1%
  • 10/10
مارول

فیلم Deadpool 4 می‌تواند کاری را انجام بدهد که فیلم های مردان ایکس فاکس نتوانستند

جان گرفتن کراس اوری رویایی!!

فیلم Deadpool 4 می‌تواند کاری را انجام بدهد که فیلم های مردان ایکس فاکس نتوانستند
۶۴ ۱۵ تیر ۱۴۰۳ مارول اشتراک‌گذاری

در حال حاضر هیچ چیزی به‌صورت رسمی تایید نشده، اما درصورت ساخته شدنش، فیلم Deadpool 4 می‌تواند کاری را انجام بدهد که فیلم‌ های مردان ایکس فاکس نتوانستند.

ادغام فاکس قرن بیستم و دیزنی هوشمندانه‌ترین اقدامی بود که از زمان خلق فرانچایز مولتی میلیاردی دنیای سینمایی مارول صورت گرفته، زیرا نه‌تنها شرایط را برای بازگشت باشکوه مردان ایکس و سایر جهش‌یافته‌ها را فراهم کرد، بلکه با جان بخشیدن به رویداد کراس اوری Deadpool & Wolverine، راه را برای ساخته شدن آثار بیشتر با درجه سنی بزرگسال هموار کرد. این فیلم به‌شدت مورد انتظار فقط به شکستن تابوهای دیزنی بسنده نکرد، چراکه برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، باری دیگر هیو جکمن (Hugh Jackman) را به نقش ولورین بازگرداند تا بتواند به ددپول در نجات دنیای سینمایی مارول کمک کند.

از آنجایی که ددپول محبوبیت زیادی بین طرفداران مارول و دوست‌داران آثار کمیک بوکی دارد، حضورش در دنیای سینمایی مارول نباید به راحتی هدر شود. بهترین سناریو این است که بعد از رویداد کراس اوری Deadpool & Wolverine، نقش پررنگ‌تری در دنیای سینمایی مارول داشته باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توان از پتانسیل ددپول استفاده کرد، پیدا کردن داستانی مناسب برای یک سه‌گانه جدید است. آقای شان لوی (Shawn Levy) اخیرا نسبت به ساخت فیلم Deadpool 4 ابراز علاقه کرده و گفته اگر ددپول و ولورین در باکس آفیس عملکرد خوبی داشته باشد، مذاکرات خود را با مدیر استودیو مارول آغاز می‌کند.

فیلم Deadpool 4 می‌تواند همان اتحاد ددپول و مردان ایکسی باشد که فاکس نتوانست به تصویر بکشد

در کمیک‌ها ددپول سابقه طولانی در تعامل با مردان ایکس دارد اما متاسفانه فاکس قرن بیستم نتوانست از پتانسیل او به خوبی استفاده کند. این جهش‌یافته نامیرای پرچونه در فیلم‌های انفرادی خود با چهره‌های آشنایی مانند کلاسوس، کیبل و دامینو متحد شده، اما هیچوقت بخشی از گروه مردان ایکس نبوده و حتی یک صحنه مشترک هم با آنها نداشته، البته به‌جز کمئو خنده‌دار دنباله Deadpool 2. از آنجایی که مردان ایکس هنوز در دنیای سینمایی مارول دیده نشده‌اند، رایان رینولدز (Ryan Reynolds) این فرصت را دارد تا با پیدا کردن داستانی مناسب، ضدقهرمان محبوب خود را وارد گروه مردان ایکس بکند.

اتحاد ددپول با مردان ایکس در فیلم Deadpool 4 گامی عالی در تحول شخصیتی او خواهد بود

پیوستن ددپول به مردان ایکس در فیلم Deadpool 4 یک معامله دو سر سود برای مارول و طرفدارانش است، زیرا هیجانی که حول محور Deadpool & Wolverine وجود دارد به خوبی ثابت کرده که ددپول برگ برنده استودیو مارول است، به‌خصوص الان که فرانچایز مولتی میلیاردیش عملکرد چندان خوبی نداشته است. از طرفی دیگر طرفداران همیشه می‌خواستند تعاملات خنده‌دار ددپول با اعضای مردان ایکس را روی پرده سینما ببینند. از اینها گذشته، پیوستن به مردان ایکس گامی عالی در تحول شخصیتی ددپول خواهد بود. اگر دقت کرده باشید، او در اولین فیلم انفرادی خود یک قاتل جایزه بگیر مغرور بود که برای  گرفتن انتقام از مردی که صورتش را نابود کرده بود، دست به هر کاری زد.

سپس در دنباله Deadpool 2، او باری دیگر در مسیر انتقام قدم برداشت، اما آشنا شدنش با کیبل و دومینو باعث شد تا احساس تعلق داشتن را درک کند و حتی برای نجات دادن راسل از جان خودش نیز بگذرد. در رویداد کراس اوری Deadpool & Wolverine نیز قراره با ولورین متحد شود تا مولتی ورس را از خطر نابودی نجات بدهد. بنابراین پیوستن به گروه مردان ایکس و مبارزه با تهدیدهای بزرگتر از خود یک گام طبیعی در تحول شخصیتی او به شمار می‌رود.

آیا فیلم Deadpool 4 ساخته می‌شود؟

همانطور که شان لوی در مصاحبه اخیرش گفته، ساخته شدن فیلم Deadpool 4 به عملکرد Deadpool & Wolverine در گیشه بستگی دارد. هنوز سه هفته تا اکران این فیلم به‌شدت مورد انتظار باقیمانده، اما با در نظر گرفتن هیجان طرفداران، آمار پیش فروش بلیت‌ها و همچنین پیش‌بینی‌های اولیه، احتمال شکست خوردن ددپول و ولورین در گیشه نزدیک به صفر است. طبق گزارش هالیوود ریپورتر، پیش‌بینی می‌شود که فروش ۱۶۰ تا ۱۶۵ میلیون دلاری در هفته آغازین اکران داشته باشد که برای یک فیلم بزرگسال رقم شگفت انگیزی است.

شاید بگویید به‌خاطر درجه سنی بزرگسال نمی‌تواند به اندازه پروژه‌های پیشین مخاطب داشته باشد، اما این موضوع حقیقت ندارد. دو فیلم اول ددپول در مجموع بیش از ۱.۵۶۸ میلیارد دلار فروختند و سومین فیلم هم دلایل زیادی برای میلیاردی شدن دارد. بازگشت هیو جکمن به نقش ولورین، اتحادش با ددپول، روایت داستانی بزرگ با کمئوهای بی‌شمار، سکانس‌های اکشن خشن و خونین، راه اندازی داستان انتقام جویان بعدی و از همه مهمتر تغییر دادن تاریخ دنیای سینمایی مارول (آنطور که شایعه شده)، همگی ازجمله دلایلی هستند که موفقیت فیلم در گیشه را تضمین می‌کنند. بنابراین احتمال ساخته شدن Deadpool 4 از آنچه فکر می‌کنید بالاتر است.

آیا ممکن است حضور ددپول در MCU از آنچه فکر می‌کنیم کوتاه‌تر باشد؟

استودیو مارول چند ماه پیش پنلی در همایش سینماکان داشته و آنجا به‌روزرسانی‌های هیجان انگیزی را در رابطه با پروژه‌های آتی خود با طرفداران به اشتراک گذاشت که یکی از آنها نگاهی اختصاصی به قسمت پایانی سه‌گانه ددپول بود. طبق توصیف شرکت‌کنندگان، در یکی از صحنه‌های تریلر سینماکان، بخش‌هایی از آینده ددپول روی مانیتورهای سازمان تناقضات زمانی به‌نمایش درمی‌آید که شوکه‌کننده‌ترین آن، گریه کردن خدای رعد و برق کریس همسورث (Chris Hemsworth) بالا سر جسم بی‌جان اوست. جالب اینجاست که مامور پارادوکس صراحتا به جهش‌یافته نامیرای پرچونه مارول می‌گوید: “این اتفاق که نباید از آن باخبر می‌شدی، در آینده‌ای دور رخ می‌دهد”. شاید در حال حاضر اطلاعات موثقی به بیرون درز نکرده باشد، اما تنها پروژه‌ای که می‌تواند ددپول و ثور را کنار یکدیگر قرار بدهد، پنجمین قسمت از سری فیلم‌های انتقام جویان است. 

در واقع تمامی شواهد موجود به مرگ ددپول در فیلم Avengers 5 اشاره دارند. این موضوع در عین دردناک بودن، کاملا منطقی است زیرا در اولین تیزر تریلر، ددپول خود را مسیح مارول خواند. به‌همین خاطر بسیاری فکر می‌کنند این جهش‌یافته نامیرای دوست داشتنی ناجی فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول است و قراره آن را از باتلاق شکست بیرون بکشد. اما تا به حال فکر کردید که این امر چگونه امکان پذیر است؟ با توجه به موارد اشاره شده، مسیح خطاب شدن ددپول تنها می‌تواند یک معنی داشته باشد و آن فدا شدن جان او در راستای نجات مولتی‌ورس است. بله در حال حاضر هیچ چیزی به‌طور قطعی تایید یا تکذیب نشده ولی گریه کردن ثور آن هم در حالی که جسم بی‌جان ددپول را در آغوش گرفته، نمی‌تواند توضیح دیگری داشته باشد.

اگر به یاد داشته باشید، تونی استارک هم در فیلم Avengers: Age of Ultron رویای وحشتناکی از آینده دید که درنهایت به شکل متفاوتی به‌وقوع پیوست. به‌همین خاطر اشاره زیرکانه مارول به مرگ ددپول در فیلم Avengers 5 خیلی تعجب‌آور نیست. حالا اینکه ددپول می‌تواند با دستکاری تاریخ مارول از مرگ غریب الوقوع خود جلوگیری کند یا نه، سوالی است که برای پیدا کردن جوابش باید دو سه هفته دیگر صبر کنیم.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.
مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

64 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments