دولت چین اقدام به بازگشایی سینماهای این کشور می‌کند

Interstellar روی پرده‌‌ی سینما می‌رود

دولت چین اقدام به بازگشایی سینماهای این کشور می‌کند مهسا سپاهی ۰ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ سینمای جهان
سینماهای چین

اداره‌ی ملی امور فیلم چین می‌گوید مقامات چینی به‌زودی برای بازگشایی سینماهای این کشور اقدام می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان واقع در کشور چین شروع شد و در ادامه‌ی این اتفاق، تمام دنیا درگیر این پاندمی شدند. به دلیل شدت انتقال این ویروس، محدودیت‌های بسیاری در سراسر دنیا اعمال شد که تعطیلی سینماها تنها یکی از این محدودیت‌ها به‌شمار می‌رود. به‌تازگی اداره‌ی ملی امور فیلم کشور چین از تصمیم مسئولین برای بازگشایی سینماها خبر داده است و از تاریخ معین شده، مردم می‌توانند با خریداری بلیط به سینماهای چین بروند و به تماشای فیلم‌ها بنشینند. پیش‌‌بینی می‌شود این تصمیم همراه با رعایت موارد بهداشتی و اصول ایمنی اجرا شود.

مقام‌های ارشد چینی در ۸ خرداد اعلام کردند سالن‌های سینمایی و تئاترها می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه دهند. یکی از فیلم‌هایی که قرار است در سینماهای این کشور نمایش داده شود، فیلم محبوب و موفق Interstellar خواهد بود. Interstellar به کارگردانی کریستوفر نولان در سبک علمی تخیلی ساخته شده و در سال ۲۰۱۴ میلادی منتشر شده است. این فیلم یکی از موفق‌ترین آثار نولان به‌حساب می‌آید و داستان سفر در فضا و نجات بشر را روایت می‌کند.

از ماه ژانویه بیش از ۲ هزار سینما در چین، مانند بسیاری دیگر از مراکز عمومی و فرهنگی، مجبور به تعطیلی شدند تا جلوی شیوع بیشتر ویروس کرونا گرفته شود. طبق صحبت‌های مقامات چین، به‌زودی سینماهای این کشور بازگشایی می‌شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا