هجوم بازیکنان برای خرید پوسته جدید Warzone 2.0 و قایم شدن در تاریکی!

پوسته‌ای که تعادل بازی را برهم می‌زند

پوسته جدید Warzone 2.0

اخیرا بازیکنان بسیار زیادی پوسته پوسته جدید Warzone 2.0 را خریداری کرده‌اند، چون که تیرگی زیاد آن به بازیکن‌ها قدرت استتار بالایی می‌دهد. این آیتم هم‌اکنون یکی از پرفروش‌ترین خریدهای درون برنامه‌ای است.

ناظران صنعت بازی‌های ویدئویی که به نمودارهای فروشندگان برتر پلتفرم استیم (Steam) توجه می‌کنند، ممکن است در روزهای اخیر متوجه صعود شگفت‌انگیزی شده باشند، یک بسته پوسته ظاهری بازی Call of Duty که با محوریت تیم Los Angeles Thieves در Call of Duty League (CDL) است. با اینحال فروش شگفت‌انگیز و بسیاری قوی‌ای که این بسته پوسته تجربه می‌کند، به احتمال بسیار بالا هیچ ارتباطی به تیم آن و طرفدارانش ندارد و بیشتر به این موضوع مربوط می‌شود که چگونه یک پوسته تمام سیاه Call of Duty می‌تواند تشخیص بازیکنان را در مسابقات Call of Duty: Modern Warfare II یا Warzone 2.0 سخت‌تر کند.

فروش بسته پوسته Los Angeles Thieves در اوایل این هفته آغاز شد و این، یکی از ۱۲ بسته پوسته‌ای است که با محوریت ۱۲ تیم در رقابت‌های CDL طراحی شده است. اما در حالی که هر بسته پوسته مخصوص CDL موجود دیگر دارای رنگ‌های روشن است و یا یک بند شانه راه راه دارد که به بازیکن‌ها این امکان را می‌دهد تا به آسانی بتوانند رقبای خود را شناسایی کنند، پوسته تیم Los Angeles Thieves تقریبا کاملا سیاه است و جز یک لوگوی LA قرمز رنگ کوچک روی سینه، بازوی چپ و پشت، تمام بخش‌های دیگر آن کاملا سیاه است.

بازیکنان به سرعت متوجه شده‌اند که چگونه این پوسته تمام سیاه Call of Duty می‌تواند دیدن آن‌ها را در قسمت‌های تاریک برخی از نقشه‌های Call of Duty دشوارتر کند. سم لارو (Sam Larew)، یکی از بازیکنان Los Angeles Thieves در روز سه‌شنبه در حساب کاربری توییتر خود نوشت:

حتما حتما به فروشگاه بروید و تنها پوسته‌ای را انتخاب کنید که به شما مزیت رقابتی می‌دهد.

صبح چهارشنبه، سایت طرفداری CarlieIntel متوجه شد که این بسته یازدهمین کالای پرفروش در تمام استیم است که بر اساس درآمد کل اندازه‌گیری می‌شود. در زمان نگارش این مقاله، این دی‌ال‌سی (DLC) که با قیمت ۱۰ دلار عرضه شده است، همچنان در جایگاه هجدهم جدول درآمد استیم در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و بسیار جلوتر از بازی‌های محبوبی مانند Marvel Snap و Final Fantasy XIV است.

برای این که فروش بسیار بالای این پوسته را کاملا درک کنید، باید بدانید که پرفروش‌ترین پوسته CDL بعدی، بسته OpTic Texas است که در حال حاضر در رتبه ۱۲۵ لیست گسترده‌ای از فروشندگان برتر استیم قرار دارد که این نشان می‌دهد که این تقاضا برای پوسته‌های CDL عمومی نیست که باعث فروش بالای پوسته Los Angeles Thieves شده است. یکی از نویسندگان سایت EarlyGame که روی ورزش‌های الکترونیک تمرکز دارد، می‌گوید:

می‌توانم به شما اطمینان دهم که این بسته‌های تیمی معمولا چندان محبوب نیستند. اما کیت Los Angeles Thieves تقریبا کاملا مشکی است و به دلایل اشتباه در حال محبوب شدن است... این قرار است به خوبی پایان پیدا کند...

تاریخ تکرار می‌شود؟

این اولین باری نیست که جامعه Call of Duty با دی‌ال‌سی صرفا ظاهری که مزیت رقابتی بالقوه‌ای را برای بازیکنان فراهم می‌کند، سر و کار دارد. در اوایل سال ۲۰۲۱ بازیکنان Warzone نیز در سراسر جهان از پوسته تقریبا مشکی Roze شکایت کردند که بر مسابقات تسلط داشت و حداقل یکی از استریمرهای محبوب گفت که این پوسته بازی را ویران می‌کند.

پس از قول رفع مشکل در ماه آوریل، استودیوی توسعه‌دهنده بازی یعنی Raven Software سرانجام در بروزرسانی ماه ژوئن ۲۰۲۱ بازی پوسته Roze را کمی روشن‌تر کرد. در بروزرسانی ماه مه ۲۰۲۲ نیز سایت طرفداری CharlieIntel اعلام کرد:

به منظور اطمینان از این که لباس او در درگیری‌های شدید با اسلحه کاملا قابل مشاهده است، روشنایی پوسته دوباره افزایش یافت، این بار ۷۰ درصد.

تنها پس از چند روز از در دسترس قرار گرفتن، پوسته Los Angeles Thieves در حال حاضر شکایات فراوانی داشته و بسیاری از افراد در حال مقایسه آن با پوسته Roze هستند و حتی آن را Roze 2.0 می‌نامند. یکی از استریمرهای محبوب حتی در توییتر شکایت کرد و گفت که این پوسته جدید به نوعی حتی از پوسته Roze نیز تیره‌تر است و تیم Los Angeles Thieves می‌دانستند که قرار است با این آیتم چه کاری کنند.

حساب رسمی Modern Warzone که یکی از معتبرترین منابع خبری سری Call of Duty است در توییتر می‌نویسد:

لباس خانگی تیم Los Angeles Thieves در CDL برای Modern Warfare 2 و Warzone 2 تا حدودی تیره‌تر از Roze در Warzone 1 است.

برخی از بازیکنان پیشنهاد کردند که نورپردازی بهبودیافته و نقشه‌های بیابانی با رنگ‌های روشن‌تر در بازی Warzone 2.0 به این معنی است که این بار پوسته تمام سیاه Call of Duty مزیت کمتری را ارائه می‌کند، اما این به دور از یک احساس جهانی است. همان طور که یکی از کاربران انجمن ردیت (Reddit) اشاره می‌کند:

بازی سرعت بالایی دارد، هر چیزی که حرکت نمی‌کند به عنوان یک تهدید بسیار دشوار است، مگر اینکه بسیار واضح باشد. اگر رنگ‌های روشن نپوشید، کار می‌کند.

همان طور که در نهایت با پوسته Roze اتفاق افتاد، شرکت Raven Software و Activision می‌توانند یک بار دیگر این پوسته کاملا مشکی جدید را اصلاح کنند تا مزیت دید درک شده آن را در بازی کاهش دهند. اما بعید به نظر می‌رسد که چنین تغییری منجر به بازگرداندن هزینه تمام بازیکنان شود که در حال حاضر این پوسته را به این فروش شگفت‌انگیز رسانده‌اند. مثل همیشه، خریداران باید مراقب خریدهای خود باشند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا