بازی Darkest Dungeon در فروشگاه اپیک گیمز رایگان شده است

تخفیف ۷۵ درصدی این عنوان در استیم

بازی Darkest Dungeon

بازی Darkest Dungeon که در زمان عرضه بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده بود، هم اکنون در فروشگاه اپیک گیمز رایگان شده است.

اپیک گیمز پس از راه‌اندازی فروشگاه خود در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی، تلاش خود را به کار گرفت تا فضای بهتری را برای توسعه‌دهندگان و کاربران به وجود بیاورد. در همین راستا، اعلام کرد تنها ۱۲ درصد از درآمد حاصل از فروش بازی‌ها را دریافت می‌کند و مابقی را به سازندگان و ناشر می‌دهد، در حالی که این رقم در استیم ۳۰ درصد است. شرکت آمریکایی همچنین به صورت هفتگی بازی‌های رایگانی را به کاربران خود اهدا می‌کند؛ روندی که با فرا رسیدن کریسمس مقداری تغییر کرده و به صورت روزانه انجام می‌گیرد.

بازی Darkest Dungeon برای مدت محدودی در فروشگاه اپیک گیمز رایگان شده و تمامی کاربران می‌توانند آن را به آرشیو اکانتشان اضافه کنند. این عنوان در سبک نقش‌آفرینی ساخته شده و روایتگر فردی است که اخیرا یک عمارت وسیع به ارث برده است. او طی اتفاقاتی باعث آزاد شدن موجودات شیطانی‌ای می‌شود که داخل یک سیاهچاله زیر ساختمان‌های عمارت قرار داشتند. پروتاگونیست به عنوان صاحب عمارت و همچنین عامل اتفاقات اخیر، تصمیم می‌گیرد با استخدام قهرمانان مختلف، مسیر خود را برای رسیدن به مرکز سیاهچاله و توقف نیروی شیطانی هموار کند. در ضمن، او در جریان ماجراجویی به جزئیات تازه‌ای پیرامون اقدامات ناخوشایند جدش برای به درست آوردن علم و ثروت دست می‌یابد.

کاربر قبل از شروع جریان اصلی بازی، باید از میان قهرمانانی که در اختیارش دارد چهار نفر را انتخاب کند. تعداد نهایی ابرقهرمانان عدد ۱۵ بوده و هر کدام از آن‌ها به یکی از کلاس‌ها تعلق دارند. مطابق انتظار، قهرمانان از مهارت‌ها و قدرت‌های متفاوتی برخوردار هستند و کاربر می‌تواند در جریان داستان آن‌ها را آپگرید کرده و عملکردشان را بهبود ببخشد. دیگر نکته‌ی مهمی که پیرامون گیم‌پلی Darkest Dungeon وجود داشته و باید به آن اشاره کرد، سیستم Affliction است که میزان استرس هر قهرمان را نشان می‌دهد. هر چقدر میزان استرس یک قهرمان بیشتر باشد، مقداری بیشتری از کارایی خود را از دست می‌دهد تا جایی که ممکن است در هنگام مبارزه سکته کند.

موارد مختلفی روی افزایش استرس قهرمانان تاثیر می‌گذارند که برای مثال می‌توان به غذای ناکافی و زخمی شدن یا مرگ دیگر قهرمانان در هنگام مبارزه اشاره کرد. کاربر همچنین می‌تواند با کمپ زدن در محل‌هایی که مشخص شده، میزان استرس قهرمانان خود را کاهش دهد. دو نکته‌ی دیگر پیرامون گیم‌پلی وجود دارد که اشاره به آن‌ها خالی از لطف نیست: نکته‌ی اول، هیچ راهی برای استفاده‌ی دوباره از قهرمانی که در جریان نبرد کشته شد وجود ندارد؛ نکته‌ی دوم و پایانی، سیستم مبارزه‌ی بازی Darkest Dungeon به صورت نوبتی عمل می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا