#مهسا_امینی

نسخه‌ی لایو اکشن Hercules به تهیه‌کنندگی برادران روسو ساخته می‌شود

نویسنده‌ی Wonder Woman 1984 فیلمنامه را خواهد نوشت

نسخه‌ی لایو اکشن Hercules به تهیه‌کنندگی برادران روسو ساخته می‌شود سورنا رضایی ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
نسخه‌ی لایو اکشن Hercules

پروژه‌ی نسخه‌ی لایو اکشن Hercules در شرکت دیزنی کلید خورده و برادران روسو قرار است به عنوان تهیه‌کننده روی ساخت نظارت داشته باشند.

دیزنی در دهه‌ی ۹۰ میلادی آثار انیمیشنی بسیاری را روانه‌ی سینماها کرد که نقش بسزایی در افزایش محبوبیت این شرکت داشت. یکی از این آثار، Hercules بود که سال ۱۹۹۷ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. داستان این انیمیشن برگرفته از افسانه‌های یونان باستان بود؛ فرزند زئوس و هرا به دنیا آمده و هرکول نام گرفته است. تمام ایزدان غیر از هادس برادر کوچکتر زئوس از این اتفاق خوشحال هستند؛ زیرا او می‌خواهد زئوس را از تاج و تخت پایین کشیده و خود حاکم باشد. او همچنین می‌داند با وجود هرکول، چنین چیزی امکانپذیر نخواهد بود.

در نتیجه، تصمیم می‌گیرد هرکول را که همچنان یک نوزاد است، دزدیده و با خوراندن یک فرمول خاص، جاودانگی و قدرت‌هایش را از او بگیرد. هادس تنها موفق می‌شود فرزند زئوس را به موجودی فناپذیر تبدیل کند و قدرت‌هایش دست نخورده باقی می‌مانند. در ادامه، شرایط به گونه‌ای پیش می‌شود که یک کشاورز و همسرش، هرکول را پیدا کرده و بزرگش می‌کنند. او که چیزی درباره‌ی هویت واقعی و منشا قدرت‌هایش نمی‌داند، تصمیم می‌گیرد به دنبال جواب بگردد. همین موضوع هم باقی اتفاقات را رقم می‌زند. انیمیشن Hercules نتوانست به محبوبیت دیگر آثار دیزنی برسد اما یکی از موفقیت‌های تجاری این شرکت محسوب می‌شود.

دیزنی طی سال‌های گذشته نسخه‌ی لایو اکشن تعداد قابل‌توجهی از انیمیشن‌های کلاسیک خود را ساخته است که برخی از آن‌ها مانند Aladdin ،Beauty and the Beast و The Lion King توانستند به باشگاه یک میلیاردی‌ها بپیوندند. همچنین انتظار می‌رود آثار جدید این شرکت از جمله Mulan بتوانند این روند را ادامه داده و رکورد قابل‌توجهی را در باکس آفیس، به خصوص در چین به ثبت برسانند. در چنین شرایطی، عده‌ای از طرفداران امیدوار بودند دیزنی به سراغ هرکول رفته و نسخه‌ی لایو اکشن آن را بسازد؛ آرزویی که سرانجام به حقیقت پیوسته است.

در ابتدا وب سایت The Disneyinsider با انتشار گزارشی از ساخت نسخه‌ی لایو اکشن Hercules خبر داد. پس از آن، Screen Rant به واسطه‌ی منابع خود جزئیات بیشتری را از این پروژه به‌دست آورد. طبق گزارشی که این وب سایت منتشر کرده، دیوید کالاهام (David Callaham) قرار است فیلمنامه را آماده کند. دیزنی همچنین تمایل داشت برادران روسو (Russo Brothers) یا جان فورو (Jon Favreau) روی این پروژه کار کنند که نهایتا حضور کارگردانان Avengers: Endgame قطعی شده است. آن‌ها به عنوان تهیه‌کننده روی روند ساخت نظارت خواهند داشت. در ضمن، این پروژه در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار داشته و نباید انتظار داشت به‌زودی آماده شود.

انتخاب‌هایی که دیزنی انجام داده است، بسیار هوشمندانه بوده‌اند. اگرچه در پرونده‌ی کاری دیوید کالاهام سه‌گانه‌ی بی‌مصرف‌ها دیده می‌شود که ممکن است در نگاه اول نگران‌کننده باشد اما این فیلمنامه‌نویس آمریکایی طی سال‌های گذشته روی فیلم‌های ابرقهرمانی از جمله Wonder Woman 1984 و Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings کار کرده است. بدین ترتیب، او چندان هم با آثار ابرقهرمانی غریبه نیست. به هر حال، نباید فراموش کرد که اقتباس سینمایی هرکول در این ژانر قرار می‌گیرد. به این مورد، باید حضور برادران روسو را هم اضافه کرد که به واسطه‌ی کار روی فیلم‌های مارول به شهرت رسیده‌اند.

متاسفانه جزئیات دیگری در دسترس نیست و نمی‌دانیم چه بازیگرانی قرار است جلوی دوربین بروند. همچنین مشخص نیست دیزنی نسخه‌ی لایو اکشن Hercules را مانند Mulan به یک اثر واقع‌گرایانه تبدیل کرده و بدون ماهیت موزیکالش می‌سازد یا خیر. ترانه‌‎های این انیمیشن از جمله Go the Distance در زمان خود بسیار مورد توجه قرار گرفته بودند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا