#مهسا_امینی

وعده‌ی پوچ لهستانی‌ها؛ درخواست‌های ریفاند Cyberpunk 2077 رد می‌شوند!

فراز و نشیب‌هایی که تمامی ندارند

درخواست‌های ریفاند Cyberpunk 2077

برخلاف وعده‌ای که استودیوی سی‌دی پراجکت رد در بیانیه‌ی اخیر خود داده بود، درخواست‌های ریفاند Cyberpunk 2077 مورد موافقت قرار نمی‌گیرند.

در پی عرضه‌ی Cyberpunk 2077 مشخص شد نسخه‌های نسل هشتمی بازی از مشکلات فنی متعددی رنج برده و به هیچ وجه قابل‌تجربه نیستند. با افزایش اعتراض کاربران در فضای مجازی، سی‌دی پراجکت رد یک بیانیه‌ی رسمی و بلند بالا به اشتراک گذاشت. استودیوی لهستانی در بخش ابتدایی متن از دارندگان کنسول‌های قدیمی عذرخواهی و اعتراف کرد باید زمان بیشتری را برای کار روی نسخه‌های قدیمی اختصاص می‌داد. سازنده‌ی The Witcher: Wild Hunt در ادامه‌ی بیانیه وعده داد طی ماه‌های آینده به‌روزرسانی‌هایی را منتشر می‌کند که باعث بهبود چشمگیر در عملکرد فنی نسخه‌های نسل هشتمی خواهند شد. سی‌دی پراجکت کرد همچنین گفت افرادی که تمایلی برای انتظار ندارند، می‌توانند بازی را پس داده و پول خود را دریافت کنند.

با گذشت مدت کوتاهی از انتشار بیانیه‌ی سی‌دی پراجکت، تعداد قابل‌توجهی از کاربران ناراضی و خشمگین درخواست‌های ریفاند Cyberpunk 2077 را برای فروشگاه پلی‌استیشن ارسال کردند اما در کمال ناباوری متوجه شدند امکان پس دادن بازی و دریافت هزینه‌ی پرداختی وجود ندارد. با توجه به تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده‌اند، کارمندان بخش پشتیبانی سونی با استناد به قوانین ریفاند فروشگاه، درخواست کاربران را یکی پس از دیگری رد می‌کنند. آن‌ها همچنین به خریداران می‌گویند منتظر به‌روزرسانی‌ها بمانند تا عملکرد فنی بازی بهبود یابد.

طبق قوانین فروشگاه سونی، کاربر حداکثر تا دو هفته پس از خرید یک بازی یا بسته‌ی الحاقی فرصت دارد درخواست ریفاند را ارسال کند. همچنین اگر طی این مدت محصول مورد نظر را دانلود یا استریم کرده باشد، شانس ریفاند را از دست می‌دهد. البته سامورایی‌ها شرایط خاص را در نظر گرفته و در توضیحات خود تاکید دارند در صورتی که محصول از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، درخواست ریفاند مورد موافقت قرار می‌گیرد. کاربران خشمگین مدعی هستند طبق اعتراف سی‌دی پراجکت رد، Cyberpunk 2077 یک محصول ناقص بوده و سونی باید بازی را پس گرفته و هزینه‌ی پرداختی را پس دهد.

اعضای هیئت مدیره‌ی سی‌دی پراجکت رد اخیرا یک جلسه‌ی اضطراری برگزار کرده‌اند. میشل نواکوفسکی (Michal Nowakowski) در جریان جلسه توضیح داد برخلاف مطالبی که برخی از وبسایت‌ها منتشر کرده‌اند، هیچ توافقی با مایکروسافت و سونی پیرامون ریفاند Cyberpunk 2077 نداشته‌اند. در نتیجه، درخواست‌های خریداران بر اساس معیارهای این دو فروشگاه سنجیده شده و تنها افرادی که دارای شرایط باشند می‌توانند هزینه‌ی دریافتی را پس بگیرند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا