگران و ساحران کمی از آن استفاده می‌کنند. استفاده از این جادو باعث شده که شخص، رنگ محیط را به خود گرفته و دیگران به سختی قادر به دیدن او باشند.

اما دامبلدور به قدری در رسته خود حرفه‌ای بوده که در زمان استفاده از این جادو، به طور کامل از نظر محو می‌شود! به عبارت دیگر، همانطور که به هری نیز گفته بود، او نیازی به شنل نامرئی کننده ندارد! دامبلدور به لطف این جادو به مکان‌های مختلف رفته و هرگز دیده نمی‌شود. ما نمی‌دانیم دامبلدور تا به حال چند مرتبه از این جادو استفاده کرده، با این حال شاهد استفاده از آن در زمان رویارویی هری با آینه اریسد (Mirror of Erised) بودیم.

جادوس فیدلیوس

جادوی فیدلیوس (Fidelius Charm) یکی از پیچیده‌ترین جادوها بوده که چند جنبه مختلف نیز دارد. برای مثال، این جادو مکانی را از دید کسانی که آن مکان را نمی‌شناسند مخفی می‌کند. این جادو برای حفاظت از پاترها در برابر ولدمورت (Voldemort) استفاده شده بود، اما جادو پس از خیانت پیتر پتیگرو (Peter Pettigrew) از بین رفت.

جادوی فیدلیوس برای پاترها توسط دامبلدور انجام نشده بود، اما در آینده و بر خانه گریمالد پلاک ۱۲ انجام شد. با بازگشت لورد ولدمورت، محفل ققنوس نیازمند مکانی امن برای خود بودند و خانه قدیمی سیریوس بلک (Sirius Black) بهترین مکان برای این کار بود. دامبلدور برای جلوگیری از ورود مرگ خواران و دیگر افراد مزاحم، از این جادو استفاده کرد که تا پس از مرگ او نیز پایدار بود.

جادوی ارستو مومنتوم

البوس دامبلدور طی زندگی خود جملات و عبارات به یادماندنی زیادی بیان کرده و یکی از مهم‌ترین و به یادماندنی‌ترین آن‌ها، استفاده از جادوی ارستو مومنتوم یا همان جادوی نگه داشتن زمان است! طی اتفاقی ناگوار و وزش طوفان شدید و حضور دمنتورها در مسابقه کوییدیچ میان خانه‌های گریفیندور و هافلپاف، هری پاتر تحت تاثیر اتفاقات از چوب دستی خود پایین می‌افتد.

اما دامبلدور، استاد هری پاتر سریع دست به کار شد و اجازه نداد هری پاتر در سن نوجوانی با زندگی وداع کند. دامبلدور در حالی که حتی چوب دستی در دست نداشت، به سرعت ورد ارستو مومنتوم را استفاده کرده، سرعت سقوط هری را کاهش داد و در نتیجه او را از مرگ حتمی نجات داد.

جادوی تبدیل تکه‌های شیشه به شن

دامبلدور پیش از تبدیل شدن به رئیس مدرسه هاگوارتز، استاد تغییر شکل در این مدرسه بود و در حقیقت این بخش همان بخشی است که دامبلدور بهتر از هر بخش دیگر از آن آگاه است. یکی از قدرتمندترین جادوهای او، جادوی تغییر شکل است. دامبلدور طی نبرد در وزارت جادو، زمانی که ولدمورت شیشه‌ای بزرگ را شکست و به سوی دامبلدور و هری پرتاب کرد، دامبلدور از جادوی خود برای جان سالم به در بردن استفاده کرد.

در این لحظه او نه تنها سپری درست کرد تا از آن‌ها حفاظت کند، بلکه به صورت بسیار خلاقانه شیشه‌های شکسته شده را تبدیل به شن کرد! تبدیل کردن هزاران تکه شیشه با سرعت بسیار زیاد به شن، احتمالا کاری است که تنها از دست دامبلدور بر می‌آید!

جادوی طوفان آتشین

دامبلدور تنها لحظاتی پیش از مرگ خود نیز از نشان دادن قدرت خود دست نکشید! او که در پایان زندگی خود به وسیله سم ضعیف شده بود و اینفریوس‌ها (Inferi) به او و هری نزدیک می‌شدند، فکری بکر کرد! اینفریوس‌ها تنها از یک چیز می‌ترسند و آن آتش است و دامبلدور دقیقا همان چیز را به آن‌ها هدیه داد. دامبلدور خود و هری را با حلقه‌ای آتش پوشاند که به همراه آن‌ها حرکت می‌کرد.

دامبلدور بدون شک قدرت استفاده از جادوهای قدرتمندتری را داشت، اما با توجه به این موضوع که او شدیدا ضعیف شده بود، استفاده از این جادو ما را شگفت زده می‌کند. او حتی پس از استفاده از این جادو، جادوی پارتیس تمپوروس (Partis Temporus) را نیز استفاده کرد تا خود و هری بدون کوچک‌ترین آسیبی از آتش جان سالم به در ببرند!

هدمستر هاگوارتز بدون شک یکی از خاطره انگیزترین شخصیت‌های جهان‌های فانتزی بوده و در طول تاریخ جهان‌های فانتزی زیادی از او به عنوان الگوی خود بهره برده‌اند. قدرتمندترین جادوهای دامبلدور برخی از دلایل این محبوبیت هستند. شما چه خاطراتی از دامبلدور و جادوهای او دارید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments