عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 برای سومین بار تاخیر خورد!

وعده‌ای که عملی نشد

عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077

علی‌رغم وعده‌ای که داده شده بود، استودیوی لهستانی سی‌دی پراجکت رد عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 را برای سومین بار عقب انداخته است.

Cyberpunk 2077 قرار بود آوریل امسال به بازار بیاید اما تیم توسعه تصمیم گرفت انتشارش را تا سپتامبر به تاخیر بیاندازد. در حالی که علاقه‌مندان خود را برای تجربه‌ی جدیدترین محصول سازندگان The Witcher 3: Wild Hunt آماده می‌کردند، تیم توسعه از دومین تاخیر خبر داد و عرضه را تا نوامبر عقب انداخت. با گذشت مدتی، اخباری با محوریت کرانچ اعضای سی‌دی پراجکت رد در فضای مجازی منتشر شد و گمانه‌زنی‌هایی را پیرامون احتمال تاخیری دیگر به وجود آورد. نگرانی‌ها ادامه داشت تا اینکه روند ساخت این بازی نقش‌آفرینی به اتمام رسید و به اصطلاح گلد شد. در شرایطی که نگرانی‌ها به پایان رسیده و طرفداران خود را در یک قدمی تجربه‌ی بازی می‌دیدند، سی‌دی پراجکت رد بار دیگر برنامه‌ریزی‌های خود را تغییر داده است.

سی‌‌دی پراجکت رد با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از طریق حساب کاربری خود در توییتر، از سومین تاخیر در عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 خبر داده است. این محصول قرار بود در تاریخ ۲۹ آبان (مصادف با ۱۹ نوامبر) به بازار بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۲۰ آذر (مصادف با ۱۰ دسامبر) صبر کنند. بدین ترتیب، انتظار برای این بازی اکشن و نقش‌آفرینی ۲۱ روز بیشتر به طول می‌انجامد. سی‌دی پراجکت رد در بخشی از بیانیه‌ی خود گفت آن‌ها می‌خواهند نسبت به عملکرد فنی تمامی نسخه‌های بازی اطمینان حاصل کنند. از همین رو، به زمان بیشتری نیاز دارند. در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از بیانیه را مطالعه کنید:

امروز تصمیم گرفتیم عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 را به مدت ۲۱ روز به تعویق بیاندازیم. تاریخ انتشار جدید، ۱۰ دسامبر است. احتمالا در ذهنتان سوال‌های زیادی به وجود آمده اما قبل از هر چیزی عذرخواهی خاضعانه‌ی ما را بپذیرید.

بزرگ‌ترین چالش ما در حال حاضر عرضه‌ی Cyberpunk 2077 روی کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و رایانه‌های شخصی است. این یعنی باید ۹ نسخه‌ی متفاوت از بازی را بررسی کرده و نهایتا برای انتشار آماده کنیم، آن هم در شرایطی که مجبور به دورکاری هستیم. از آنجایی که این بازی در میانه‌ی روند ساخت به یک محصول نسل نهمی تبدیل شد، باید اطمینان حاصل کنیم که تمامی بخش‌ها درست عمل کرده و همه‌ی نسخه‌های بازی، روان و بدون مشکل اجرا می‌شود.

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد تاخیر در عرضه آن هم در شرایطی که اعلام کرده بودیم ساخت Cyberpunk 2077 به اتمام رسیده چه معنایی دارد. در پاسخ باید بگوییم گلد شدن یک بازی یعنی تمامی محتواهای مورد نیاز ساخته شده و می‌توان به تجربه‌ی آن نشست اما به معنای اتمام توسعه نیست؛ زیرا به کارمان ادامه می‌دهیم تا سطح کیفی محصول را بالا ببریم. بهبودهایی که پس از گلد شدن صورت می‌گیرند معمولا تحت عنوان به‌روزرسانی روز انتشار به بازی اضافه می‌شوند.

ما در پیش‌بینی مدت زمان مورد نیاز برای آماده‌سازی به‌روزرسانی روز انتشار دچار اشتباه شدیم.

با تاخیری که در انتشار Cyberpunk 2077 به وجود آمده، این بازی نمی‌تواند در The Game Awards 2020 شرکت کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا