#مهسا_امینی

جزئیات کامل فصل چهارم Call of Duty Warzone مشخص شدند

ماهواره‌ها، نگرانی تازه شما در Verdansk

یکی از جذاب‌ترین مباحث دنیای بازی‌های رایانه‌ای طی دو سال اخیر بخش بتل رویال عنوان Call of Duty یعنی Warzone است که هر فصل همه را با محتوای تازه غافلگیر کرده و این بار نیز تفاوتی وجود ندارد.

فصل چهارم Call of Duty Warzone به‌زودی از راه رسیده و مانند همیشه سیلی از تغییرات، رویدادهای درون بازی، حالت‌های جدید، اسلحه و دیگر ابزارهای قابل استفاده درون بازی را طی روزها و ماه‌های آینده به بخش بتل رویال خود اضافه می‌کند. ما طی فصل چهارم مانند دیگر فصل‌ها، بخش زیادی از محتوا را در ابتدای فصل و بخش‌های دیگر را طی فصل و تا پیش از پایان آن دریافت می‌کنیم.

برخلاف سال ابتدایی انتشار Warzone که نقشه بازی آنچنان تغییرات بزرگی به خود ندید، در سال دوم و ورود استودیو Treyarch به آن ما تقریبا در هر فصل با تغییراتی شگرفت در شکل کلی Verdansk روبه‌رو شده‌ایم و این فصل با فضاهای به‌وجود آمده توسط ماهواره‌های فضایی سقوط کرده آشنا خواهیم شد. ماهواره‌های ازکار افتاده و درحال سقوط به‌سمت Verdansk و دیگر نقاط کره زمین باعث ایجاد گودال‌هایی در نقاط متفاوت توسط شخصیت‌های منفی بازی با رهبری Stitch و تهدید مسئول ماهواره‌ها به مرگ شده‌اند. این نکته را باید در نظر گرفت که این ماهواره‌ها تنها جنبه تزئینی نداشته و قرار گرفتن درکنار آن‌ها می‌تواند شما و تیمتان را صاحب وسایل نقلیه، Kill Streak، Field Upgrade و دیگر آیتم‌ها در بازی کنند. رویداد Ground Fall نیز همزمان با فصل چهارم آغاز خواهد شد که مانند همیشه آیتم‌های باارزشی را به‌همراه می‌آورد.

اگر بازی‌های پیشین توسعه یافته به‌دست Treyarch را دنبال کرده باشید، متوجه می‌شوید که آن‌ها عاشق ایستراگ بوده و هستند و در فصل چهارم شاهد بازگشت ایستراگ‌ها و درهای قرمز (Red Door) معروف سری Black Ops خواهیم بود که در جای‌جای نقشه پراکنده خواهند شد. آن‌ها همچنین پیام‌هایی مرموز را در این باره برای کاربران ارسال کرده‌اند که می‌توانید متن آن‌ را در ادامه مطالعه کنید:

آن‌ها به شما اجازه می‌دهند که «محرمانه» اطراف «محرمانه». چه چیزی پشت آن‌‌هاست؟ کاوش کرده، وارد آن‌ها شوید تا «محرمانه» از میان «محرمانه».

هنوز قصد اصلی این درها مشخص نشده، ولی بسیاری معتقدند که این درها مانند سیستم مترو در فصل‌های پیشین عمل کرده و شما با استفاده از آن‌ها بدون صرف نیرو از مکانی به مکانی دیگر جابه‌جا شده یا به‌عبارت ساده‌تر تلپورت می‌شوید.

فرای تغییرات ایجاد شده در نقشه Verdansk، حالت‌های جدیدی از جمله Verdansk Resurgence Mini در این فصل به بازی افزوده خواهد شد و همانگونه که از نام آن مشخص است شما با قوانین بخش Resurgence و تعداد ۴۴ نفر (یا ۴۵ نفر بسته به سایز تیم‌ها) در نقشه Verdansk به مبارزه پرداخته و از جعبه‌های مخصوص، تایمر برگشتن بازیکنان مرده به بازی و دیگر ویژگی‌های حالت Resurgence بهره مند می‌شوید. تجربه این حالت خالی از لطف نبوده و می‌توانید آن را به‌صورت تک نفره یا در گروه‌های دو، سه و چهار نفره تجربه کنید.

دیگر حالت افزوده شده به بخش Warzone، Payload نام دارد که در اواسط فصل چهارم به بازی افزوده می‌شود. در این حالت وسیله‌ای در نقشه با حضور ۴۰ بازیکن وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از دیگر وسایل به پیشرفت یا پسرفت آن کمک کنید و وسیله که Payload نام دارد باید از چندین منطقه مشخص عبور کرده و به انتها برسد و بدون شک شما در همین حین باید با دیگر بازیکنان نیز مبارزه کنید.

فصل جدید Call of Duty بدون تفنگ، اپراتور و وسایل نقلیه جدید معنی ندارد. شما در فصل چهارم می‌توانید با استفاده از موتور Dirt Bike در نقشه سیر کرده و به‌عنوان اپراتورهای جدید Jackal و Weaver رخ نمایی کنید و همچنین با رسیدن به سطح ۱۵ در بتل پس تفنگ MG 82 LMG و سطح ۳۱ مسلسل C58 را به‌دست گرفته و به‌جنگ رقبا بروید. فصل چهارم Call of Duty Warzone در تاریخ ۱۷ ژوئن، برابر با ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ به‌طور رایگان برای تمامی کاربران منتشر خواهد شد.

اینگونه که به‌نظر می‌رسد با فصلی جذاب روبه‌رو هستیم و بازگشت ایستراگ‌ها می‌تواند این فصل را جذاب‌تر از فصل‌های پیشین کند. آیا از تغییرات به‌وجود آمده راضی هستید؟ تغییرات فصل‌ها تحت نظر Treyarch را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا