1%
  • 0/10

بررسی یک شایعه‌ی مهم؛ آیا گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن ۵ سال آپدیت می‌شود؟

بررسی یک شایعه‌ی مهم؛ آیا گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن ۵ سال آپدیت می‌شود؟ ۳ ۲۴ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن آپدیت

گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن طبق سیاست سامسونگ باید چهار نسخه‌ی اندروید و پنج سال آپدیت امنیتی دریافت کند اما نکته‌ی جالبی در این رابطه وجود دارد.

وقتی سامسونگ تصمیم گرفت گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن را راخی بازار کند، گوگل هم تقریبا در همان حوالی نسخه‌ی رسمی اندروید ۱۴ را در دسترس کاربران قرار داد. انتظار می‌رفت سامسونگ گوشی قدرتمند خود را با اندروید ۱۴ راهی بازار کند اما در نهایت دیدیم که این اتفاق نیفتاد و گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن با اندروید ۱۳ به صورت پیش‌فرض در دسترس قرار گرفت.

گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن در حال حاضر و طیق جدیدترین سیاست سامسونگ باید ۴ نسخه‌ی اندروید را دریافت کند و به مدت ۵ سال هم از لحاظ  امنیتی آپدیت شود. اما سامسونگ با عرضه‌ی این گوشی با اندروید ۱۳ عملا یک آپدیت را برای آن از بین برد. اما اینطور که پیداست، شاید فقط برای کاربران خارج از اروپا چنین مشکلی وجود داشته باشد.

اگر خبرها را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن به تازگی وارد بازار اروپا شده و از آن جایی که حالا اندروید ۱۴ رسما در دسترس قرار دارد، سامسونگ آن را به اندروید ۱۴ مجهز کرده است. این یعنی اگر سیاست قبلی شرکت حفظ شود، باید این گوشی را با اندروید ۱۸ به عنوان آخرین آپدیت نرم‌افزاری‌اش شاهد باشیم، نه ۱۷.

حال سامسونگ سر یک دوراهی بزرگ گیر افتاده است. اگر اندروید ۱۸ را برای کاربران گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن در  اروپا عرضه کند، قطعا کاربران بازار جهانی عصبانی خواهند شد و اگر هم کار را با انتشار آپدیت اندروید ۱۷ به پایان برساند، در واقع سه سال گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن را آپدیت می‌کند.

با این حال به نظر می‌رسد گزینه‌ی دوم محتمل‌تر باشد چون عرضه‌ی گلکسی اس ۲۳ فن ادیشن با اندروید ۱۴ در بازار اروپا به این معناست که سامسونگ زحمت آپدیت اولیه را برای این افراد خودش کشیده است و در نتیجه آن‌ها فقط باید برای سه آپدیت دیگر اقدام کنند.

این اتفاق برای گلکسی اس ۲۰ فن ادیشن هم رخ داد و در حالی که این گوشی باید با اندروید ۱۰ عرضه می‌شد، بعدا با اندروید ۱۱ در دسترس قرار گرفت اما با اندروید ۱۳ به کار خود پایان داد. بنابراین انتظار می‌رود نسل بعدی آن هم دقیقا همین سرنوشت را داشته باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments