#مهسا_امینی

آیا دنباله‌ی اسنایدر کات Justice League ساخته می‌شود؟

ظاهرا مدیران وارنر هنوز نسبت به آینده‌ی فرنچایز خود اطمینان ندارند

دنباله‌ی اسنایدر کات Justice League

طبق گزارشی که چندی پیش در The New York Times منتشر شد، احتمال ساخته شدن دنباله‌ی اسنایدر کات Justice League بسیار پایین است.

زک اسنایدر (Zack Snyder) فیلمنامه‌نویس و فیلمساز آمریکایی مراحل پایانی Justice League را پشت سر می‌گذاشت که به خاطر خودکشی دخترش مجبور شد از تیم کنار برود. در پی این اتفاق، استودیوی برادران وارنر جاس ویدون (Joss Whedon) را استخدام کرد تا کارهای باقی مانده را به سرانجام برساند اما او ایده‌های دیگری را در سر می‌پروراند. از همین رو، طرح‌های خود را ارائه داد و اجازه‌های مورد نیاز را برای ضبط صحنه‌های جدید دریافت کرد. ویدون سابقه‌ی خوبی در ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی داشت. با این حال، پنجمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی چیزی نبود که کارشناسان و مخاطبان انتظار نداشتند.

علاقه‌مندان به آثار دی‌سی به مرور زمان متوجه شدند تفاوت‌های میان نسخه‌ی سینمایی و نسخه‌ی مد نظر زک اسنایدر بیشتر از چیزی است که گمان می‌کردند. از همین رو، یک کمپین راه‌اندازی کرده و خواستار انتشار نسخه‌ی اسنایدر شدند؛ کمپینی که مورد حمایت بازیگران اصلی از جمله جیسون موموآ (Jason Momoa) و بن افلک (Ben Affleck) قرار گرفت. تلاش‌ها پس از چند سال نتیجه داد و وارنر نهایتا به انتشار نسخه‌ی زک اسنایدر از طریق HBO Max چراغ سبز نشان داد. این اتفاق، یک سوال بسیار مهم را به وجود آورد: عرضه‌ی Zack Snyder’s Justice League چه تاثیری روی تایملاین دنیای سینمایی دی‌سی خواهد گذاشت؟

پتی جنکینز (Patty Jenkins) در مصاحبه‌ی اخیرش با CinemaBlend فاش کرد دیگر کارگردانان دنیای سینمایی دی‌سی نظر چندان مثبتی نسبت به نسخه‌ی سینمایی Justice League نداشته و آن را اصلا بخشی از تایملاین فرنچایز نمی‌دانند. بیان چنین جملاتی کافی بود تا گمانه‌زنی‌های مختلفی به وجود بیاورد؛ برای مثال، گروهی کاربران اعتقاد داشتند اتفاقات فیلم The Flash به گونه‌ای رقم می‌خورد که نسخه‌ی سینمایی لیگ عدالت جای خودش را به نسخه‌ی زک اسنایدر دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، گمانه‌زنی مزبور به حقیقت تبدیل نخواهد شد.

وب سایت The New York Times اخیرا یک مطلب اختصاصی با محوریت آینده‌ی دنیای سینمایی دی‌سی منتشر کرده است. والتر هامادا (Walter Hamada) مدیر دی‌سی فیلمز در بخشی از این مطلب فاش کرد برنامه‌های زیادی برای گسترش فرنچایز وجود داشته و اسنایدر کات لیگ عدالت بخشی از تایملاین نیست. او در ادامه‌ی صحبت‌های خود اثر مورد نظر را به یک جاده تشبیه کرد که انتهایش بن بست است. با در نظر گرفتن گفته‌های هامادا می‌توان به این نتیجه رسید که اسپین‌آف یا دنباله‌ی اسنایدر کات Justice League ساخته نخواهد شد.

زک اسنایدر به نوعی معمار دنیای سینمایی دی‌سی محسوب می‌شود. او از همان ابتدا قصد داشت فرنچایزی جدی و خشن بسازد که تنی تاریک داشته باشد اما مدیران وارنر چندان با این رویکرد موافق نبودند. همین مسئله هم باعث دخالت آن‌ها در Suicide Squad و صدور اجازه برای جاس ویدون به منظور فیلمبرداری دوباره‌ی Justice League شد. علاوه بر این موارد، فیلم‌های اخیر DCEU شباهت‌های غیرقابل‌انکاری با آثار مارول دارند.

در انتها، لازم به ذکر است اسنایدر کات Justice League در ماه مارس ۲۰۲۱ میلادی (مصادف با اسفند ۱۳۹۹ یا فروردین ۱۴۰۰) از طریق HBO Max منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا