عرضه‌ی Cyberpunk 2077 برای دومین بار به تاخیر افتاد

سازندگان بر آماده بودن بازی تاکید دارند

عرضه‌ی Cyberpunk 2077 برای دومین بار به تاخیر افتاد سورنا رضایی ۰ ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 تاخیر

سی‌دی پراجکت رد با یک بیانیه اعلام کرد تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 را به اواسط نوامبر موکول کرده است. روند ساخت تمام شده اما رفع باگ‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد.

۲۰۲۰ میلادی به دلیل شیوع کرونا سال بسیار سختی برای کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان بوده است و سازندگان بازی‌های ویدیویی هم از این قاعده مستثنی نیستند. آن‌ها مجبور شدند برای مدت طولانی در خانه مانده و از طریق اینترنت ارتباط خود را با دیگر اعضای تیم حفظ کنند. اگرچه دورکاری برای توسعه‌دهندگان عملی امکان‌پذیر است اما حضور در یک محل سرعت پیشرفت یک پروژه را افزایش می‌دهد. همین مسئله هم نگرانی‌هایی را نسبت به عرضه‌ی برخی بازی‌ها به وجود آورد. اینطور که به نظر می‌رسد، نگرانی‌ها بی‌مورد نبوده است؛ زیرا عرضه‌ی Cyberpunk 2077 برای بار دوم تاخیر خورد.

سی‌دی پراجکت رد اخیرا بیانیه‌ای را از طریق توییتر منتشر و اعلام کرد تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 به ۲۹ آبان (مصادف با ۱۹ نوامبر) موکول شده است. این بازی اکشن و نقش‌آفرینی قرار بود در تاریخ ۲۷ شهریور (مصادف با ۱۷ سپتامبر) برای پلتفرم‌های هدف عرضه شود. بدین ترتیب، علاقه‌مندان مجبور هستند حدودا دو ماه بیشتر منتظر بمانند. سازندگان در بیانیه‌ی خود تاکید کردند روند ساخت از لحاظ محتوا و گیم‌پلی به اتمام رسیده اما برای رفع باگ‌ها و همچنین ایجاد تعادل بین مکانیک‌ها به زمان بیشتری نیاز دارند. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه را مطالعه کنید:

آن‌هایی که با سیاست‌های ما در توسعه‌ی یک بازی آشنا هستند، می‌دانند یک محصول را تا زمانی که کاملا آماده نشده، راهی بازار نمی‌کنیم. آگاه هستیم که چنین تصمیمی می‌تواند به اعتماد شما خدشه وارد کند و همین مسئله هم باعث شده اتخاذش بسیار سخت باشد. علی‌رغم اینکه نسبت به صحیح بودن این تصمیم اطمینان داریم، از شما عذرخواهی می‌کنیم؛ زیرا باعث شده انتظار شما مدت زمان بیشتری به طول انجامد. قصد داریم Cyberpunk 2077 محصولی باشد که سال‌ها در کنار شما بماند. نهایتا، امیدوار هستیم دلیل این کار را درک کرده باشید.

بیانیه را در شرایطی می‌نویسیم که روند ساخت Cyberpunk 2077 از لحاظ محتوا و گیم‌پلی به اتمام رسیده است. ماموریت‌ها، سینماتیک‌ها، مهارت‌ها و دیگر آیتم‌ها همگی داخل بازی قرار گرفته‌اند اما از آن‌جایی که مقدار بسیاری محتوا و تعداد زیادی سیستم پیچیده با یکدیگر ترکیب شده‌اند، باید همه چیز را با دقت تمام بررسی کرده، مکانیک‌ها را به تعادل رسانده و باگ‌ها را رفع کنیم. داشتن یک دنیای وسیع در بازی بدان معنا است که موارد بسیار زیادی به بهینه‌سازی نیاز دارند. از این زمان اضافه برای انجام همین کارها استفاده می‌کنیم.

طبق آنچه که در بیانیه آمده، روزنامه‌نگارها در سراسر جهان طی این هفته قادر خواهند بود به تجربه‌ی Cyberpunk 2077 بپردازند. آن‌ها می‌توانند بر اساس تجربیات خود یک پیش‌نمایش نوشته و به بخش‌های مختلف بازی بپردازند اما اجازه ندارند تا پیش از ۵ تیر (مصادف با ۲۵ ژوئن) مقاله را روی خروجی وب سایت قرار دهند. سی‌دی پراجکت رد قصد دارد در این تاریخ لایو استریم Night City Wire را پخش کرده و جزئیات بیشتری را از جدیدترین محصولش به اشتراک بگذارد. به محض پایان یافتن رویداد، شاهد انتشار پیش‌نمایش‌ها خواهیم بود.

بنابراین، حالا باید روزهای پایانی آبان ماه پیش رو را، تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 بدانیم؛ این بازی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا