بازی Cyberpunk 2077 در استرالیا سانسور نخواهد شد

از معدود دفعاتی که یک بازی بدون هیچ سانسوری در این کشور منتشر می‌شود

بازی Cyberpunk 2077 در استرالیا سانسور نخواهد شد سید مجتبی محمودی ۰ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی Cyberpunk 2077 استرالیا

استودیوی CD Projekt Red اعلام کرد که بازی Cyberpunk 2077 بدون هیچ گونه سانسور و حذفیاتی در کشور استرالیا منتشر می‌شود و در عوض درجه‌ی سنی R18+ دریافت می‌کند.

سازمان رتبه‌بندی و درجه‌بندی سنی استرالیا همواره به خاطر سخت‌گیری‌های بسیار خود در قبال نشر بازی‌های ویدیویی در این کشور مشهور است و عناوین بسیاری مثل South Park: The Stick of Truth، State of Decay و Saints Row IV برای گرفتن مجوز عرضه در استرالیا، شامل سانسور یا حذفیاتی در محتوای‌شان شده‌اند. اما به نظر می‌رسد که بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 جزو این موارد نباشد و این اثر بدون هیچ تغییری در این کشور در دسترس قرار بگیرد.

طبق اعلام استودیوی CD Projekt Red این عنوان در استرالیا درجه‌بندی سنی R18+ را دریافت کرده است که دومین درجه‌ی محدود به شمار می‌رود. طبق توضیحاتی که در صفحه‌ی مربوط در سایت رتبه‌بندی استرالیا دیده می‌شود، عناوین دارای این درجه‌ی سنی تاثیر بالایی روی مخاطب خود دارند و دارای محتوای کاملا بزرگسالانه هستند. خشونت بسیار بالا و استفاده از مواد و مخدر و مشروبات الکلی هم دیگر موارد موجود در این دسته محسوب می‌شوند. تصویر روی جعبه‌ برای پلتفرم‌های مختلف همراه با درجه‌ی سنی را در پایین مشاهده می‌کنید.

مخاطبان بازی‌های مختلف همواره به مسئله‌ی سانسور بازی‌ها و نداشتن دسترسی به محصول کامل شکایت داشته‌اند. استودیوی CD Projekt Red هم با این مسئله موافق و هم‌نظر این قشر است، به‌خصوص که چنین کاری می‌تواند به هدف سازندگان Cyberpunk 2077 لطمه وارد کند. یکی از مسئولان استودیو Kuba Kutrzuba در مصاحبه با سایت گیم‌اسپات گفت:

دریافت یک رده‌بندی سنی در استرالیا یک نقطه عطف مهم در مسیر ما برای انتشار بازی در سپتامبر بود. ما یک عنوان بزرگسالانه برای یک مخاطب بزرگسال می‌سازیم، بنابراین انتظار رده‌ی R18+ را داشتیم. ما نباید بازی را به هر طریقی تغییر می‌دادیم و بازیکنان استرالیایی قرار است از تجربه‌ی کامل Cyberpunk 2077 لذت ببرند.

خود CD Rrojekt Red هم در گذشته برای انتشار کامل بازی‌هایش در استرالیا با چالش مواجه شده است. نسخه‌ی کامل قسمت دوم از سری ویچر در استرالیا ممنوع اعلام شد و سازندگان مجبور شدند تا آن را سانسور و با درجه سنی MA 15+ منتشر کنند. خوشبختانه این اتفاق برای قسمت سوم تکرار نشد و مخاطبان استرالیایی به نسخه‌ی کامل با درجه‌ی سنی R18+ دسترسی داشتند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا