آیا ساخت The Old Guard 2 چراغ سبز را دریافت کرده است؟

اطلاعات اولیه منتشر شد

آیا ساخت The Old Guard 2 چراغ سبز را دریافت کرده است؟ سورنا رضایی ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۰ نتفلیکس
ساخت The Old Guard 2

در پی یک مذاکره موفقیت‌آمیز، سرویس استریم نتفلیکس سرانجام به ساخت The Old Guard 2 چراغ سبز نشان داده است.

نتفلیکس در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی آثار متعددی را در دسترس مشترکان خود قرار داد که یکی از آن‌ها The Old Guard نام دارد. این فیلم ابرقهرمانی بر اساس کمیک بوکی به همین نام ساخته شده و درباره گروهی از مبارزان نامیرا است که سعی دارند تا جای ممکن برای بهتر شدن شرایط جهان گام بردارند. در همین راستا، به عنوان مزدور با سازمان‌های مختلف وارد همکاری شده و ماموریت‌هایی که شامل نجات جان بیگناهان می‌شود را می‌پذیرند. آن‌ها برخلاف قانونی که مدت‌ها قبل وضع کرده بودند، با یک سازمان دو بار همکاری کرده و بدین ترتیب، هویت واقعی‌شان لو می‌رود. همین اتفاق، باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند.

فیلم The Old Guard به خاطر صحنه‌های اکشن خود و عملکرد شارلیز ترون (Charlize Theron) در نقش اصلی بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد. مخاطبان هم روی خوش به آن نشان دادند تا طی مدت زمان کوتاهی بتواند در لیست پربازدیدترین محصولات نتفلیکس قرار بگیرد. بدین ترتیب، دست‌اندرکاران به ساخت قسمت دوم تمایل نشان داده و مذاکراتی را با سرویس استریم آمریکایی آغاز کردند. اگرچه امید زیادی به مذاکرات وجود داشت، پروژه طی ماه‌های گذشته در سکوت خبری فرو رفت.

نتفلیکس سرانجام با ساخت The Old Guard 2 موافقت کرده و به صورت رسمی به آن چراغ سبز نشان داده است. جینا پرینس-بایتوود (Gina Prince-Bythewood) که قسمت اول را جلوی دوربین برده بود، بنا به دلایلی به تهیه‌کنندگی دنباله بسنده کرده و اینبار کارگردانی را به ویکتوریا ماهونی (Victoria Mahoney) سپرده است. ماهونی بیش از سه دهه است که در سینما و تلویزیون فعالیت دارد اما جز Star Wars: The Rise of Skywalker آثار شاخصی دیگری در پرونده هنری‌اش دیده نمی‌شود. در ضمن، او به عنوان کارگردان واحد دوم روی The Rise of Skywalker کار کرد.

اطلاعات موجود از قسمت دوم The Old Guard به همین موارد خلاصه نمی‌شود. شارلیز ترون، کیکی لین (KiKi Layne)، ماتیاس اسخونارتس (Matthias Schoenaerts)، مروان کنزاری (Marwan Kenzari)، لوکا مارینلی (Luca Marinelli)، ورنیکا انجو (Veronica Ngo) و چیویتیل اجیوفور (Chiwetel Ejiofor) بار دیگر جلوی دوربین می‌روند تا نقش‌های قدیمی خود را ایفا کنند. نتفلیکس جزئیاتی را پیرامون داستان قسمت دوم به اشتراک نگذاشته اما حدس آنچه در انتظار شخصیت‌های اصلی داستان قرار دارد، چندان سخت نیست.

گرگ روکا (Greg Rucka) برای نوشتن فیلمنامه The Old Guard ترجیح داد چندان از منبع اقتباس دور نشده و داستانی وفادار را بنویسد. احتمالا چنین سیاستی در قبال قسمت دوم هم به کار گرفته می‌شود. در این صورت، شاهد تقابل اندی و کوئین خواهیم بود. کوئین، اولین نامیرایی بود که اندی با او ملاقات کرد اما همکاری‌شان سرانجام خوشی نداشت. او که پس از قرن‌ها از بند اسارت آزاد شده، بازمی‌گردد تا انتقام گذشته را بگیرد. وو تن وان (Ngô Thanh Vân) هنرپیشه و خواننده ویتنامی نقش کوئین را جلوی دوربین بر عهده داشت.

جزئیاتی از زمان انتشار The Old Guard 2 موجود نیست اما شارلیز ترون گفته بود فیلمبرداری اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شود اثر مزبور اواخر سال آینده یا اوایل سال ۲۰۲۳ از راه برسد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا