معرفی وسائل نقلیه‌ی Cyberpunk 2077 در جدیدترین تریلر بازی

استایل‌های ظاهری هم معرفی شدند

استودیوی سی‌دی پراجت رد اخیرا قسمت جدید نایتی سیتی وایر را پخش کرد که در جریان آن از انواع کلاس‌های وسائل نقلیه‌ی Cyberpunk 2077 رونمایی شد.

بعد از همه‌گیری ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری رویدادهای بزرگ، استودیوهای مختلف تصمیم گرفتند با برگزاری رویدادهای آنلاین به نمایش جدیدترین محصولات خود بپردازد. سی‌دی پراجکت رد که سابقه‌ی ساخت The Witcher 3: Wild Hunt را در پرونده‌ی خود دارد، سیاست مشابهی با آن استودیوها در پیش گرفت. این بازیساز لهستانی چند ماه قبل از لایو استریم‌هایی تحت عنوان نایت سیتی وایر رونمایی کرد تا به واسطه‌ی آن‌ها بتواند بخش‌های مختلف جدیدترین محصولش، یعنی Cyberpunk 2077 را در معرض نمایش قرار داده و اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذارد.

حدودا یک هفته پیش بود که سی‌دی پراجکت رد با انتشار بیانیه‌ی رسمی از پخش قسمت چهارم نایت سیتی وایر خبر داد. با فرا رسیدن تاریخ مد نظر، شاهد نمایش یک رویداد آنلاین بودیم که در جریان آن به معرفی وسائل نقلیه‌ی Cyberpunk 2077 پرداخته شد. با توجه به آنچه در ویدیوی حدودا چهار دقیقه‌ای نشان داده شد، وسائل نقلیه‌ی موجود در بازی تعدادشان زیاد بوده و در پنج کلاس مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. از همه مهم‌تر، نه تنها ظاهر موتورها و خودروها با یکدیگر فرق دارد، بلکه نحوه‌ی کنترل کردنشان به گونه‌ای طراحی شده تا هر کدام تجربه‌ی متفاوتی ارائه دهند. کلاس اول، Economy نام دارد. همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، شامل خودروهای اقتصادی‌ای می‌شود که هیچ گونه ویژگی خاصی نداشته و تنها کاربردشان، طی کردن مسیر مورد نظر در زمان کمتری است. همین قیمت پایین هم باعث شده تا افرادی که وضعیت مالی خوبی ندارند قادر به خرید آن‌ها باشند. از شرکت‌هایی که چنین خودروهایی تولید می‌کنند می‌توان Thorton و Archer را نام برد.

دومین کلاس با نام Executive شناخته شده و شامل خودروهای لوکس می‌شود. این خودروها نه تنها ظاهر بسیار جذابی دارند، بلکه در طراحی و تولید کابین داخلی‌شان از جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده شده است. از شرکت‌هایی که چنین وسائل نقلیه‌ای را در بازار عرضه می‌کنند می‌توان به Chevillon ،Villefort و Delamain اشاره کرد. سومین کلاس، Heavy Duty است. مطابق انتظار، این کلاس شامل کامیون‌ها و خودروهایی زره‌ای می‌شود که نه تنها طراحی بسیار کاربردی‌ای دارند، بلکه از موتور بسیار قدرتمندی برخوردار هستند. همین ویژگی‌ها هم باعث شده تا وسائل نقلیه‌ی این کلاس غیرقابل‌توقف بوده و به راحتی بتوانند خودروهای قرار گرفته در خیابان را کنار زده و به مسیر خود ادامه دهند. در جریان تریلر نامی از شرکت‌هایی که این نوع وسائل نقلیه را تولید می‌کنند برده نشد.

چهارمین کلاس، Sports نامگذاری شده است. خودروهایی که در این کلاس قرار می‌گیرند برای افرادی مناسب هسنتند که عاشق صدای اگزوز خودرو و صد البته سرعت بسیار بالا هستند. از ویژگی‌های آن‌ها می‌توان به موتورهای قدرتمند و سریع و صد البته امکان شخصی‌سازی اشاره کرد. به بیان دیگر، کاربر می‌تواند عملکرد فنی خودروهای این کلاس را مطابق با نیازهای خود بهبود ببخشد. در ضمن، خودروهای Sports برای شرکت در رقابت‌های رانندگی و همچنین فرار از دست نیروهای پلیس نایت سیتی بسیار مناسب هستند. خودروهای این کلاس را شرکت‌های مختلفی از جمله Quadra و Mizutani می‌سازند. نهایتا به کلاس پنجم می‌رسیم که Hypercars است. وسائل نقلیه‌ی این کلاس نه تنها سرعت بالایی دارند، بلکه بدنه‌شان در برابر انواع گلوله‌ها مقاوم هستند. این دو ویژگی در کنار تکنولوژی‌های به کار رفته در آن باعث شده تا وسائل نقلیه‌ی این کلاس بسیار گران قیمت باشند. شرکت‌های Rayfield و Herrera چنین خودروهایی تولید می‌کنند.

پنج کلاسی که نام برده شد، تنها خودروهای موجود در دنیای Cyberpunk 2077 نیستند. کاربران در جریان بازی قادر خواهند بود کنترل خودروهای لایسنس‌شده را به دست بگیرند که بر اساس مدل‌های مشهور و نمادین دنیای واقعی ساخته شده‌اند. برای مثال، می‌توان به پورشه ۹۱۱ اشاره کرد که خودروی جانی سیلورهند است. در ضمن، کاربران در جریان بازی می‌توانند سوار موتورسیکلت شوند. برخی از مدل‌های موجود واقعی بوده و توسط شرکت Arch طراحی شده‌اند که کیانو ریوز (Keanu Reeves) یکی از موسسانش به شمار می‌رود. طبق وعده‌ی سازندگان در استودیوی سی‌دی پراجکت رد، در هنگام طراحی موتورها به جزئیات آن‌ها دقت شده و صدایشان هم بسیار واقع‌گرایانه خواهد بود.

در جریان چهارمین نایت سیتی وایر یک تریلر دیگر هم به نمایش گذاشته شد که به استایل‌های ظاهری Cyberpunk 2077 می‌پردازد. به دلیل مسائل اخلاقی قادر به آپلود و نمایش آن در وبسایت نیستیم. از همین رو، می‌توانید به این لینک مراجعه کرده و تریلر را در یوتیوب مشاهده کنید. در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین محصول سی‌دی پراجکت رد در تاریخ ۲۹ آبان (مصادف با نوزدهم نوامبر) برای کنسول‌های نسل هشتمی، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا