برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

چرا واکین فینیکس نقش دکتر استرنج را نپذیرفت؟

کارگردان Doctor Strange پاسخ می‌دهد

چرا واکین فینیکس نقش دکتر استرنج را نپذیرفت؟ ۸ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
نقش دکتر استرنج

اسکات دریکسون، کارگردان Doctor Strange، در بخشی از مصاحبه جدید خود به واکین فینیکس و کناره گیری او از نقش دکتر استرنج پرداخت.

وقتی اسم دکتر استرنج (Doctor Strange) در یک بحث مطرح می‌شود، ذهن‌ها سریعاً به سمت بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) می‌رود. او با فیلم Doctor Strange برای نخستین بار در این نقش ظاهر شد و توانست نظر مثبت کارشناسان و مخاطبان را به خود جلب کند. در ادامه هم عملکرد بسیار خوبی را به نمایش گذاشت تا در لیست بازیگران محبوب فرنچایز Marvel Cinematic Universe قرار بگیرد.

البته بندیکت کامبربچ گزینه اول مارول برای نقش دکتر استرنج نبود. اسکات دریکسون (Scott Derrickson) در گفتگوی اخیر خود با رسانه Slash Film فاش ساخت واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) به ایفای نقش اصلی فیلم Doctor Strange بسیار نزدیک بود اما خودش کنار کشید:

خب، تمام چیزی که می‌توانم بگویم این است که مقداری با او وقت گذراندم. چند بعد از ظهر را با او گذراندم و واقعاً تحت تاثیر شخصیت و طرز فکرش قرار گرفتم. نظر من این است: فکر می‌کنم سعی داشت به چنین نقشی [یک نقش ابرقهرمانی] فرصت دهد. داشت با خودش کلنجار می‌رفت و روی چنین احتمالی فکر می‌کرد.

با چند بازیگر ملاقات کردم و واکین بازیگری بود که بیشترین وقت را با او گذراندم. همزمان با ادامه یافتن صحبت‌هایمان، برای من روشن شد که واکین به این فیلم یا MCU تعلق ندارد. او فرد خاصی است، اهداف خاصی را بعنوان یک بازیگر دنبال می‌کند و روش بازیگری خاصی دارد. فکر می‌کنم برای هر دویمان روشن شده بود که نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد.

کارگردان Doctor Strange در ادامه صحبت‌های خود گفت بندیکت کامبربچ همیشه گزینه اصلی‌اش برای نقش دکتر استرنج بود. از آنجایی که بازیگر بریتانیایی باید در Hamlet نقش آفرینی می‌کرد، امکان پیوستنش به اولین اقتباس سینمایی دکتر استرنج وجود نداشت. به همین دلیل، با کوین فایگی (Kevin Feige) صحبت کرد تا اکران عقب بیافتد. همین اتفاق هم رخ داد و بعد از تغییر در زمان اکران، کامبربچ نقش مزبور را پذیرفت.

حالا که فیلم Doctor Strange 2 اکران شده، مشخص نیست تجدید دیدار با دکتر استرنج در چه اثری رخ خواهد داد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments