برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کمپین لغو شده‌ Call of Duty: Black Ops 4 شامل چه بود؟

افشای جزئیات پس از چند سال!

کمپین لغو شده‌ Call of Duty: Black Ops 4 شامل چه بود؟ ۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
کمپین لغو شده‌ی Call of Duty: Black Ops 4

پس از نزدیک به چهار سال یکی از خبرنگاران سایت Eurogamer جزئیات کمپین لغو شده‌ی Call of Duty: Black Ops 4 را افشا کرد و توضیح داد که چرا این بازی متفاوت‌تر از دیگر قسمت‌ها ساخته شده است.

در سال ۲۰۱۸ قسمت چهارم بلک اپس منتشر شد. یکی از عناصری که در این بازی طرفداران را غافلگیر کرد نقص کمپین تک بازیکن معمول بود که همیشه در این فرنچایز دیده می‌شد. بر خلاف قسمت‌های دیگر روند داستانی و پیش برنده در این قسمت غایب بود و بازیکنانی که بازی‌های تک نفره را ترجیح می‌دادند از سبک جدیدی که اتخاذ شده بود ناراضی بودند. شرکت تری‌آرک (Treyarch) ترجیح داد تا تمرکز را در این بازی بر روی حالت چند بازیکن بذارد تا علاقه طرفداران خود را به حالت چند بازیکن افزایش دهد و نشان دهد کمبود زمان گیم‌پلی در این نوع کمپین آنچنان هم بد نیست!

طبق آنچه تام فیلیپس خبرنگار Eurogamer جمع‌‌آوری کرده کمپین لغو شده در سال ۲۰۷۰ و در ادامه رویدادهای Black Ops 3 شکل می‌گرفت. در این سال یک بیماری همه گیر جهانی و چندین فاجعه آب و هوایی نظم جهانی را به‌هم ریخته و مردم را به دو جناح اصلی تقسیم می‌کرده است؛ سازمان ملل متحد جهانی (WUN) و ارتش آزاد مردمی (FPA). و بازیکن انتخاب می کرد که در این فاجعه برای پیروزی کدام گروه بجنگد. گیم پلی بازی هم به حالت انفرادی و تک بازیکن و هم در حالت رقابت دو نفره طراحی می‌شد. در حالت رقابتی دو بازیکن در مقابل یکدیگر می‌جنگیدند و وضعیت جهانی بسته به اینکه کدام یک از بازیکن‌ها ابتدا مراحل را تکمیل می‌کرد و به اهداف خود دست می‌یافت تغییر می‌کرد.

در این کمپین نوع مراحل و مبارزات بسته به اینکه کدام یک از جناح‌های بازی انتخاب می‌شدند، تغییر می‌کردند. برای مثال اگر بازیکنی جناح FPA را انتخاب می‌کرد باید طی عملیاتی به نام کنترل اطلاعات (Data Control) به پایگاه اطلاعاتی خاصی نفوذ می‌کرد. بازیکن برای به دست آوردن اطلاعات حیاتی باید به مقری در زوریخ سوئیس نفوذ می‌کرد و طبیعتاً دشمنان و یا اعضای گروه دیگر را از سر راه پاک می‌کرد. در مقابل، بازیکن جناح  WUN در عملیاتی معکوس به قسمت‌های پایینی آن تأسیسات نفوذ می‌کرد و قبل از دستیابی جناح دیگر به اطلاعات مورد نظرشان، آن پایگاه را نابود می‌کرد. اگر بازیکن می‌توانست قبل از استخراج اطلاعات توسط FPA این کار را انجام دهد، کل تأسیسات نابود می‌شد و جناح WUN پیروز می‌شد.

همچنین تری‌آرک قصد داشت تا چند شخصیت اصلی و میان‌پرده هیجان‌انگیز نیز در گیم‌پلی طراحی کند. در هر مرحله شخصیت‌های اصلی در میان‌پرده‌ای مفصل روند عملیات پیش رو را برای هر جناح توضیح می‌دادند و بازیکنان را برای ماموریت پیش رو آماده می کردند. این کمپین به صورت سرویس زنده طراحی می‌شد و چندین بسته الحاقی نیز به آن اضافه می‌شد. هر بسته الحاقی شامل به‌روزرسانی‌ها، ماموریت‌های جدید و ادامه داستان و جنگ بین دو جناح اصلی می‌شد.

شاید یکی از علل لغو شدن این کمپین ماهیت جاه طلبانه آن بوده باشد. ظاهرا کمپین طراحی شده پروسه ساخت بازی را سخت و طولانی می‌کرده است. در آن زمان تری‌آرک زمان کافی برای تحقق آن برنامه و گیم پلی حجیم  را دراختیار نداشته و از طرفی هم از برنامه سالانه انتشار بازی‌های کالاف دیوتی عقب بوده است. بنابراین کمپین منحصربه‌فرد مذکور لغو شد و در آوریل سال ۲۰۱۸ برای اولین بار اعلام شد که قسمت چهارم بازی بلک اپس حالت تک بازیکن مرسوم را نخواهد داشت.

اگرچه برنامه‌‌های کمپین لغو شده‌ی Call of Duty: Black Ops 4 محقق نشدند اما بازی در عوض حالت های چند بازیکن و زامبی‌ها را در اولویت قرار داد و همچنین بازیکنان شاهد معرفی اولین بتل رویال در مود Blackout بودند.

نظر شما درباره کمپینی که لغو شد چیست؟ آیا این کمپین را به حالت کنونی بازی ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments