سینماتیک‌های Cyberpunk 2077 دارای یک ویژگی منحصربه‌فرد خواهند بود

حواستان به محیط اطراف باشد!

سینماتیک‌های Cyberpunk 2077 دارای یک ویژگی منحصربه‌فرد خواهند بود سورنا رضایی ۰ ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی

با توجه به جدیدترین شماره‌ی مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن، سینماتیک‌های Cyberpunk 2077 دارای یک ویژگی منحصربه‌فرد خواهند بود.

استودیوی سی‌دی پراجکت رد در سال ۲۰۱۵ میلادی The Witcher 3: Wild Hunt را برای پلتفرم‌های هدف منتشر کرد. این بازی به واسطه‌ی گیم‌پلی، داستان، جهان غنی و جلوه‌های بصری کم‌نقصش تحسین منتقدان را برانگیخت و به معیاری برای سنجش کیفیت بازی‌های ژانر نقش‌آفرینی تبدیل شد. مکس پیرز (Max Pears) یکی از کارمندان سی‌دی پراجکت رد اواخر تیر امسال مصاحبه‌ای را با وب سایت Edge انجام داد. او در بخشی از گفتگو به Cyberpunk 2077 پرداخت و گفت این بازی قرار است مانند The Witcher 3 استانداردهای ژانر نقش‌آفرینی را بهبود بخشیده و به معیاری جدید در سنجش کیفیت تبدیل شود. اینطور که به نظر می‌رسد، صحبت‌های پیرز ادعاهای توخالی برای جلب توجه نبوده است.

استودیوی سی‌دی پراجکت رد چندی پیش نسخه‌ی دموی Cyberpunk 2077 را در اختیار رسانه‌های فعال در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی قرار داد تا به تجربه‌اش پرداخته و بر اساس آن یک مقاله بنویسند. مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن هم یکی از رسانه‌هایی بود که نسخه‌ی دموی این بازی مورد انتظار را دریافت کرد. این مجله بخشی از شماره‌ی اخیر خود (سپتامبر ۲۰۲۰) را به جدیدترین محصول سی‌دی پراجکت رد اختصاص داده و درباره‌ی ویژگی‌های قابل‌توجه‌اش صحبت کرده است. یکی از این ویژگی‌ها به سینماتیک‌های Cyberpunk 2077 مربوط می‌شود. سینماتیک‌ها در بازی‌های ویدیویی دوربین ثابتی دارند اما تیم توسعه تصمیم گرفت در راستای واقع‌گرایانه‌تر کردن بازی، دوربین متحرک را طراحی کند.

به واسطه‌ی دوربین متحرک می‌توانید در هنگام گفتگو به محیط اطراف خود نگاه بیاندازید. این ویژگی در نگاه اول چندان حائز اهمیت یا کاربردی نیست اما شرایطی را تصور کنید که یکی از حاضر افراد حاضر در محل بخواهد از پشت به شما حمله کند. به واسطه‌ی این قابلیت می‌توانید قبل از حمله متوجه شده و جلوی این اتفاق را بگیرید. یا همچنین می‌توانید حین مکالمه با شخصیت مقابل پی به نکته‌ای برده و آن را به نفع خود به کار ببرید. البته استفاده از دوربین متحرک همیشه به نفع شما نخواهد بود. طبق چیزی که در مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن نوشته شده، اگر بیش از حد به محیط اطراف نگاه کنید، ممکن است باعث عصبانی شدن فرد مقابل شده و یک درگیری راه بیاندازید. از همین رو، توجه به ویژگی‌های رفتاری اشخاصی که با آن‌ها مذاکره می‌کنید اهمیت بالایی در جریان بازی دارد.

در حال حاضر مشخص نیست دوربین متحرک در همه‌ی سینماتیک‌های Cyberpunk 2077 استفاده شده است یا خیر. با این حال، اگر کاربردی بودن این ویژگی به اثبات برسد، احتمال تبدیل شدنش به یکی از استانداردهای جدید ژانر نقش‌آفرینی وجود دارد. در انتها، لازم به ذکر است که محصول جدید سی‌دی پراجکت رد در تاریخ ۲۹ آبان (مصادف با ۱۹ نوامبر) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و گوگل استادیا منتشر خواهد شد. نسخه‌های نسل نهمی هم مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا