بازی Cyberpunk 2077 دارای قابلیت Lip-Sync برای زبان‌های پشتیبانی شده است

جزئیات بیشمار سایبرپانک ۲۰۷۷


بازی Cyberpunk 2077 با پشتیبانی از ۱۰ زبان و صدا‌گذاری مختلف ارائه خواهد شد. توسعه‌دهندگان این عنوان در مصاحبه‌ای گفته‌اند که همه‌ی صدا‌گذاری‌ها دارای Lip-Sync یا همگام‌سازی انیمیشن لب‌ها با صدا هستند.

ساختن این انیمیشن‌ها یا به اصطلاح انیمیت کردن حرکت صورت و لب‌ها حتی برای یک زبان کار بسیار طولانی و دشواری است و انجام این کار برای ۱۰ زبان گوناگون کاری غیر ممکن به نظر می‌رسد.

استودیوی لهستانی CD Projekt Red به منظور ساده سازی هر‌چه بیشتر فرآیندها، با کمپانی Jali Research Inc همکاری کرده است تا سیستمی را توسعه دهد که بتواند این فرآیند را به صورت خودکار انجام دهد. کار تخصصی کمپانی جالی، توسعه انیمیشن های سه بعدی صورت است. این فناوری، ترک صوتی و داده‌های انیمیشن ضمیمه شده متناسب با هم را در مدل کاراکتر مورد نظر می‌گنجاند و به نوبه خود انیمیشن‌های صورت را به وجود می‌آورد. این تکنولوژی در واقع قسمت‌های مناسب گفتار و حرکات دقیق مربوط به صورت را با یکدیگر مطابقت می‌دهد.

این موفقیت با همکاری Jali Research Inc حاصل شد، که به ساده‌سازی روند عظیم ساختن انیمیشن کمک کرد.

گاهی اوقات این همگام سازی‌ها در زبان‌های دیگر بازی بسیار مهم هستند و ممکن است برای بسیاری از بازیکنانی که به صورت پیش فرض با زبان انگلیسی بازی نمی‌کنند، آزار دهنده باشد. در عنوان Ghost of Tsushima که در اوایل سال جاری منتشر شد، این انیمیشن‌ها، تنها با صدا‌‌گذاری انگلیسی مطابقت داشتند، که باعث می‌شد زبان ژاپنی که متناسب‌تر با جو بازی بود، جذابیت لازم را نداشته باشد. باید دید که این سیستم تا چه اندازه می‌تواند در دنیای غول‌آسای سایبرپانک ۲۰۷۷ موثر باشد.

بازی Cyberpunk 2077 برای هر شخصیت دارای انیمیشن‌های همگام سازی چهره در ۱۰ زبان دوبله شده است!

عنوان نقش آفرینی ماجراجویی Cyberpunk 2077 رسما گلد شده و ظرف چند هفته آینده، اندکی پس از عرضه کنسول‌های نسل آینده یعنی Xbox Series X / S  و PlayStation 5 در تاریخ ۱۹ نوامبر (مصادف با ۲۹ آبان ماه) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. نسخه‌های نسل بعدی این عنوان، مدتی بعد از زمان اولین انتشار عرضه می‌شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا