چرا کارگردان Doctor Strange 2 در نیمه راه تغییر کرد؟

کارگردان فیلم پاسخ می‌دهد

کارگردان Doctor Strange 2

اسکات دریکسون (Scott Derrickson) در بخشی از مصاحبه اخیر خود سرانجام فاش کرده چرا کارگردان Doctor Strange 2 تغییر یافت.

اولین اقتباس سینمایی دکتر استرنج عملکرد بسیار خوبی داشت و نه تنها تحسین‌ها را برانگیخت، بلکه نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. ثبت چنین موفقیت‌هایی باعث شد از همان ابتدا گمانه زنی‌هایی پیرامون ساخت قسمت دوم شکل بگیرد. این اتفاق رخ داد و رسماً اعلام شد اسکات دریکسون برای کارگردانی و بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) برای ایفای نقش اصلی بازمی‌گردند.

فاز ابتدایی Doctor Strange 2 به پایان رسیده و وارد فاز پیش تولید شده بود که اسکات دریکسون از پروژه جدا شد. فیلمساز آمریکایی در بیانیه خود به جزئیات نپرداخت و تنها از مارول تشکر کرده و تاکید داشت بخاطر اختلاف نظر مجبور شد کارگردانی را رها کند. در ادامه، سم ریمی (Sam Raimi) به پروژه پیوست و آن را جلوی دوربین برد. در ضمن، نظرات مخاطبان نسبت به عملکرد ریمی بعنوان کارگردان متنقاض بود؛ برخی دیدگاه مثبتی داشتند و برخی دیگر سپردن کارگردانی به او را تصمیمی کاملاً اشتباه می‌دانستند.

اسکات دریکسون اخیراً پای مصاحبه با The Playlist نشست و در بخشی از آن فاش کرد چرا کارگردان Doctor Strange 2 در نیمه راه تغییر کرد:

فقط می‌توانم بگویم چیزی که قبلاً به آن اشاره کردم [بیانیه بعد از قطع همکاری] حقیقت دارد. اختلاف نظر شدیدی داشتیم. چیزی که می‌خواستم بسازم و طوری که می‌خواستم بسازم [با نظرشان] کاملاً متفاوت بود. بینمان کشمکش‌هایی وجود داشت.

یک فیلم بد دقیقاً همین شکلی ساخته می‌شود. زمانی که استودیو و فیلمساز هر کدام فیلم متفاوتی را برای ساخت مد نظر داشته باشند، نتیجه اثری افتضاح است. برای همین مجبور بودم از کارگردانی انصراف دهم.

اسکات دریکسون قبل از همکاری با مارول مشغول ساخت آثار ترسناک بود. طبق گزارش‌های غیررسمی، او می‌خواست Doctor Strange in the Multiverse of Madness اولین اثر ترسناک Marvel Cinematic Universe باشد اما استودیو نظر متفاوتی داشت. البته سم ریمی هم المان‌های ترسناکی را در قسمت دوم دکتر استرنج بکار برد.

در حال حاضر اطلاعاتی از Doctor Strange 3 در دسترس نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا