اسپین‌آف Cyberpunk 2077 احتمالاً دارای پرداخت درون‌برنامه‌ای خواهد بود

ساخت نسخه‌های نسل نهم هنوز قطعی نشده است

اسپین‌آف Cyberpunk 2077

استودیو سی‌دی پراجکت رد اخیراً جلسه‌ای را با حضور سرمایه‌گذاران و تحلیلگران برگزار کرد. در جریان این جلسه جدا از ارائه‌ی آمار مالی، اطلاعات تازه‌ای از اسپین‌آف Cyberpunk 2077 به اشتراک گذاشته شد.

اگرچه مدت نسبتاً زیادی تا عرضه‌ی Cyberpunk 2077 باقی مانده است اما کارمندان سی‌دی پراجکت رد از هم اکنون روند کار روی نسخه‌ی اسپین‌آف این بازی را آغاز کرده‌اند. این خبر به‌صورت رسمی در جلسه‌‌ی مالی اخیر استودیو اعلام شد. طبق صحبت‌های یکی از مدیران، نسخه‌ی اسپین‌آف Cyberpunk 2077 که یک بازی آنلاین است، هم اکنون در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ قرار دارد. مدیریت سی‌دی پراجکت رد در پاسخ به سوال یکی از تحلیلگران حاضر در جلسه گفت تصمیمات پیرامون پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای هنوز قطعی نشده است. در نتیجه نمی‌تواند جزئیاتی را در این باره به اشتراک بگذارد:

در حال حاضر معتقد هستیم که بسیار زود است تا درباره‌ی جزئیات صحبت کنیم؛ زیرا نسخه‌ی اسپین‌آف در مراحل اولیه‌ی توسعه قرار دارد.

سی‌دی پراجکت رد برای پشتیبانی بسیار خوب پس از عرضه شناخته می‌شود. این استودیو لهستانی در سال ۲۰۱۵ بازی The Witcher 3: Wild Hunt را برای پلتفرم‌های هدف عرضه کرد. پس از آن، شاهد انتشار محتویات دانلودی بسیاری بودیم که همگی آن‌ها به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار کابران قرار گرفته بود. با توجه به صحبت‌های مطرح شده در جریان جلسه، اینطور می‌توان نتیجه گرفت که آن‌ها قصد دارند به‌ سیاست گذشته پایبند بمانند:

این محصول، نخستین بازی آنلاین ما است. گزینه‌ها و احتمالات مختلف را ارزیابی می‌کنیم. در حال حاضر نمی‌توان گفت در چه مسیری قدم می‌گذاریم. با اینحال، می‌توان اطمینان داد که سیاست کلی خود را در قبال گیمرها تغییر نمی‌دهیم. بنابراین، کسب درآمد از این بازی به‌گونه‌ای خواهد بود که برای پولی که پرداخت می‌شود ارزش قائل شده باشیم.

در پایان صحبت‌ها پیرامون اسپین‌آف Cyberpunk 2077 به این نکته اشاره کرد که این بازی نه تنها در مقایسه با نسخه‌ی اصلی پروژه‌ی کوچک‌تری محسوب می‌شود، بلکه تعداد کارمندانی که روی آن کار می‌کنند هم کمتر است.

دیگر موضوعی که در جریان جلسه مطرح شد، پیرامون پشتیبانی سی‌دی‌پراجکت رد از کنسول‌های نسل نهمی و عرضه‌ی Cyberpunk 2077 برای آن‌ها بود، به‌خصوص اینکه طی چند وقت گذشته شایعات زیادی در این مورد به گوش رسید. طبق صحبت‌های یکی از مدیران، عرضه‌ی این بازی نقش‌آفرینی برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت در نظر گرفته شده اما این موضوع هنوز قطعی نشده است:

البته که نگاهی به اتفاقات آینده و کنسول‌های نسل آینده داشته و آن‌ها را زیر نظر داریم. اگر فردی پیش‌بینی کند که اقدامی انجام خواهیم داد اشتباه نمی‌کند اما در حال حاضر نمی‌توانیم درباره‌ی اینکه این اقدام چه خواهد بود یا چه زمانی رخ می‌دهد صحبت کنیم. فعلاً تنها می‌توانم بگویم این اتفاق بدون شک در حوالی تاریخ عرضه‌ی آن دو کنسول رخ نخواهد داد.

یکی از توسعه‌دهندگان سی‌دی پراجکت رد در گذشته گفته بود استودیو به ساخت نسخه‌های نسل نهمی Cyberpunk 2077 فکر خواهد کرد اما تمرکز کنونی روی موضوع دیگری است. در پایان، لازم به ذکر است که این بازی نقش‌آفرینی در تاریخ ۲۸ فروردین سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۶ آوریل  سال ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. نسخه‌ی اسپین‌آف هم مدتی پس از عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا