#مهسا_امینی

بازی Defense Grid: The Awakening در فروشگاه اپیک گیمز رایگان شده است

این محصول در زیرژانر دفاع از قلعه قرار می‌گیرد

بازی Defense Grid: The Awakening

اگر هم اکنون به فروشگاه اپیک گیمز بروید، می‌توانید بازی Defense Grid: The Awakening را بدون پرداخت هزینه‎‌ای دریافت کنید. این پیشنهاد ویژه ساعاتی دیگر منقضی خواهد شد.

با گذشت مدت کوتاهی از راه‌اندازی، مدیران فروشگاه اپیک گیمز تصمیم گرفتند هر چند وقت یکبار به کاربران خود بازی‌های رایگان هدیه دهند. از آن‌جایی که سیاست مزبور به شدت بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته نسبت به گذشته تغییراتی در تعداد هدایا و زمان‌بندی‌ها اعمال شده است. در ضمن، فروشگاه اپیک تصمیم گرفته جدا از هدایای هفتگی، به صورت روزانه و به مدت دو هفته به کاربران خود بازی رایگان هدیه دهد. جشنواره‌ی بازی‌های رایگان کریسمس از ۲۷ آذر (مصادف با ۱۷ دسامبر) در حال برگزاری است.

اگر هم اکنون وارد حساب کاربری خود در فروشگاه اپیک گیمز شوید، می‌توانید بازی Defense Grid: The Awakening را به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دریافت کنید. عنوان مزبور در زیرژانر دفاع از قلعه ساخته شده و داستانش در آینده‌ای دور جریان دارد. شخصیت اصلی بازی یک کامپیوتر به نام فلچر است که ظاهری انسانی داشته و می‌خواهد از سیاره‌ی خود در برابر حمله‌ی بیگانگان محافظت کند. مطابق انتظار، منابع محدودی در اختیار کاربر قرار گرفته و او باید با اتخاذ تصمیمات درست، جلوی پیشروی دشمن را بگیرد. یکی از تصمیماتی که اهمیت بالایی دارد، انتخاب لوکیشن مناسب برای برج‌ها است.

عناوینی که در زیرژانر دفاع از قلعه ساخته می‌شوند معمولا برج‌های مختلفی را در خود جای داده‌اند؛ برج‌هایی که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. چنین ویژگی‌ای را در Defense Grid: The Awakening هم می‌بینیم. این تفاوت‌ها شامل برد، قدرت تخریب و نرخ شلیک می‌شود. در ضمن، دشمنان در قالب موج‌های مختلف حمله‌ور می‌شوند. کاربر با کشتن هر یک از آن‌ها منابع تازه‌ای را به دست آورده و پس از جمع‌آوری به میزان لازم، می‌تواند از آن‌ها برای ساخت برج‌های تازه یا ارتقاء برج‌های ساخته شده بهره ببرد. کاربر همچنین می‌تواند یک برج را فروخته و از منابعش برای ساخت برجی جدید یا ارتقاء برجی قدیمی استفاده کند.

از دیگر ویژگی‌های بارزی که در Defense Grid: The Awakening دیده می‌شود، می‌توان به وجود یک نوع لیزر اشاره کرد. این سلاح حکم مکمل را برای برج‌های دفاعی دارد. لیزر از قدرت بالایی برخوردار است اما دو نقطه ضعف دارد: اولا، آماده شدن آن زمان می‌برد. از همین رو، در بخش‌های ابتدایی در دسترس قرار ندارد؛ دوما، دشمنانی که به وسیله‌ی لیزر کشته شده باشند هیچ گونه منابعی را از خود بر جای نمی‌گذارند. در ضمن، دشمنان با در نظر گرفتن ویژگی‌هایشان در ۱۵ دسته‌ی مختلف قرار گرفته‌اند؛ برای مثال، تعدادی از آن‌ها قادر به پرواز هستند. تعدادی دیگر هم دارای پوشش‌های محافظتی بوده و  صدمه زدن به آن‌ها بسیار سخت است.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، Defense Grid: The Awakening تنها تا ساعاتی دیگر رایگان باقی می‌ماند. پس از آن، با قیمت ۴.۹۹ دلار به فروش می‌رسد.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا