#مهسا_امینی

فیلم Doctor Strange 2 در واقع دنباله سریال WandaVision است

همکاری اولسن و ریمی باعث این کار شد

فیلم Doctor Strange 2 در واقع دنباله سریال WandaVision است امیرحسین ناصری ۱ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ سینمای جهان
فیلم Doctor Strange 2 - دنباله سریال WandaVision

در حقیقت دنباله سریال WandaVision هرگز در قالب یک سری چند قسمتی دیگر تایید و ساخته نشد، اما نکته قابل توجه اینجاست که فیلم Doctor Strange 2 دقیقا همین نقش را بازی می‌کند و الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen)، بازیگر نقش واندا (Wanda) اخیرا توضیحاتی را درباره همکاری جدید خود با سم ریمی (Sam Raimi) ارائه داده است.

سال گذشته استودیو مارول فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را بسیار متفاوت شروع کرد و اینبار به جای یک فیلم سینمایی، شبکه دیزنی پلاس (Disney Plus) سریالی جدید در جهان MCU به نام WandaVision را منتشر کرد. در سریال وانداویژن، شاهد داستانی بودیم که در آن الیزابت اولسن برای ایفای نقش واندا و همچنین پاول بتنی (Paul Bettany) برای بازی در نقش ویژن (Vision) بازگشته بود. با این وجود روایت این سریال به حدی عجیب بود که حتی پس از گذشت چند قسمت، هنوز بسیاری از طرفداران نمی‌دانستند که دقیقا چه خبر است و اصلا چرا همه چیز در قالب یک سریال سیتکام سیاه و سفید روایت می‌شود.

در این سریال واندا پس از اتفاقات دو فیلم Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame از تنهایی و غم از دست دادن هرکس که دوست داشته رنج می‌برد و به همین دلیل به شهری به نام وست ویو (West View) رفت تا در آن با قدرت خود واقعیت را از نو بسازد؛ جایی که ویژن هنوز زنده است و حتی واندا صاحب دو فرزند به نام بیلی (Billy) و تامی (Tommy) می‌شود. با این وجود پایان سریال کمی عجیب بود و نهایتا واندا را باز هم تنها به حال خود رها کرد، در حالی که او هنوز از گشتن به دنبال فرزندان خود دست نکشیده بود و نهایتا جواب خود را در سفر بین جهانی و رفتن به مولتی ورس می‌دانسنت؛ موردی که نهایتا به فیلم Doctor Strange 2 می‌رسد.

صحبت‌های الیزابت اولسن درباره ساخت دنباله سریال WandaVision با فیلم Doctor Strange 2

روز گذشته فیلم Doctor Strange 2 اکران شد، و همانطور که انتظار داشتیم این اثر از استودیو مارول نیز با بازخوردهای خوبی از سوی منتقدان و اکثر طرفداران همراه شد. در حقیقت این اثر تمرکز کامل روی سفر بین جهان‌های موازی دارد و مسیری متفاوت را سر راه استیون استرنج (Stephen Strange) قرار می‌دهد؛ در حالی که واندا ماکسیموف نقش بسیار مهمی در آن دارد و در جهان موازی به دنبال فرزندان خود می‌گردد.

در فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness واندا پس از اتفاقات سریال WandaVision از کتاب دارک هولد استفاده می‌کند؛ کتابی که پر از طلسم‌های تاریک است همراه خود هرکسی که از آن استفاده کند را هم آلوده خواهد کرد. با این حال جالب است بدانید که الیزابت اولسن خود برای اینکه این اثر سینمایی به بیشترین حد ممکن به یک دنباله درجه ۱ برای سریال WandaVision تبدیل شود، به سم ریمی کمک کرده بود!

مارول واقعا یک فضای فوق‌العاده هماهنگ است، طوری که ما مدام با کارگردان‌ها و نویسنده‌های مختلف کار می‌کنیم و آن‌‌ها زمانی که از تجربه قبلی خود می‌گوییم حرف ما را گوش می‌دهند. برای مثال وقتی به ریمی درباره وانداویژن می‌گفتم، او جواب می‌داد: «خیلی هم عالی، واقعا ممنونم که این مورد را هم به من گفتی چون از آن خبر نداشتم». این موضوع هنگام فیملبرداری فیلم Doctor Strange 2 خیلی اتفاق می‌افتاد چون من برخی سناریوها را مطابق با زمینه وانداویژن توضیح می‌دادم.

در جدیدترین مصاحبه الیزابت اولسن، به نظر می‌رسد که او صحبت‌هایی را درباره روند ساخت فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness ارائه می‌کند. به گفته او، ظاهرا سم ریمی درباره نظرهایی که می‌داده نه تنها حرف‌های او را نادیده می‌گرفته، بلکه خیلی هم از آن‌ها برای پیشرفت در کار استفاده می‌کرده است. بدین ترتیب می‌توان گفت که با نقش مهمی که واندا یا همان اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) در این اثر سینمایی دارد، می‌توان آن را یک دنباله عالی برای سریال WandaVision در نظر گرفت.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا