1%
  • 0/10

ChatGPT جای گوگل اسیستنت را در اندروید می‌گیرد؟

استراتژی هوشمندانه‌ی OpenAI برای رقابت با گوگل بارد

ChatGPT جای گوگل اسیستنت را در اندروید می‌گیرد؟ ۰ ۱۵ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
ChatGPT گوگل اسیستنت اندروید

یافته‌ها از کد اپلیکیشن ChatGPT در اندروید نشان می‌دهد که احتمالاً در آینده‌ای نزدیک، ChatGPT می‌تواند جای گوگل اسیستنت را در پلتفرم اندروید تصاحب کند.

بر اساس گزارش Android Authority، کد اپلیکیشن ChatGPT شامل اطلاعاتی است که نشان می‌دهد احتمالاً این هوش مصنوعی محبوب به عنوان یک دستیار صوتی در سیستم‌عامل اندروید حضور خواهد داشت. این یعنی برای دسترسی به آن دیگر نیازی نیست به وب‌سایت خاصی بروید، به سرعت می‌توانید از خدمات این هوش مصنوعی قدرتمند بهره‌مند شوید.

فعالیت جدید اپلیکیشن ChatGPT با عنوان com.openai.voice.assistant.AssistantActivity در آپدیت جدید به آن افزوده شده که در ابتدا غیرفعال است اما می‌توان آن را به در آپدیت جدید، یک انیمیشن با حالت دورانی نشان داده می‌شود اما تمام صفحه را نمی‌پوشاند، که ممکن است به این معنا باشد که کاربران در هر لحظه این امکان را دارند که ChatGPT را فرا بخوانند؛ درست مثل کاری که با گوگل اسیستنت انجام می‌دهد.

اگرچه این قابلیت فعلا در دست آزمایش قرار دارد اما در صورتی که OpenAI دسترسی به ChatGPT در اندروید را تا این اندازه آسان کند این احتمال وجود دارد که کاربران به صورت خودکار از گوگل اسیستنت گذشته و به سراغ این هوش مصنوعی بیایند.

به علاوه، در آپدیت جدید اپلیکیشن ChatGPT، یک کاشی به بخش منوی تنظیمات سریع اضافه شده است تا کاربران بتوانند به راحتی این هوش مصنوعی را از همان‌جا فراخوانی کنند. این قابلیت به صورت خودکار غیرفعال است که این می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که کاربران برای دسترسی به آن باید اشتراک خریداری کنند.

نکته اینجاست که با پیشرفت هوش مصنوعی گوگل بارد، امکان ادغام آن با گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی هم نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. با این حال، OpenAI ظاهرا نمی‌خواهد این اتفاق رخ دهد و قصد دارد با آسان‌تر کردن دسترسی به ChatGPT در واقع گوگل اسیستنت را به مرز بازنشستگی بکشاند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا ChatGPT را دستیار صوتی بهتری از گوگل اسیستنت در اندروید می‌بینید؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments