احتمال عرضه‌ی Cyberpunk 2077 برای کنسول‌های نسل نهم وجود دارد

امیدها برای تجربه‌ی جدیدترین ساخته‌ی سی‌دی پراجکت روی کنسول‌های جدید قوت گرفت

Cyberpunk 2077 برای کنسول‌های نسل نهم

اگرچه فاصله‌ی چندانی با انتشار رسمی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس نداریم اما انتشار بازی Cyberpunk 2077 برای کنسول‌های نسل نهم همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در طول این مدتی که از معرفی بازی Cyberpunk 2077 می‌گذرد، استودیوی سی‌دی پراجکت رد تنها انتشار نسخه‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و استیدیا را تایید کرده است. با این حال، هیچ وقت احتمال عرضه‌ی نسخه‌های نسل نهمی آن را رد نکرده است. همین هم باعث شد تا طرفداران نسبت به انتشار این بازی نقش‌آفرینی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس امیدوار بمانند.

یکی از کاربران فروم رددیت با نام Astro4545 اخیرا اسکرین‌شاتی را منتشر کرده است که گفتگوی او را با حساب کاربری رسمی Cyberpunk 2077 در توییتر نشان می‌دهد. این کاربر در گفتگوی خود پرسید از آن‌جایی که کنسول‌های جدید اواخر سال جاری میلادی منتشر می‌شوند، آیا عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 برای کنسول‌های نسل نهم میسر می‌شود یا خیر. کارمند استودیوی سی‌دی پراجکت رد هم در پاسخ گفت نسخه‌های مورد بحث احتمالا توسعه می‌یابند. این فرد در ادامه‌ی پیام خود تاکید کرد تمرکز اصلی آن‌ها در حال حاضر تنها نسخه‌های نسل هشتمی است.

گمانه‌زنی‌ها پیرامون انتشار نسخه‌های نسل نهمی Cyberpunk 2077 پس از کنفرانس مالی استودیوی‌ سی‌دی پراجکت رد در نوامبر سال گذشته‌ی میلادی به‌وجود آمد. در جریان این کنفرانس، یکی از حاضران از میچل نواکوفسکی (Michał Nowakowski) پرسید آیا جدیدترین ساخته‌ی استودیو برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت (در آن زمان با این نام شناخته می‌شد) عرضه می‌شود یا خیر. مدیر ارشد سی‌دی پراجکت رد هم در پاسخ گفت:

احتمالا محصولی را برای نسل بعد آماده می‌کنیم اما اینکه این محصول چه خواهد بود یا چه زمانی در دسترس قرار می‌گیرد، فعلا قابل بیان نیست. با اطمینان می‌گویم هر اتفاقی بخواهد رخ دهد، همزمان با عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد نخواهد بود.

پس از انتشار اسکرین شات توسط Astro4545، وب سایت IGN پیامی را برای استودیوی سی‌دی‌ پراجکت رد ارسال کرد و خواستار انتشار بیانیه‌ای رسمی شد اما آن‌ها از ارائه‌ی هرگونه پاسخ قطعی خودداری کرده و تنها گفتند هیچ صحبتی درباره‌ی این موضوع ندارند. با این حال، به نظر‌ می‌رسد سی‌دی‌ پراجکت رد به ساخت نسخه‌های نسل نهمی Cyberpunk 2077 فکر می‌کند اما نباید انتظار داشت این بازی در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی یا مدت کوتاهی پس از آن برای دارندگان پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس در دسترس قرار گیرد.

در پایان، لازم به ذکر است که بازی نقش‌آفرینی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۸ فروردین سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۶ آوریل سال ۲۰۲۰) منتشر خواهد شد. نسخه‌ی اسپین‌آف این عنوان هم در دست ساخت بوده و طبق برنامه‌ریزی‌ها، مدتی پس از عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. نسخه‌ی اسپین‌آف احتمالا دارای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا