#مهسا_امینی

آپدیت جدید وارزون به شدت کاربران کنسولی را خوشحال می‌کند

بالاخره هارد کنسول‌ها نفس راحت می‌کشند!

آپدیت جدید وارزون به شدت کاربران کنسولی را خوشحال می‌کند امیرحسین ناصری ۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی
آپدیت جدید وارزون

طبق اعلام رسمی، ظاهرا قرار است تا آپدیت جدید وارزون ویژگی‌هایی را به نسخه‌های کنسولی این بازی اضافه کند که کاربران دارنده ایکس باکس و پلی استیشن را خوشحال خواهد کرد.

در حال حاضر یکی از مهم‌ترین سبک‌های بازی بین عناوین شوتر، بدون شک همان حالت بتل رویال است که اکثر سازندگان هم سعی می‌کنند تا آن را به بازی خود اضافه کنند. با این وجود یک نکته خاص که درباره این دسته از عناوین وجود دارد، این است که با ارائه یک نقشه بزرگ و قرار دادن تعداد ۱۰۰ یا حتی ۱۵۰ بازیکن در آن، عملا لازم می‌شود تا حجم فایل‌های بازی بالا برود؛ بخصوص اگر سازندگان روی جزئیات مختلف نقشه کار کرده باشند و روی طراحی و ساخت آن حساسیت به خرج بدهند.

سال ۲۰۱۸ بود که اکتیویژن با کمک استودیو تری آرک (Treyarch) تصمیم گرفت تا این کار را انجام دهد و رسما اولین بازی بتل رویالی سری کالاف دیوتی را به عنوان یک حالت جداگانه برای Call of Duty: Black Ops 4 در نظر بگیرد. در این بازی حالت بتل رویال در واقع به جای حالت Campaign (یا همان داستانی) آمد، اما نکته قابل توجه اینجاست که همین حالت خود توانست به شدت مورد استقبال طرفداران واقع شود و به همین دلیل نیز حدود دو سال بعد استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) کاری که باید انجام می‌شد را به اتمام رساند تا با Call of Duty: Warzone حجت بر عناوین سبک بتل رویال تمام شود!

این بازی که در همان دوران ابتدایی شیوع ویروس کرونا عرضه شده بود، توانست به حدی معروف و محبوب شود که تعداد کاربران آن حتی از مرز ۸۰ میلیون نفر هم عبور کردند! از همه مهم‌تر هم این بود که Warzone کاملا رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته بود و به هیچ وجه بازیکن را برای دریافت پول مجبور به پرداخت نمی‌کرد؛ مگر اینکه فرد دوست داشته باشد اسکین خاصی را برای اپراتور یا سلاح خود بخرد. با این وجود یک نکته خاص درباره وارزون این بود که حجم این عنوان پس از گذشت حدود ۱ سال ناگهان به حدی بالا رفت که پس از ارائه بازی Call of Duty: Black Ops Cold War دیگر حتی جا نبود که بازیکن چیز دیگری را روی کنسول خود نصب کند! این یعنی اگر شما سه عنوان Modern Warfare‌ و Cold War را به همراه Warzone روی کنسول خود نصب و دانلود می‌کردید،‌ ۵۰۰ گیگابایت از حافظه را رسما به اکتیویژن تقدیم کرده بودید.

این در حالی است که اکتیویژن طی سالیان گذشته مدام سعی کرده تا این حجم را کاهش دهد و راهکارهای مختلفی را هم به کمک ریون سافتور (Raven Software) امتحان کرده است. با این وجود، هنوز هم سازندگان به هیچ وجه نتوانسته‌اند تا کار خاصی را با این مشکل انجام بدهند؛ حداقل تا زمانی که آپدیت جدید Classified Arms از فصل سوم Warzone Pacific شروع شود.

حجم بازی با آپدیت جدید وارزون کاهش پیدا می‌کند؛ اما فقط برای کنسولی‌ها!

طبق اعلام رسمی سازندگان، ظاهرا آپدیت بعدی بازی کالاف دیوتی وارزون قرار است تا طی یک الگوریتم تازه کدنویسی شده، حجم بازی را برای بازیکنان کاهش دهد. این روش که کمی نسبت به دفعات قبل متفاوت است، در واقع بازیکنان را وادار می‌کند تا حجم بسیاری حدود ۱۰ تا ۲۰ گیگابایت را دانلود کنند که کمی از آپدیت‌های همیشگی سایز بیشتری دارد؛ این در حالی است که پس از نصب این آپدیت، حجم کلی بازی تا حد بسیاری کاهش پیدا می‌کند و بسیاری از فایل‌ها جایگزین خواهند شد. این حرکت با بهینه‌سازی فایل‌های بازی همراه می‌شود که احتمالا روی سرعت اجرای آن هم تاثیر مثبتی را خواهد داشت، اما هنوز مشخص نیست که دقیقا چند گیگابایت از حجم خالی خواهد شد.

چنین به روزرسانی مهمی مدت‌هاست که توسط کاربران درخواست شده بود، با این وجود جالب است بدانید که سازندگان تاکید کرده‌اند چنین آپدیتی برای بازیکنان پلتفرم رایانه شخصی فعلا مد نظر نیست.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا