داستان بازی مدرن وارفر ۳

داستان بازی مدرن وارفر ۳ | چه اتفاقی رخ داد و چرا ما از این بازی نا امید شدیم؟

نگاهی اجماعی به اشتباه بزرگ اسلج همر در مدرن وارفر ۳

بر کسی پوشیده نیست که داستان بازی مدرن وارفر ۳ یکی از ضعیف‌ترین داستان‌های تاریخ کالاف دیوتی بود. اما چه اتفاقاتی در این میان رخ داد که ما و عموم منتقدین و کاربران را تا این حد عصبانی و دلسرد کرده است؟

بخش داستانی سری بازی Call of Duty از زمان انتشار اولین نسخه معمولا پایانی چنان جذاب داشته که ما را در شوک فرو می‌برند. به عبارت دیگر، معمولا همیشه بخش‌های پایانی داستان این بازی‌ها بوده که کاربران را شگفت زده کرده و با نمایشی خیره کننده به بخش‌های دیگر داستان آن‌ها معنا بخشیده است. این بخش‌ها عموما دارای صحنه‌های اکشن مملو از هیجان یا از بین رفتن دشمنان اصلی ما به شکلی غیر منتظره یا حتی کشته شدن یاران قدیمی ما هستند.

فارغ از نحوه پایان داستان، ما همیشه شگفت زده شده و به احترام آن‌ها کلاه از سر بر می‌داریم. اما متاسفانه داستان بازی Call of Duty Modern Warfare 3 موفق به ارائه چنین تجربه‌ای نشد و همین موضوع آن را در فهرست ضعیف‌ترین داستان‌های سری کالاف دیوتی و به باور بسیاری ضعیف‌ترین کالاف دیوتی تاریخ از لحاظ داستان سرایی جای داده است.

متاسفانه داستان بازی مدرن وارفر ۳ به وضوح نسبت به دو نسخه پیشین سری مدرن وارفر و حتی سه نسخه اصلی سری مدرن وارفر پس رفت کرده و نظر کمتر کاربری را به خود جلب کرده است. یکی از عمده مشکلات بخش داستانی این بازی، گیم پلی آن بوده که هیچ جذابیتی ندارد، اما اصلی‌ترین مشکل آن داستان بازی بوده که صرفا یک کپی ناقص از داستان‌های پیشین سری بوده و به عبارتی هیچ محتوای جدید و اوریجینالی در اختیار ما قرار نمی‌دهد. بخش پایانی داستان بازی مدرن وارفر ۳ نیز از این قائده مستثنی نبوده و به هیچ عنوان نمی‌تواند ما را شگفت زده کند. بخش پایانی داستان این بازی در حقیقت مانند بخش پایانی داستان بازی مدرن وارفر ۳ سال ۲۰۱۱ بوده، با این حال به شکل ناقص و ضعیف برای ما تعریف می‌شود.

چه اتفاقی در پایان بخش داستانی مدرن وارفر ۳ رخ داد؟

همانطور که اشاره شد، داستان آخرین نسخه از سری بازی کالاف دیوتی با نام Call of Duty Modern Warfare 3 کپی ناقص از سه گانه اصلی سری مدرن وارفر بوده و از ولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov) به عنوان شخصیت منفی اصلی خود یاد می‌کند. ماکاروف سر کرده ملی گرایان افرطی کشور روسیه بوده که پس از فرار از زندان در صدد جنگ افروزی میان دو قطب نظامی دنیای کالاف دیوتی یعنی روسیه و آمریکا بر می‌آید.

هدف ما به عنوان نیروهای ارشد گروه تسک فورس ۱۴۱ (Task Force 141) با رهبری کاپیتان پرایس (Cpt. Price) جلوگیری از ماکاروف و جنگ افروزی اوست. ماکاروف با هوش و خلاقیت خود موفق به مسموم کردن مردم خود با گازهای سمی و منفجر کردن هواپیمای حامل مردم روسیه شده، اما نیروهای آمریکا را مسئول این اتفاقات تلخ جا می‌زند. در نتیجه این اتفاقات، مردم و نیروهای روسی به منظور انتقام و خون خواهی کشته شدگان، برای جنگ در برابر آمریکا آماده می‌شوند. پرایس و یاران او که از افکار و اعمال شوم ماکاروف آگاه هستند، به منظور ساقط کردن این تهدید به دنبال کردن او پرداخته و در نتیجه در مقر زیر زمینی افراطیان روسی در شهر لندن با ماکاروف روبرو می‌شوند.

هدف بعدی ماکاروف از بین بردن تونل‌های زیر زمینی شهر لندن و گیر انداختن و کشتن هزاران شهروند بی گناه در این شهر است. ماکاروف برای رسیدن به هدف خود بمب‌هایی قدرتمند را در بخش‌های مختلف تونل‌ها کار گذاشته که جان مک‌تویش ملقب به سوپ (John ‘Soap’ MacTavish) و کاپیتان پرایس برای خنثی سازی آن‌ها تلاش می‌کنند. در این میان، ماکاروف به سوپ شلیک کرده و او را می‌کشد. پس از مدتی کوتاه، دیگر اعضای گروه تسک فورس ۱۴۱ یعنی گوست (Ghost) و گز (Gaz) از راه رسیده و در حالی که موفق به خنثی سازی بمب‌ها می‌شوند، یار خود را از دست داده و دشمن اصلی آن‌ها ماکاروف از مخمصه به سلامت فرار می‌کند.

صحنه‌های پایانی داستان این بازی، کیت لزول (Kate Laswell) را نشان داده که گزارشی مبنی بر مرگ سوپ در حین عملیات پر می‌کند. پس از آن ما شاهد حضور گز، گوست و پرایس هستیم که با یار قدیمی خود یعنی سوپ خداحافظی کرده و خاکستر او را به باد می‌سپارند. حقیقت این است که مرگ سوپ در نظر ما اتفاقی خالی از نوآوری بوده که بدون تامل و اهمیت و با عجله طراحی و اجرا شده است. سوپ در بازی مدرن وارفر ۲ سال ۲۰۲۲ به تیم پرایس ملحق شده و همچنین حضور کمی در بازی مدرن وارفر ۳ داشت. در حقیقت ما فرصتی برای شناختن و اخت گرفتن با او نداشتیم و در نتیجه مرگ او برای ما اتفاقی سخت و تاثیر گذار نبود!

اتفاقات پس از پایان داستان بازی مدرن وارفر ۳

داستان بازی مدرن وارفر ۳ با محو شدن اعضای باقی مانده گروه تسک فورس ۱۴۱ در غروب آفتاب به پایان می‌رسد، با این حال پس از پخش شدن تیتراژ پایانی بازی، ما داستان کوتاه دیگری دریافت می‌کنیم! در این بخش، بازی کاپیتان پرایس را برای ما نمایش داده که وارد دفتر شخصی ژنرال شپرد (General Shepherd) می‌شود. پرایس به دلیل خیانت شپرد به او و گروهش به دنبال خنثی کردن شپرد است. در نهایت پرایس تفنگ خود را به سوی شپرد نشانه می‌رود. شپرد به وضوح از پشیمان نبودن خود از کارهای منفی خود پرده بر می‌دارد و پرایس با بی اعتنایی به سوی او شلیک کرده و دیگر دشمن خود را خنثی می‌کند.

به طور کلی داستان بازی مدرن وارفر ۳ داستانی ناقص بوده که بدون در نظر گرفتن ارتباطات و عواقب از شاخه‌ای به شاخه دیگر جست می‌زند. باید پذیرفت که داستان این بازی یکی از ضعیف‌ترین داستان‌های این سری بازی بوده و باید امید داشت طی نسخه بعدی مدرن وارفر چنین مشکلاتی دیده نشود. نظر شما چیست؟ شما چه موضوعی را مقصر داستان بد این بازی می‌دانید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا