#مهسا_امینی

دیوید آیر به احتمال عرضه‌ی فیلم Suicide Squad Director’s Cut واکنش نشان داد

چندان امیدوار نباشید

فیلم Suicide Squad Director’s Cut

در پی تایید اسنایدر کات Justice League، طرفداران امیدوار هستند استودیوی برادران وارنر با انتشار فیلم Suicide Squad Director’s Cut هم موافقت کند؛ موضوعی که بعید به نظر می‌رسد.

اگرچه کارگردانان اصلی‌ترین شخص در جریان ساخت یک فیلم سینمایی محسوب می‌شوند اما تهیه‌کنندگان هم نقش غیرقابل‌انکاری به خصوص در فاز پس‌تولید دارند. همین موضوع هم باعث شده در تعداد قابل‌توجهی از موارد فیلمی که روی پرده‌ی نقره‌ای اکران می‌شود، با اثری که کارگردان قصد ساختش را داشت تفاوت داشته باشد. برای مثال، می‌توان به Suicide Squad محصول سال ۲۰۱۶ میلادی اشاره کرد. دیوید آیر (David Ayer) فاز تولید را بدون هیچ مشکلی به پایان رساند اما استودیوی برادران وارنر از نتیجه‌ی کار راضی نبود. به همین دلیل، تعدادی از صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری و تعدادی را هم به‌طور کامل حذف کرد.

دیگر مثال، Justice League است که تلاش سه ساله‌ی طرفداران در شبکه‌های اجتماعی بالاخره جواب داد و استودیوی برادران وارنر چندی پیش با انتشار نسخه‌ی اولیه‌ی آن موافقت کرد. همین اتفاق به ظاهر کوچک کافی بود تا موج‌های جدیدی از درخواست برای انتشار نسخه‌ی اصلی آثاری که با شکست مواجه شدند به راه بیافتد. یکی از این فیلم‌ها، Suicide Squad است. البته نباید از نقش دیوید آیر در به راه افتادن چنین موجی چشم‌پوشی کرد. او مدت کوتاهی پس از انتشار خبر مربوط به Zack Snyder’s Justice League، تصویری را از جوکر به اشتراک گذاشت که در نسخه‌ی منتشر شده موجود نیست. همین موضوع هم باعث شد تا تعدادی از کاربران خواستار عرضه‌ی فیلم Suicide Squad Director’s Cut شوند. پس از بالا گرفتن بحث‌ها در این مورد، آیر با انتشار یک توییت واکنش نشان داد. او در پاسخ به یکی از کاربران گفت به واسطه‌ی مسائل حقوقی تصمیم‌گیری بر عهده‌ی او نیست:

این آی‌پی به من تعلق ندارد و تصمیم‌گیری در رابطه با آن هم بر عهده‌ی من نیست. من عاشق استودیوی برادران وارنر هستم و همیشه برای من مانند یک خانه بوده است. به‌طور کامل به مسیری که دنیای سینمایی دی‌سی تحت نظارت این استودیو درش قدم می‌گذارد احترام گذاشته و از آن حمایت می‌کنم. نسخه‌ی مد نظر من احتمالا همیشه در حد یک شایعه باقی می‌ماند و مشکلی هم با این موضوع ندارم.

برخلاف اسنایدر که طی سه سال گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفت تا همگام با طرفداران پیش برود، دیوید آیر چنین هدفی نداشته و ترجیح می‌دهد همه چیز را به استودیوی برادران وارنر بسپارد. از همین رو، انتشار Director’s Cut اتفاق بسیار بعیدی است.

در ضمن، قسمت دوم Suicide Squad در دست ساخت قرار داشته و برای اکران از تاریخ ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۶ آگوست سال ۲۰۲۱) برنامه‌ریزی شده است. آیر اینبار کارگردان نیست و این وظیفه بر عهده‌ی جیمز گان (James Gunn) قرار گرفته است. در پرونده‌ی کاری او ساخت فرنچایز سینمایی Guardians of The Galaxy دیده می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا