تریلر پخش‌شده از بازی Cyberpunk 2077 در E3 سال ۲۰۱۸ جعلی بود

کار ساخت سایبرپانک ۲۰۷۷ تا سال ۲۰۱۶ آغاز نشده بود

بازی Cyberpunk 2077

طبق گزارش جدیدی که در آن به جزئیات چرخه توسعه بازی Cyberpunk 2077 اشاره‌شده، کار ساخت این بازی تا سال ۲۰۱۶ آغاز نشده بود و تریلری که از این بازی در رویداد E3 سال ۲۰۱۸ پخش شد جعلی بود. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این بازی مطلب نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077 را مطالعه کنید.

بر طبق گزارشی که بلومبرگ در مصاحبه با برخی از توسعه‌دهندگان این بازی (که برای حفظ شغل خود درخواست کردند ناشناس باقی بمانند) داشته، جزئیاتی از مسائل و مشکلاتی که در روند کار توسعه این بازی اختلال ایجاد کرد را بیان کردند.

این کارمندان گفتند، اگرچه بازی Cyberpunk 2077 در سال ۲۰۱۲ با انتشار یک تریلر، معرفی شد اما تمام تمرکز شرکت CDPR بر روی آخرین محصول خود و توسعه کامل آن بود. همین امر باعث شد تا کار ساخت سایبرپانک ۲۰۷۷ تا سال ۲۰۱۶ آغاز نشود.

بر طبق این گزارش، تریلری که در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۸ نمایش داده شد، ویژگی‌هایی از بازی را به نمایش گذاشت که باعث شد مخاطبین، خبرنگاران و علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی تحت تأثیر قرار بگیرند، جعلی بوده و CDPR تا آن زمان هنوز سیستم‌های اصلی بازی را نهایی نکرده بود به همین دلیل بسیاری از ویژگی‌های که در آن تریلر نشان داده‌شده بود، وجود خارجی نداشتند.

مشکلات دیگری مانند کمبود نیروی کار، موانع فرهنگی و زبانی و موارد مشابه دیگر دست‌به‌دست هم داد تا ساخت بازی Cyberpunk 2077 کندتر پیش برود.

با این‌که اخیرا Marcin Iwiński از بنیان‌گذاران CD Projekt Red از عموم مردم، عذرخواهی کرده است اما با این حال ممکن است با دو دادخواست احتمالی، ممکن است پای این شرکت بازی‌ساز به دادگاه باز شود. یکی از این پرونده‌ها در لهستان و دیگری در آمریکا در حال پیگیری است.

مدیران این شرکت لهستانی مسئولیت انتشار ناقص و پر از باگ بازی Cyberpunk 2077 را پذیرفته‌اند و به کارمندان خود گفته‌اند که پاداششان به‌صورت کامل به آن‌ها پرداخت خواهد شد. قبل از این قرار بود بر اساس امتیاز این بازی در متاکریتیک به آن‌ها پاداش پرداخت شود.

در ادامه گزارش آمده است که انتشار مشکل‌دار این بازی برای بنیان‌گذاران CDPR بیش از یک میلیارد دلار هزینه داشته است و همچنین سهام این شرکت در هفته‌های گذشته با افت ارزش و سقوط بسیار زیادی مواجه بوده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا